ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Śro 28 Paź, 2015
Dyskusja: Watomierz + licznik rowerowy
Autor Wiadomość
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
  Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   Dyskusja: Watomierz + licznik rowerowy

Tas: Temat wydzielony z: http://forum.arbiter.pl/v...p?p=63475#63475

michal214 napisał/a:
Witam,
zrobiłem prototyp modułu pomiarowego do ebików, który łączy się przez bluetooth z telefonem (android) i wyświetla dane na ekranie.
Będę zamawiał dla siebie docelową pytkę PCB i pomyślałem, że może będzie ktoś chętny na kolejne, to zamówię więcej (im więcej tym taniej).

Funkcje:
-Pomiar sumarycznego napicia akumulatora i poszczególnych cell.
-Pomiar do 16 sekcji (Akumulator do S16)
-Prąd, watogodziny, watogodziny na kilometr, amperogodziny, procent naładowania akumulatora
-Dane od o zużytych Ah i Wh przechowywane są module więc nawet po restarcie aplikacji dane nie giną.
-możliwość prostej kalibracji przetworników napięcia i prądu (przetworniki są 16 bitowe więc rozdzielczość jest więcej niż wystarczająca)
-bargraf pokazujący aktualny pobór prądu.
-dane wyświetlane są 15 razy na sekundę, więc można na bieżąco obserwować przysiadanie baterii itd.
-alarm jeśli któraś z cel spadnie poniżej lub przekroczy ustaloną wartości.


Funkcje licznika:
-Prędkość,Dystans, AVS, MXS, RT.
-dane pobierane są z GPSa co 1s więc dokładność jest bardzo dobra (zależy od użytego modułu w telefonie)

Moduł (Zdjęcie 3) podłącza się do akumulatora przez złącze tupu D-Sub. Wymiary 80x60 [mm] Dodatkowo do pomiaru prądu w sterowniku ebikea, trzeba umieścić sondę z przetwornikiem (podłączany bezpośrednio do głównego bocznika)




.



Ciekawe to wygląda. Tyle osób się pyta, czy nie dałoby się watomierz jako telefon zrobić. Cena też dość fajna. W dodatku pomiar cel. Rozumiem, że trzeba wpiąć złącze z balansera do modułu. Jeszcze, żeby do modułu pomiar temp z czujnika NTC 10k dało się podpiąć. Ale wszystkiego nie można mieć
Ostatnio zmieniony przez Śro 28 Paź, 2015, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

michal214, Gratuluje projektu. Pracuję dokładnie na czymś bardzo podobnym. Tylko ja myślałem o zaszyciu modułu gps w "kalkulator" ewentualnie o braniu danych z kontaktronu. Pozwoliło by to śmigać bez włączonej aplikacji.

W jakim środowisku budował kolega apkę (b4a?). Rozumiem że wszystkie obliczenia realizujesz w procku układu a telefon je tylko wyświetla ? Generalnie ten temat można by rozwijać w osobnym wątku.

Ceny udało Ci się zrobić bardzo atrakcyjne. Jakiego modułu BT użyłeś i w której klasie on pracuje ?

W jaki sposób mierzysz napięcie na poszczególnych celach ?
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Nie pomyślałem o pomiarze temperatury. Jak znajdę miejsce na PCB to dołożę 2 kanały.
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Pomiar będzie mało wiarygodny - rozumiem, że chcesz mierzyć temp. zew. Może ds18b20 zajmiesz tylko jeden pin i możesz pakować tam chyba do 128 czujników na jedną magistralę, czujnik lepiej dać w przewiewne miejsce.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Pomiar cyfrowy nie działa podczas pracy silnika.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

działa działa z powodzeniem. Ja nie mam problemów właśnie z ds18b20.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Cuda :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Jak miałeś zrobione filtrowanie zasilania i jaką wartość pullup'u ? Zasilanie czujnika było osobo czy praca pasożytnicza (2 przewody) ?

Czego temp. mierzyłeś? silnika ? przewody biegły równolegle z prądowymi ?. Warto dać przewód do DS'a w ekranie.
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Na początku miałem prędkość z kontaktronu przy kole, ale to dodatkowe kable itd. Jak ktoś będzie potrzebował to mogę dołożyć złącze na dołączenie kontaktronu i w ustawieniach będzie się wybierało źródło danych o prędkości.

Aplikacja jest zrobiona w Android Studio.
W module jest pomiar prądu, napięcia i obliczenia Ah i Wh (żeby zachować działanie nawet jak aplikacja w telefonie jest wyłączona). Do telefonu dostarczane są działki przetworników i on oblicza napięcia na celach. Gdy kalibrujemy przetworniki, telefon wysyła do modułu nowe współczynniki.
Moduł blueto0th to BTM-112 klasa:2

Dobraku
Myślałem o pomiarze temperatury w silniku i np w sterowniku. Ds18b20 jest tylko do 125 st C.
W każdym razie przetestuje te czujniki.
 
 
Dobraku 
stażysta
elektronik



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 150
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

michal214, Czyli każda cela jest mierzona z coraz większym błędem. Bo spada dokładność pomiaru. Odejmujesz kanał B od A i masz różnice czyli nap celi 2, tak?

Pomiar prądu to bocznik ? Ja tak miałem w prototypie teraz bym chciał zrealizować pomiar bezkontaktowy. W pierwszej wersji miałem też zrobiony coś w rodzaju ekonomizera. Przeliczał zużycie energii w stosunku do drogi.

Jeszcze bym chciał Cię zapytać jak zrealizowałeś zasilanie ? Ja to załatwiłem przetwornicą ale jestem ciekaw innych rozwiązań :) Napięcie podstawowe 5v? czy 3.3 v?
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Czy przewidziales w aplikacji możliwość zapamiętania najnizszego napiecia/napięć i nr celi. To b.istotne z oczywistych powodów. Najlepiej gdyby byl zapis co interwal np 2s napiec na celach w funkcji pozycji gps lub czasu pomiaru oraz prądu pobieranego w tym momencie.
Drugie pytanie czy nie ma konfliktu z odczyem GPS gdy rownoczesnie czytavgo np navime lub endomondo ?
Jestem wstępnie zainteresowany, reszta na PW.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Dobraku:
Każda cela ma swój przetworniki z wejściem różnicowym (pomiar jest precyzyjny, błędy się nie sumują).
Pomiar prądu na boczniku. Wykorzystuje bocznik w sterowniku, czyli nie dokładam kolejnego spadku napięcia). Są dostępne fajne czujniki prądu np. ACS714 od Allegro, ale trochę kosztują.

Zasilanie tak jak u Ciebie z przetwornicy. 5V potem stabilizator liniowy na 3V3.

WojtekErnest
1. Alarmy, o których pisałem w pierwszym poście, zapamiętują wartość celi która spadła poniżej danego progu. Ale mogę dołożyć funkcję zapamiętywania najniższej wartości dla każdej z cel.
Co do wykresu w funkcji czasu i prądu to myślałem o tym i pewnie w przyszłości dołożę.
Zastanawiam się tylko czy taki wykres by był czytelny. Przecież co chwila zmienia się obciążenie, napięcia przysiadają itd. Jak macie jakieś pomysły to dajcie znać.

2. Ja używam równocześnie tej aplikacji i aplikacji "Moje trasy". Działają równolegle i jeszcze nie miałem z tym żadnego problemu.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

michal214 napisał/a:
czasu iprądu to myślałem o tym i pewnie w przyszłości dołożę.
Zastanawiam się tylko czy taki wykres by był czytelny. Przecież co chwila zmienia się obciążenie, napięcia prz ysiadają itd.

Właśnie dlatego że w układzie szeregowym to przysiadanie nie jest liniowe ani powtarzalne, przydaje się info przy jakim napięciu całego pakietu i prądzie, jakie wystąpiło i gdzie min napięcia.
Tak rejestruja popularne logerry i jest to przydatne.
Pytanie : dot bocznika, czy z każdym sterownikiem będzie to działać ?
Pytanie dot. zakłóceń, czy ten układ testowales gdy w te same zlacza balansujace jest wpiety BMS, bo wg mnie tu sa problemy z niewyjasnionymi błędami lub w ogóle możliwością współpracy. .
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

1. W zakładce "Ustawienia" jest opcja kalibracji przetwornika prądu. Wpisujemy wartość prądu przy którym będziemy kalibrować i naciskamy start. Zadajemy prąd na bocznik i klikamy OK. Obliczony współczynnik jest zapisywany do pamięci.

Przy obecnie zastosowanym wzmocnieniu, maksymalne napięcie wejściowe na przetwornik od prądu to 0,256V. Zakładając pobory prądu do 50A bocznik musi mieć mniej niż 5[mOm]. Jeśli dla kogoś to za mało to nie ma problemu żeby zmniejszyć wzmocnienie przetwornika programowo.

2. U mnie testowałem z przypiętym modułem bezpośrednio do cell. Nie testowałem inaczej. Wg. nie powinno być problemów bo na wejściu przetworników mam 0.5M Omowe rezystory.
Zakładając Akumulator S16 w najgorszym przypadku z celi idzie około 100uA. Czy to może zakłucić pracę BMS?

4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 471 raz(y) 197,7 KB

 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015   

Zacny projekt, aczkolwiek jak wygląda sprawa z 20s - da radę taką wersję zrobić? Druga rzecz czy jest opcja żebyś wyprowadził kable do urządzenia na kierownicę, które będzie podawać tylko te najistotniejsze dane w czasie jazdy - prędkość, pozostała energię, prąd, moc?
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group