ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik tylny na przodzie?
Autor Wiadomość
aka 
początkujący


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: wwa
  Wysłany: Nie 16 Sie, 2015   silnik tylny na przodzie?

Witam, planuje zbudować swoje pierwsze elektryczne wozidło :) Planuje napęd w przednim kole 20cali, tutaj pojawia się problem,mianowicie nigdzie w polskich sklepach nie mogę znaleźć napędu na przednie koło w rozsądnej cenie. Dlatego zastanawiam się czy dało by się zamontować silnik Nine Continent RH2809 ze sklepu nexun.pl? Czy może polecacie jakieś sklepy z silnikami w piaście w rozsądnej cenie o zbliżonych parametrach? W ostateczności zamówię coś z chin ale wolał bym kupić w polsce.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 16 Sie, 2015   

A dasz się przekonać, że silnik w przednim kole o realnej mocy wyższej niż 800W to błąd w sztuce, niewygoda, problemy techniczne i użytkowe, a wręcz niebezpieczeństwo podczas użytkowania?
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
aka 
początkujący


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: wwa
Wysłany: Nie 16 Sie, 2015   

Jasne że dam się przekonać ;) Ale w moim przypadku to chyba jedyne sensowne rozwiązanie, chce przerobić drift trike na napęd elektryczny - stąd rozmiar koła 20 cali. Wydaje mi się że w tym przypadku napęd tylny byłby mało wydajny. Jakie problemy techniczne masz na myśli?
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Przerobienie 9C na przód to sztuka. Problemem są pękające widelce. Jaką moc ma posiadać ten silnik?
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
aka 
początkujący


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: wwa
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Ma być zasilany 48v więc 1200w

Edit:
Co do widelca to chyba nie problem, nie ograniczam się do konieczności zastosowania widelca z roweru, może być z jakiejś motorynki lub innego podobnego motorka.
Ostatnio zmieniony przez aka Pon 17 Sie, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Widziałem wersję na tył przerobioną na montaż z przodu. Właściciel przetoczył oś i wszystko ładnie pasowało.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Jasne, że można przerobić jak się ma warsztat albo znajomego bo robić to u kogoś to się słabo kalkuluje. A taki od motorynki widelec to nie ma innego standardu osi?
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
aka 
początkujący


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: wwa
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Mam całkiem nieźle wyposażony garaż :wink: Widelec od motorynki to był tylko przykład :) Skoro tas napisał że można przerobić ten silnik na montaż z przodu to chyba po prostu kupie jakiś solidny stalowy widelec. Tas, jak rozumiem przetoczył w celu zmniejszenia średnicy?
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

I tak i nie. Tam gdzie oś wchodzi w haki ramy oś jest spłaszczona (nie mogę znaleźć zdjęcia poglądowego aby to przestawić), a pod wolnobiegiem okrągła. Jak pomyślałem to w sumie na upartego wystarczyło by to zwykłym pilnikiem przejechać, żeby była płaska aż pod sam dekiel/gwint wolnobiegu - oczywiście jak masz ciekawsze narządzia niż zwyczajny ręczny pilnik to pójdzie łatwiej :razz:
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
aka 
początkujący


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: wwa
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Masz na myśli spłaszczenie widoczne na tym zdjęciu?


LINK do zdjęcia w lepszej jakości


Czyli z tego co piszesz w praktyce wynika że wystarczyło by zeszlifować oś? Zastanawiam się jeszcze nad szerokością mocowania piasty, czy to nie będzie sprawiało problemu - kwestia wycentrowania koła itp
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Robiąc hubo-mida byłem zmuszony przetoczyć oś, zplanować uchwyt do tarczy hamulcowej i po skruceniu osi przegwintować do łożyska i zeszlifować oś do podkładki blokującej obrut silnika. Ogólnie bez tokarza nędza ale dzięki tym operacjom silnik zmieścił mi się między nogi.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

"Skrut" "obrut"... ejże no ;)
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Jest ktos moze na forum kto muglby zrobic dana przerobke tokarska tylniego huba z adaptacja na przedni ?

Bo w moim przypadku tez szukam fronta (w moim przypadku riksza i tu przednie kolo ma wystarczajacy docisk by nie mielilo)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

"muglby"... zaczyna mnie to denerwować...
Używajcie jakichś słowników, bo będę takie posty wywalał !
 
 
aka 
początkujący


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: wwa
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

Gdyby na forum był ktoś kto mógłby zaadaptować tylnego huba na przód to również byłbym zainteresowany :) Zeeltom, jesteś ogarnięty w temacie, może Ty mógłbyś pomóc? Do Żyrardowa mam blisko :D A wolał bym żeby podjął się tego ktoś kto dobrze rozeznaje się w temacie silników i ich mocować, ja na rowerach nie znam się zbyt dobrze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group