ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie kupić dobry mocny silnik
Autor Wiadomość
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Dzięki za odpowiedzi. Tylko problem jest taki, że sterownik będzie odcinał przy 41,5V, tak na nim pisze.
Bateria 12s jest pusta przy 36V, ale przyjmijmy ze do 38V pod obciążeniem powinno schodzić. A nie zejdzie z winy sterownika.

Przy jakim napięciu będzie odcinał bms 12S? Napięcie naładowanej baterii to 50,4V
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

zależy od BMS'a, musisz sprawdzić w specyfikacji, z tym że BMS nie odcina jak napięcie całego aku spadnie do jakiejś progowej wartości tylko wtedy gdy napięcie najsłabszego szeregu osiągnie minimum, np u mnie jest 3,25V ale ja mam li-po. W każdym razie jak aku bedzie wyrownany to napięcie odcięcia będzie mniej wiecej iloczynem ilości szeregów i napiecia odcięcia pojedynczego szeregu ( u mnie 16 x 3,25V= ~52V) ;)
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Gwoli sprostowania co do bms. Nie za bardzo się może znam ale bms są o ile wiem różne i też takie że kupisz np na max 16 cel a 12 też podłaczysz.... To jest chyba zresztą cecha całej grupy bms o pewnego rodzaju budowie. Pzdr,
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Dzięki za odpowiedzi. Czekam na kolejne z tym związane :)
 
 
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

raymaxxx napisał/a:
zależy od BMS'a, musisz sprawdzić w specyfikacji, z tym że BMS nie odcina jak napięcie całego aku spadnie do jakiejś progowej wartości tylko wtedy gdy napięcie najsłabszego szeregu osiągnie minimum, np u mnie jest 3,25V ale ja mam li-po. W każdym razie jak aku bedzie wyrownany to napięcie odcięcia będzie mniej wiecej iloczynem ilości szeregów i napiecia odcięcia pojedynczego szeregu ( u mnie 16 x 3,25V= ~52V) ;)


Czy jeśli BMS odetnie zasilanie (pod obiążeniem spanie do tego progu dolnego) to czy jeśli puszczę manetkę to załączy się na nowo?
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Nie samoczynnie, niektóre potrzebują podpięcia ładowarki do odblokowania BMS'a, niektóre odłączenia obciążenia (wyłączenia stacyjki).

BMS 12s będzie odcinał tak jak Ci napisałem, wtedy gdy napięcie najsłabszego szeregu osiągnie wartość wpisaną w specyfikację danego BMS'a, są różne 2,7V albo 3,0V albo 3,25V są też niższe i wyższe na pewno, musisz przed zakupem sprawdzić w specyfikacji przy jakim minimalnym napięciu celi dany BMS odetnie cały akumulator zebyś się potem nie zdziwił.

najlepiej poczytaj na blogu nexun o BMSie

i może to - budowa elektryka od 0
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2015   

Całe to przeczytałem juz wczoraj :) bardzo ładnie napisane i dużo wiedzy praktycznej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group