ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile czekaliście na paczkę z Aliexpress?
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

hudy147 napisał/a:

Wg numeru przesyłki wychodzi ze jest ona z Holandii a nie z Chin..

W Holandii jest zdaje się b. dużo różnorodnego towaru na statkach/kontenerach z Chin i są to de facto wielkie magazyny w strefie bezcłowej. Wtedy idzie parę dni.
Logistyka przemyślana....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

Eh.. czyli to nie idzie prosto z Chin do polski? Było poczta lotniczą niby.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

hudy147 napisał/a:
Eh.. czyli to nie idzie prosto z Chin do polski? Było poczta lotniczą niby.

Nie ma w tym sprzeczności, bo Amsterdam - W-wa czy np Kraków itd. to raczej samolot.
Oczywiście nie wiem jak jest w Twoim konkretnym przypadku.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

Nie wiem po co się interesujesz takimi rzeczami co gdzie skąd jest. Jak kupujesz z allegro też z tych chin to pewnie przyszło. Za granicą rewolucji pod względem przesyłek nie maja. Działa to tak samo jak u nas w kraju. Kupujesz, czekasz na przesyłkę, odbierasz i sprawdzasz czy jest ok i tyle cie interesuję.
Ostatnio zmieniony przez ap0f1s Czw 17 Wrz, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

Zawsze jestem ciekawy świata :)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

Ostatnio wyrabiasz 300% normy ciekawości przypadającej na statystycznego forumowicza ;)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

Musze nadrobić zaległości. Nie jeździłem na rowerze 10 lat. Ostatnio jak byłem zmuszony jechać "rekreacyjnie" to stwierdziłem ze to super tylko żeby nie pedałować.. i zaświeciła się żarówka nad głową :) i teraz jadę... obserwuje otoczenie... wyprzedzam kolarzy nie pedałując przy tym ;)
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

i to taka satysfakcja dla Ciebie :D ? To po co Ci rower, trzeba było skuter elektryczny kupić i na legalu jeździć nie pedałując przy tym :P :D
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

Skuter który jedzie 50kmh to tylko ludzi denerwuje. A rower który jedzie 50kmh powoduje wytrzeszcz ich oczu :)

A pozatym rower jest dużo sprytniejszy od skutera.
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

dla mnie lepszy wytrzeszcz jest wtedy jak objeżdżam skuter (albo autobus) cisnący na maxa ~50km/h na zwykłej kolarce z prędkością 60km/h tylko pedałując przy tym i może mi w pietę na tej pierdzimączce nastukać :P co prawda po 2-3 km mnie dojdzie bo takiej łydy to się już pewnie nigdy nie dorobię żeby jeździć z prędkościami średnimi ~45km/h ale zawsze to coś... ;)
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2015   

Co do śledzenia przesyłki, bardzo dobrze działa u mnie ta strona http://trackitonline.ru/
Po zarejestrowaniu i ustawieniu profilu można dostawać info o każdym zdarzeniu "shippingowym" na podanego maila.
Czekałem podczas swoich zakupów od 7 do 15 dni, ale to praktyka wynikająca tylko z 6 transakcji.
Za którymś razem wysłali mi towar (jak zwykle) z Chin, ale tracking przekonywał, że idzie z Tallina :smile:
Co do wysyłania z Holandii, słyszałem o takim mechanizmie (zdaje się np. dx.com tak śle): w Pekinie jest placówka poczty holenderskiej i tam nadają; placówka holenderska (czyli już UE) przekazuje to do Holandii, a ponieważ tu i tu "jest UE", Chińczycy pomagają w ten sposób kupującemu w legalnym (chyba) unikaniu opłat granicznych.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2015   

Pavyan napisał/a:
je to do Holandii, a ponieważ tu i tu "jest UE", Chińczycy pomagają w ten sposób kupującemu w legalnym (chyba) unikaniu opłat granicznych.

Nie unikają, tylko stosują zasadę/kwalifikacje przesylania drobnych upominków niskiej wartości :-)
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2015   

To znam, ponieważ z reguły podają na przesyłce zawsze kilkukrotnie zaniżoną wartość i dodatkowo piszą "gift", ale chodziło mi o coś innego: podobno nadają w jakby "eksterytorialnej" holenderskiej placówce pocztowej w Pekinie, więc w "cudowny" sposób przesyłka - będąc jeszcze w Pekinie - jest już w UE, co pozwala na uniknięcie cła; trzeba ją tylko przerzucić z "Holandii w Pekinie" do Holandii w Europie.
Potem stamtąd do Polski, ale już z oczywistych powodów bez opłat granicznych/celnych.
Niektórzy sprzedawcy podają, że wysyłka jest poprzez Sweden Post - może działa podobny mechanizm?
Znajomy kupował kilka rzeczy na dx.com, i podobno tak do niego słali, piszą też o tym ludzie na forach gadających o zakupach w Chinach.
Ale oczywiście jak jest w rzeczywistości, nie wiem - może to tylko hurtowe magazyny w Holandii?
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2015   

Właśnie idzie do mnie telefon z Chin pocztą holenderską. Zobaczymy czy ominie celny i jak przyjdzie co tam na etykietce się znajduje ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
maciex93 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 112
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2015   

To że idzie pocztą holenderską nie gwarantuje braku dodatkowych opłat, ponieważ na takiej przesyłce jest naklejana naklejka "towary niespełniające warunków ustanowionych w art. 9 i 10 Traktatu ustanawiającego Europejską Wspólnotę Gospodarczą"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group