ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile czekaliście na paczkę z Aliexpress?
Autor Wiadomość
hudy147 
stażysta


Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 164
Skąd: Bochnia
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   

Do najbliższej ścieżki rowerowej mam 50 km :) dlatego ten tryb nie jest potrzebny. Tutaj głównie trasa i to po górach bo to podkarpacie praktycznie.
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   

może da się w tym zespolonym przełączniku na kierownicę wymienić sam przełącznik zamontowany wewnątrz na taki trójpozycyjny albo dwu ale trójstykowy i mógłbyś wtedy jeździć na "50%" albo "120%" to by miało sen bo faktycznie jak piszą koledzy różnica między 100 a 120 jest niewielka (ja bym określił w procentach te stopnie na 70% - 90% - 100%).
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
maciex93 
stażysta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 112
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 05 Paź, 2015   

120% u mnie zwiększył prędkość z 39-40 do 47-48, ale jest to kosztem prądu jaki bierze sterownik, a w zasadzie silnik, i nie jest to 20% więcej, a raczej 40%.
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 02 Lut, 2016   

Trochę odgrzewany kotlet, ale czas dostawy mnie tak zaskoczył, że warto o tym wspomnieć:

Dostałem dziś paczkę z Aliexpress....

Kupiłem u chińczyków myszkę pionową: O taką:
http://pl.aliexpress.com/...2429189552.html

Przesyłka zwykła (nierejestrowana, nie wymagali ode mnie podpisu na poczcie)
Wysłana pocztą "China Post"
Data nadania: 20-01-2016
Data odbioru: 02-02-2016

14 dni to bardzo szybko jak na taką tanią przesyłkę :)
Jak dla mnie Turbo szybko i Mega tanio.
 
 
Darki 
stażysta
darki



Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 195
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

Ot loteria raz idzie 14 dni a raz w 60 nie dojdzie :P
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

Ja czekam zwykle około 3 tygodni
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

Ostatnio coś WER Warszawa szwankuje, trzymają paczki od kilku dni do nawet tygodni... Nie mówiąc już o totalnym braku aktualizacji info w trackingu
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

Słyszałem, że celnicy mieli problem z systemem i robili wszystko ręcznie. Może to dlatego
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

W dodatku przez to noworoczne gigaświęto chińskie wszystko u nich zamarło od 5 do 15 lutego.
Kupiłem w sumie 6 rzeczy, niektóre 8-10 dni temu, przedwczoraj wysłałem tam na wszelki wypadek "przypomnienia" o swoich zakupach, jednak dzisiaj tylko jedna paczka została wysłana.
Większość sprzedających odpisała mi kurtuazyjnie, że wyślą jak można najszybciej... ale pewnie mają zawał z ilością czekających na realizację zamówień.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

widzę, że sprzedawcy na aliexpress się wycwanili.

Zamówiłem tam kontroller 9 mosfet od pewnego sprzedawcy w komplecie z manetką za 38$ więc cena powiedziałbym raczej mało atrakcyjna, ale sprzedający zapewniał, że przesyłka jest rejestrowana, więc myślałem, że cóż na pewno dojdzie. Ktoś miał ponad 600 pozytywnych komentarzy.

Przysłano mi w paczce breloczek.
Pomimo zamieszczenia zdjęć i opisu co było w paczce, sprzedający kazał mi odesłać towar. Towar odesłany, sprzedający twierdzi, że nie odesłałem kontrolera tylko breloczek, więc pieniędzy nie odda.

Cóż zrobili ze mnie oszusta, a w statusie zamówienia widnieje finished. I guzik teraz mogę zrobić. Pisanie maila do aliexpress i oświadczenie pracownika poczty co do przedmiotu i wagi paczki, która wskazuje, że nie mógł być tam kontroler również nic nie dało.

W życiu nie kupiłbym tam ani telefonu ani nic drogiego. Zamawiałem również konektory do silników, złącza xt60 oraz gniazda bananowe do kabli i w ciągu 3 miesięcy paczek nie otrzymałem, na w sumie 8 zamówień 3 paczki nie dotarły. Otrzymuję jedynie rejestrowane przesyłki, ale też różnie bywa. Z doświadczenia wolę kupować w chińskich sklepach internetowych. Uwieżcie, że jest o wiele bezpieczniej niż na aliexpress.

Nie mówiąc o długim czasie przetwarzania zamówienia. Robiąc pierwszą transakcję nei doczytałem, że sprzedający zobowiazuje się wysłać towar w ciągu 90 dni od daty płatności. NIGDY WIĘCEJ!!!

polecam ew. ebay.com jak ktoś chce być pewny, że dostanie to co ma dostać. Od nich na 20 przesyłek dotarły wszystkie.
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

Daj dane sprzedawcy - przyda się innym. Też miałem przypadek z niedocierającymi paczkami - okazało się że nie wina chińczyków tylko na poczcie mieli lepkie łapki. Reklamacja mailowa przez pocztę polską załatwiła sprawę ( jak na razie).
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

Yin napisał/a:
lepkie łapki

To może być kłopot kolegi glebor. U mnie na poczcie o dziwo jak są nierejestrowane to często dostaje POWTÓRNE awizo mimo, że nie było pierwszego :???: no a wiadomo 7dni od powtórnego(chyba?) i przedmiot znika. Ale zazwyczaj małe nierejestrowane pierdoły mieszczą się w skrzynce wiec nie ma duzego problemu.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 17 Lut, 2016   

W sumie to nie wiem, czy te przesyłki zwija sobie listonosz, czy może ktoś na poczcie, czy po prostu chińczyk nie wysyła. Ale dziwne, bo z ebaya jest wszystko czy rejestrowane, czy nie.

Teraz staram się brać wyłączeni rejestrowane, także patrzcie na komentarze sprzedających. Na aliexpress poniżej 9tys komentarzy i jak przesyłka nie jest rejestrowana nie biorę, bo listonosz może ja wrzucić do kosza i nic się nie udowodni...
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Śro 17 Lut, 2016   

@glebor: To żeś mnie nastraszył...
Na razie kupiłem ok. 15 rzeczy, i zawsze wszystko było OK - niektóre z nich u tego samego dostawcy.
Tak że raczej mam (albo miałem) dobrą opinię o Ali, choć ograniczone zaufanie - założyłem, że nie kupię tam nic droższego niż ~30$
Teraz na początku (błąd) tego ich dwutygodniowego Nowego Roku kupiłem 6 różnych pierdół w różnych "sklepach", trochę scalaków, "el-grzałki" na plecy i do stóp :grin: , wyposażenie do maszyny (zaciski i oprawkę). W dodatku komplet oprawek ER16 był w cenie takiej, jakbym znalazł na ulicy - i tylko ja kupiłem, potem oferta została zmieniona, cena podwyższona.
Może to była zanęta?
Wysłali do tej pory 3 rzeczy, kontakt ze wszystkimi sklepami w zasadzie bardzo dobry, czekam na info o następnych wysyłkach; jednak historia którą przedstawiłeś, zmroziła mnie prawdziwie.
Może i do mnie przyjdzie breloczek, kiedyś musi być pierwszy raz.
W dodatku czasem tanie rzeczy brałem przesyłką China Small Packet Plus - ale dochodziły, choć dłużej to trwało.

A to żółte parszywe mendy (jeżeli to oni)... przycięli Cię bezczelnie i na żywca. I co można takim ch...m zrobić? Nic...

Czy na Ebayu kupowanie/płacenie w razie posiadania karty walutowej ($) jest tak samo proste jak na Ali?
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 17 Lut, 2016   

jest tak samo proste i o wiele bardziej bezpieczne, bo wspiera cię system paypal, więc nie trzeba perfekcyjnie znać angielskiego.

mój pierwszy zakup od nich to silnik MXUS kupiłem jak na forum były pierwsze jego wykresy. w sumie wyszedł 1200zł.

Wracając do zakupów z których wszyscy sie ze mnie śmieją, że zrobiłem interes życia:
wrzucam fotki ku przestrodze:
To co było na paczce, z resztą po wadze można by to ustalić, ale aliexpress widocznie nie chce, bo łatwiej uwierzyć komuś kto ma 600 konetarzy niż komuś kto ma 2-5.


a tutaj zawartość przesyłki, w środku jeszcze był styropian żeby przypadkiem breloczek się nie uszkodził. żeby chociaż dali do niego baterie...



Byłem głupi, że podpisałem odbiór na poczcie bo jakieś lekkie mi się to wydawało i rozpakowałem, wezwałem keirownika oddziału, żeby spisał protokół i podpisał sie pod nim swoim imieniem i nazwiskiem, bo nikt nie wiedział co ma zrobić i w sumie i tak nic z tego nie wyszło...

img_20160217_001622_182.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 237 raz(y) 328,9 KB

IMG_20160217_001658.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 240 raz(y) 109,57 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group