ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Raporty " spalania" czyli ile wh/km pożera nam row
Autor Wiadomość
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

Pykacz napisał/a:
w piku a choćbym nie wiem co robił to np przy żółwim tempie 7-10km/h nie schodziło poniżej 350-400W . Prawdopodobnie ten zestaw pracował w mega nieefektywnych obrotach by jeździć ekonomicznie (powoli)

Patrzac od technicznej strony to nic dziwnego. Sam zobacz ze twoj sterownik mial czujniki pradu LEMy na 400A z dokladnoscia +/- 1% a to juz jest 8A rozbieznosci. Jadac z mala moca jak ty 350W przy baterii 82V prad fazowy wynosil w szczycie ok +/-13A a sterownik raz "widzial" 9A a kiedy indziej 17A. Nic dziwnego ze FOC tutaj nie bedzie dzialal efektywnie. Taki sterownik na duza moc nadaje sie wlasnie najlepiej na duze moce, nie ma nic uniwersalnego :D
Ratunkiem by tu bylo wymienic czujniki pradu na inne LEMy majace np. 0.1% dokladnosci, cos takiego chcialbym wlasnie zastosowac w tym swoim projekcie.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

Czyli co, wychodzi z tego że sabvton jest niekonomiczny jak jezdzimy z prędkościami poniżej 30?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

On prawidłowo pokazuje prądy małe nawet 3A
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

Tomas napisał/a:
Czyli co, wychodzi z tego że sabvton jest niekonomiczny jak jezdzimy z prędkościami poniżej 30?


I tak bedzie mial lepsza sprawnosc niz jakikolwiek trapezowiec :D Ale z tego co ogladalismy kiedys te wykresy to sprawnosc nie byla maksymalna dla niskich predkosci a powinno byc zawsze (w teorii) na poziomie 96% nawet przy najnizszych predkosciach

tas napisał/a:
On prawidłowo pokazuje prądy małe nawet 3A


Sprawdzales to?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

no, pokazuje w programie pc i na amperomierzu to samo
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

Trzebaby zmierzyc najlepiej oscyloskopem wyjscia z czujnikow i porownac do pradow fazowych (drugim kanalem oscyloskopu). Wyniki podane przez program jak i przez miernik moga byc mocno usrednione a nas interesuja prady chwilowe.

Ale nawet jesli to przeciez i tak w niczym to nie przeszkadza. Nikt raczej nie laczy sterownika 12kW z silnikiem o mocy 350W :D Jednak jak ktos rozwaza kupienie sabvotona na silnik 2-3kW to najlepiej byloby wziasc wersje sabvotona na takie wlasnie prady na ktorych chce jezdzic a nie z 5-krotnym zapasem
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

Czyli być może ze jest to klucz do rozwiązania zagadki z kad takie spalanie u Pykacza
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 27 Paź, 2015   

Tomas napisał/a:
Czyli być może ze jest to klucz do rozwiązania zagadki z kad takie spalanie u Pykacza


To tylko by tlumaczylo to ze przy jezdzie oszczednej zuzycie bylo na takim samym poziomie jak przy szalenstwach. Przy tak dynamicznej jezdzie i takich predkosciach to zuzycie jest nawet calkiem niezle :)
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 28 Paź, 2015   

@qaz33
Ciekaw jestem czy faktycznie tak jest. Bo czasem przecież możnaby się było wybrać na jakąś bardziej lajtową wycieczkę (np z dziewczyną) i glupio, zeby ebike żarł 20-25 Wh zamiast 8-10:P

W razie czego trudna jest wymiana czujników w sabvotonie svmc72150?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 28 Paź, 2015   

Ale ja nie jestem pewny ze tak wlasnie jest, teraz przyszla mi do glowy taka refleksja ze to wlasnie moglby byc powod. Moze jednak powodem jest tez kiepska interpolacja predkosci przez czujniki halla albo jeszcze cos innego albo wszystko naraz. Czujniki jednak latwo wymienic i wtedy moznaby to sprawdzic. Tas kiedys sprawdzal ze jadac pod gore tym samym rowerem zmieniajac tylko sterownik z blokowego 1500W na sabvotna zasieg sie zwiekszyl o 30%, dobrze pamietam? To i tak juz jest duzo, ja do tego ze swoich wycieczek zyskuje dodatkowe 10% energii przez efektywnie dzialajacy regen gdzie w blokowym jest moze 1%, oczywiscie moznaby sprobowac to jeszcze ulepszyc ale mysle ze wiekszosci ludzim takie zalety (nie liczac super cichej i plynnej pracy) juz wystarcza :)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 28 Paź, 2015   

Ja ze wstępnych testów (bo jeszcze mój rower nie złożony) w terenie to nie mogę potwierdzić większego zużycia ale własnie mniejsze zużycie. Na Skrzyczne podjazd to już ponad 25% mniej zużytej energii.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Czw 29 Paź, 2015   

Jestem pewien że na zwykłym sterowniku przy tych osiągach co miałem to zużycie miałbym grubo ponad te 67Wh/1km które miałem na Sabvotonie . Szacuję że zużycie na foc jest około 25-30% mniejsze zwłaszcza w ciężkim terenie.
Ostatnio zmieniony przez Pykacz Czw 29 Paź, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 29 Paź, 2015   

tas napisał/a:
Ja ze wstępnych testów (bo jeszcze mój rower nie złożony) w terenie to nie mogę potwierdzić większego zużycia ale własnie mniejsze zużycie.


No to chyba oczywiste? :) Ale tego uczucia z jazdy i tak nie da sie nikomu opisac az ktos sam na taki rower nie wsiadzie i nie pojezdzi. Problemem jest tylko ta cena. A ty tas kiedy zaprezentujesz to co tam skladasz?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 29 Paź, 2015   

Ja zawyżam statystyki czasu przeróbek, ale mam cichą nadzieję, że za 3 tyg już będzie jeździć.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Czw 29 Paź, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 29 Paź, 2015   

piekny, czekamy na opis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group