ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
tester silników i konrolerów - opinie
Autor Wiadomość
LAZY 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

Nie widzę schematu tego testera, ale czy woltomierz nie może być podłączony przez diody z każdego zakresu przełącznika? Nie powinno to kolidować. Zakładam że masz woltomierz dwu pinowy który mierzy własne napięcie którym jest zasilany.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

LAZY napisał/a:
Zakładam że masz woltomierz dwu pinowy który mierzy własne napięcie którym jest zasilany.


A ja zakładam że zeeltom ma właśnie woltomierz trój-pinowy :P potrafi mierzyć napięcie do 100V, ale zasilany może być tylko do 30V - osobne przewody zasilający i pomiarowy
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

Niby dwu przewodowy, ale na płytce są 3 piny i można to przerobić na 3 przewody. Zasilanie do 30V i pomiarowy. Trzeba tylko usunąć zworkę z płytki.
 
 
LAZY 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

bloodyopel napisał/a:
LAZY napisał/a:
Zakładam że masz woltomierz dwu pinowy który mierzy własne napięcie którym jest zasilany.


A ja zakładam że zeeltom ma właśnie woltomierz trój-pinowy :P potrafi mierzyć napięcie do 100V, ale zasilany może być tylko do 30V - osobne przewody zasilający i pomiarowy


No i?.... Panie moderatorze :wink: Skoro już mi pan dociął to choć odpowiedział by pan na problem kolegi.

Rozdzielenie przewodów na trzy zwiększy zakres pomiarowy, a wstawienie diod od każdego położenia przełącznika obniży zasilanie dla modułu. Dioda zenera plus dioda zwykła by się napięcie nie cofało na inny zakres. Tylko zenerki odpowiedniej mocy bo moduł jednak troszkę mA pobiera.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

Mierzyłem. Niebieski wyświetlacz pobiera około 10 mA.
Gdybym miał dodatkowe styki w przełączniku, to bym sobie poradził, ale nic wolnego nie zostało.
Zamówiłem przetwornicę 24-48/12V i będzie po problemie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group