ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
9C 7x9 + Ster 45A + bat 60V= 1200W?
Autor Wiadomość
mleczny 
młodzik


Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 82
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   9C 7x9 + Ster 45A + bat 60V= 1200W?

Jestem właśnie po pierwszej jeździe testowej rowerkiem o parametrach jak z tematu. Wrażenia super jednak mam pytanko. Gdy jadę z przełącznikiem na 120%, max jakie popłynęło z baterii było około 1200W. Czemu tak mało? Czy powodem mogą być standardowe przewody? Ale żeby dławiły z 2700 ( teoretycznie) do 1200W?
 
 
Tektronic 
brygadzista
Pasjonat Elektroniki


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 269
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Jaki masz akumulator ? ( p ?)

Bardzo możliwe że po prostu więcej nie potrzeba było, jak jedziesz pod górkę też tyle jest ? :grin:
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Pewnie mierzysz to tym watomierzem, z moich doświadczen nie jest on dokladny bez super kalibracji. Ev computer tez tyle pokazuje?
Jezeli przyśpieszenie jest dobre i banan na twarzy to nie ma opcji by bylo 1200w ;)
 
 
mleczny 
młodzik


Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 82
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Bat mam od atomka1000. Fakt testowałem na prostej. Ale jedna górka też jest z tym, że wjechałem na nią z pędu. Gdy rower się rozpędza od zera i mam manetkę na max to chyba chwilowy prąd powinien popłynąć właśnie ponad 2 kW.
testuję to tym Ev computerem. On ma w statystykach maksymalna moc i po dystansie 10 km tyle właśnie pokazał. Kątem oka jak patrzałem to się zgadza.

Banan jest ALE, fajnie wiedzieć w czym rzecz. Czy sens było tak mocny sterownik dać skoro 30A też by dał te 1200W.
A dwa to trochę się wkurzę bo montowałem czujnik temperatury + system pomiarowy i zeszło na tym sporo czasu. Jak wyjdzie, że silnik faktycznie tylko tyle zjada to się nawet lekkko nie spoci. Max temp 50C - ale jest zimno w nocy.

EDIT:
Ten EV komputer ma coś takiego jak limiter. Ale w instrukcji było napisane, że to działa gdy przez niego połączamy manetkę. A ja manetkę mam bezpośrednio do sterownika. Tak czy owak na limiterze była ustawiona wartość 1200W. Dziwny zbieg okoliczności. Sprawdzę po 16 czy to to.
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Wydaje mi się mało prawpodobne aby sterownik nie był w stanie przebić 30 amper gdy się przekręci manetkę na full. Swoją drogą 7x9 przy 45 amper to już niezłego ma kopa :wink:
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
bartek 
prezes
Łebmajster


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 508
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Sprawdź jaką moc pokazuje Ci komputerek przy podjeździe pod górkę, lub przy przyspieszaniu ( choć może najpierw trochę pojeździj, przyzwyczaj się do kopa i dopiero spoglądaj na odczyty przy ruszaniu :) ), Na prostej to jest podana moc ciągła i jak masz obręcz +- 26" to pewnie jedziesz ok. 50km/h i 1200W to taki standard przy tej prędkości.
_________________
-
Szprychy dorabiane na wymiar
Grubości: 2,0mm; 2,3mm; 2,6mm; 3,4mm CZARNE

Sklep MaxEV
Silniki MXUS, Zestawy EcoBike, MagicPie, SmartPie
-
 
 
mleczny 
młodzik


Dołączył: 19 Wrz 2015
Posty: 82
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Fałszywy alarm :) Po zmianie limitu pokazuje mi max 2700W :) )))))
Strach się bać!

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Lis, 2015   

Dokładnie tyle powinno być :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group