ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Sprawdzony sterownik silnika DC
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Paź, 2008   

To mi na tandetę nie wygląda. Porównaj inne hulajnogi (pomijając oczywiście gopedy).
 
 
Arekk
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Paź, 2008   

Za 1200zł można sobie kupić jakiś tam rower 250W (zapewne z chińskim rodowodem) ale mnie akurat rowery nie kręcą. Wyjeździłem się na rowerze za młodu i mi wystarczy.
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Śro 01 Paź, 2008   

zeeltom napisał/a:
To mi na tandetę nie wygląda. Porównaj inne hulajnogi (pomijając oczywiście gopedy).

To jest lipa, prędkość max 25 km/h czyli pewnie w rzeczywistości 20 km/h,
a tyle to ja bez prądu swoją hulajnogą jadę :>
Nie porównujmy tego czegoś do motorynki która leci 40 km/h
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Paź, 2008   

Chyba się mylisz. Tam jest silnik 500W i zasilanie (są dwie takie hulajnogi) 36, albo 48V. Przy takich parametrach 25 km/h nie jest żadnym problemem. 25 i więcej wyciągam na silniku 350W i zasilaniu 36V.
 
 
Lisciasty
dyrektor



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 404
Skąd: Okolice Wrocławia
Wysłany: Czw 02 Paź, 2008   

Sam facet na aukcji pisze "prędkość max około 25 km/h", ja sam nic nie wymyślam :>
Nie wiem czy to ma blokade na sterowniku, czy może przekładnię nie taką, w każdym
razie tak stoi napisane.
_________________
http://lisciasty.firehost.pl/toyota.html
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Paź, 2008   

Około 25, to nie 20 :D
Zresztą nieważne.
Jadą do mnie różne wynalazki i niedługo może się czymś pochwalę :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Paź, 2008   

A propos sterowników, wracając do tematu, to ma może ktoś na zbyciu sterownik 36 - 48V 500W DC na zbyciu?
 
 
jerzyk22
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   MC33035

Arekk napisał/a:
Kolega polecił mi ten scalak. Zrobił na nim kilka sterowników do silników bezszczotkowych i szczotkowych na różne napięcia i moce.
Pozostała kwestia uproszczenia układu ponieważ nie jest potrzebna zmiana kierunku obrotów.
Zgłosiłem się do niego o pomoc jak już nie mogłem znieść smrodu kolejnych spalonych tranzystorów. Była to można powiedzieć ostatnia deska ratunku no i się udało.


Buduje twój układ do sterownia silnikiem.
Zapytaj z łaski swojej kolegę eksperta od tego scalaka , jak wczepić w niego czujnik temperatury silnika, aby działało zabezpieczenie termiczne, a czujnik nie wisiał w powietrzu.
Patrze na aplikacje scalaka i nie czuje tematu, opis jest po angielsku , a ja mam problem z tym językiem.
Jestem z epoki języka radzieckiego.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

A był taki język? ;) O ile pamiętam, to mnie uczono rosyjskiego :D
 
 
jerzyk22
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

zeeltom napisał/a:
A był taki język? ;) O ile pamiętam, to mnie uczono rosyjskiego :D


Mnie ta epoka kojarzy się z Rosją Radziecką i dlatego takie skojarzenie co do języka.
Podziwiam za czujność.
Nie lepiej byłoby coś w temacie.??

Pozdrawiam
j.r
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Chyba jedyna opcja to podać przez diodę sygnał z czujnika temperatury na nóżkę 9 układu. Przy dopasowaniu napięć powinno działać.
 
 
jerzyk22
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Marucha79 napisał/a:
Chyba jedyna opcja to podać przez diodę sygnał z czujnika temperatury na nóżkę 9 układu. Przy dopasowaniu napięć powinno działać.


W silniku jest czujnik PTC kty10, dla 25 stopni ma ok 2 kilo oma , deczko będzie kłopot z wpięciem go w 9 nogę, bo tam jest sprzężenie prądowe z silnika.
Nie za bardzo rozumiem jak działał taki układ termiczny w moim oryginalnym sterowniku.
Czy zmniejszał prąd silnika, czy blokował napęd po przekroczeniu temperatury.??
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Wiem, że ta noga obsługuje zabezpieczenie nadprądowe, ale myślę, że gdybyś dał jeden i drugi sygnał przez diodę, żeby się wzajemnie nie zakłócały, uzyskałbyś tyle, że prąd zacząłby być ograniczany przy zadziałaniu zabezpieczenia nadprądowego lub termicznego, albo obydwu jednocześnie, bo przecież napięcie z tych dwóch źródeł nie sumowałoby się. Jednak teoretyzuję, bo nie miałem potrzeby stosowania zabezpieczenia termicznego, a z tym układem zaznajomiłem się o tyle, o ile było mi to potrzebne do sterownika BLDC.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009   

Rozrysowałem ten układ w JPG, jest w załączniku. Przewidziany dla 4 tranzystorów i 2 diód w TO247, choć ja z powodzeniem w takie ścieżki lutuję TO220 po lekkim wyginanku.
Wydruk w orientacji pionowej, szerokość obrazka 9,70 cm.
Uprzedzam, że to raczej amatorka w Paincie klecona, ale trochę czasu można sobie oszczędzić. W razie potrzeby dopowiem co do czego.
Przed użyciem lepiej sprawdzić czy czegoś nie przeoczyłem, swój egzemplarz odpalę najwcześniej za kilka dni.

Dodane po jakimś czasie...

Podmieniłem schemat, teraz masa zabezpieczenia nadprądowego jest wyodrębniona i układ powinien pracować ok, w wolnej chwili postaram się nanieść elementy, bo teraz może być ciężko rozkminić ich położenie

mc33035 v2 opis.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 684 raz(y) 26,93 KB

Ostatnio zmieniony przez Marucha79 Śro 10 Cze, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rarek 
dyrektor


Wiek: 50
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 476
Skąd: Ozorków
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009   

Czy bedzie się nadawał do sterowania altkiem??
_________________
24S LiFePO4 30Ah; 66s2p NiMH 6,5Ah;
26s2p 53Ah lipol; 26s54p 2,2Ah Li-ion;
http://egear.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group