ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie baterii inną ładowarką niż fabryczna
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

A może tu jest rozwiązanie ?
http://olx.pl/oferta/rowe...html#83b6f9a54e
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
henry 
stażysta


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 150
Skąd: lubelskie
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Panowie podpowiecie w jaki sposob mogę naładować inną ładowarką moją baterie która mam na wierzchu,
Muszę odłączyć elektronikę od baterii? Obstawiam że tak ale wolę się upewnić
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Teoretycznie nie musisz ale podłączyć wypadało by odpowiednio.
Precyzuj swoje pytania bo ciezko sie domyślić co oznacza 'baterie na wierzchu'
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Pewnie wyjęte z obudowy.
 
 
henry 
stażysta


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 150
Skąd: lubelskie
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Tak jak kolega napisał powyżej,
Wyjęta z obudowy
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

No to podłączasz to plusa minusa i to cała filozofia..Wypadało by monitorować poszczególne sekcje ale jak w baterii jest bms to będą równe i on sam powienien też zacząć pracować.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

henry napisał/a:
Panowie podpowiecie w jaki sposob mogę naładować inną ładowarką moją baterie która mam na wierzchu,

Proponuję abyś w szereg z 'jakimś' zasilaczem' włączył amperomierz. A poza tym monitorowanie napięć na segmentach baterii.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
henry 
stażysta


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 150
Skąd: lubelskie
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Podłączyłem do plusa i minusa i nie chce przyjąć więcej niż 2 volt
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów

Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

henry, to ostatni mój post w tej sprawie, ponieważ olewasz moje i innych wpisy, i w kółko powtarzasz swoje pytanie.
Byłem w identycznej sytuacji, i kupiłem oryginalną ładowarkę. Dlaczego? Bo łatwo zepsuć coś co jest warte kilkaset złotych. W tym przypadku może być tak, że nawet jak naładujesz każde ogniwo z osobna, to i tak bateria będzie "pusta". Miałem tak kiedyś z baterią do telefonu. System Bosch'a jest jest na tyle mądry, że podaje ile jeszcze przejedziesz w danym trybie - tego nie da się wyliczyć z samego napięcia. Czyli musi być rejestr zużytej energii, a więc też i doładowanej.
I to by było na tyle...
 
 
henry 
stażysta


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 150
Skąd: lubelskie
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

JerzyZ
nie obraż się ale gdzie tutaj nagminnie było pisane żeby dam oryginalną ładowarkę?
jak dobrze pamiętam to jedna osoba mi to napisała a temat ma 3 strony,więc nie rozumiem
skąd ta złośliwość z twojej strony,
mam w domu 4 rowery elektryczne i 3 ładowarki, skoro dałoby się ładować inną obecny
rower to dlaczego by nie skorzystać z takiej opcji?[/code]
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

JerzyZ napisał/a:
Miałem tak kiedyś z baterią do telefonu. System Bosch'a jest jest na tyle mądry, że podaje ile jeszcze przejedziesz w danym trybie - tego nie da się wyliczyć z samego napięcia. Czyli musi być rejestr zużytej energii, a więc też i doładowanej.


nawet nasz forumowy Pikacz podaje dokladny % zuzytej energii a przeciez zadnego ladowania nie mierzy tylko zuzywany na bierzaco prad.

Henry jezeli chcialbys uzywac w pewny sposob swojej obecnej ladowarki to jedynym sensownym rozwiazaniem jakim widze (i to co ja bym zrobil) byloby podlaczyc rownolegle drugi dodatkowy BMS ktory nie wymaga jakichs czarow do ladowania. Mialbys prostego BMSa do ladowania a drugi oryginalny do rozladowywania. Jezeli jednak absolutnie boisz sie dotykac lutownicy i liczyc kabelki to nie ma innego wyjscia jak kupic faktycznie ta droga oryginalna ladowarke. Nie jest to zbyt tanie rozwiazanie ale jest proste i wygodne. Pamietam jak kiedys kupiles ode mnie sterownik a pozniej wymieniles na inny bo twierdziles ze ten pierwszy nie dziala. Jak sie okazalo nie wlaczyles wtedy samonauki. Z tego wzgledu domyslam sie ze nie jestes znawca sprzetu ebike / elektronikiem wiec dla swojego i baterii bezpieczenstwa oraz braku zszarganych nerwow poleceam jednak to drugie rozwiazanie.
 
 
henry 
stażysta


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 150
Skąd: lubelskie
Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Gaz33,
nie ma co wracać do przeszłości :razz:

a wracając do meritum sprawy, zastanawiam się co by dało tak jak już napisałeś przepiąć się na drugiego BMSa i tak baterię nałdować
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 06 Sty, 2016   

Podobnie jak JerzyZ i Gaz33 mam wątpliwości czy nasze porady w zderzeniu z Twoim chyba niewielkim doświadczeniem, nie spowodują szkody. Bo jednak my równiez nie znamy na 'wylot' systemu Bosh i jego zabezpieczeń. Elektronika kontrolująca eksploatację akumulatora nie musi być w BMS ale np dodatkowo i steruje/ blokuje BMS. Ale może to być również w display, który może być również elementem nadzorującym.
Zatem o ile łatwe jest naładowanie akumulatora po odłączeniu WSZELKIEJ elektroniki tak by pozostał +, - oraz dostęp do złącza segmentów które obecnie masz wpięty w BMS, to wcale nie oznacza że tak naładowany akumulator nie będzie blokowany przez powtórne zapięcie oryginalnej elektroniki.
Przecież nadzorowanie aku w postaci ilości ładowań, pamięci poprzedniego stanu ogniw itp to standard w niemal każdym laptopie w którym jest wg naszej nomenklatury raptem 3 lub 4S i 2 lub 3P czyli malutki zestaw.
Jesli jednak chcesz zaryzykować i spróbowac to :
a) odłacz wszelką elektronikę tak by by pozostał +, - oraz dostęp do złącza segmentów
b) sprawdz jakie napiecie mają poszczególne segmenty. ZAPISZ jakie mialy napiecia
c) naładuj kontrolując prąd ładowania i balansowania segmentów.
d) podłacz z powrotem elektronikę i sprawdź czy działa i poprawnie pokazuje max napiecia.
Jesli wykaże error bo wykryje niezgodność z poprzednim stanem a nie znajdziesz porady jak resetować
pamiec systemu Bosh, spróbuj odtworzyć stan baterii z pkt b) czyli rozładuj do poprzednich napięć każdy segment.
Robisz to na własną odpowiedzialność. Jesli coś Ci się uda/nie uda napisz nam. Warto to wiedzieć czy 'pakowanie' się w systemy Bosh-a ma sens jeśli chce się coś samemu zrobic poza zakupem oryginała lub kontaktu z serwisem autoryzowanym.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 06 Sty, 2016   

Tak jak mówisz wojtku...ale sens pakowania sie w system Boscha według mnie ma sens tylko w momencie gdy nas na niego stać - czyli używanie orginalnych komponentów i cieszenie sie jednplitym systemem bez problemów bo ten system jest mało awaryjny dopóki sie nie kombinuje.
W momencie gdy ktoś szuka oszczędności to powinien wybrać inny system, niezabezpieczony przed 'power userami' i nauczyc sie wszystkich podstaw obsługi
 
 
henry 
stażysta


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 150
Skąd: lubelskie
Wysłany: Śro 06 Sty, 2016   

oczywiście zgadzam się że nie mam doświadczenia ale PANOWIE w jaki sposób mam je zdobyć
jak nie próbować z pomocą waszych rad?
od godzinki już pakiet się ładuje na innej elektronice, zobaczymy co z tego wyjdzie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group