ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
CyklonEbike - RHR205-50, 72V35Ah, Sabvoton 72080
Autor Wiadomość
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   CyklonEbike - RHR205-50, 72V35Ah, Sabvoton 72080

Dobry wieczór
Witam wszystkich po przerwie
w tym temacie będę powoli opisywał budowę nowego projektu

Tym razem powstanie mocny sprzęt do szaleństwa i dojazdy na spotkania biznesowe z klientami.

Rama już jest i czeka na pozostałe elementy:
















Rama mieści 2 akumulatory o wymiarach 300x160x110, sterownik, BMS, konwerter DC
Biała oryginalna obudowa najprawdopodobniej trafi do kosza a w oparciu o nią powstanie karbonowy odpowiednik (posłuży jako model do budowy formy)

Amortyzator przód ROCKSHOCK DOMAIN DUAL


Amortyzator tył ROCKSHOCK 240mm lub DNM 220mm
W zależności jak wysoka będzie rama po założeniu kół



Koło przednie z obręczą motocyklową 19"x1.4 wraz oponą 2.5x19 prędkość max 130km/h obciążenie 145kg. Piasta będzie umożliwiała w przyszłości rozbudowę do dwóch tarcz hamulcowych


docelowo będzie wyglądać to tak lub podobnie


Koło tylne z obręczą motocyklową 17"x1.4 wraz oponą 2.75x17 prędkość max 130km/h obciążenie 175kg







Silnik zakupiony u TAS'a 48-96V RH205-50 - jeszcze nie dotarł więc zdjęcie jest poglądowe (przesyłka już jest w drodze)


Przewidywana prędkość w okolicach 100km/h
Prędkości zmierzone przez Tas'a
Prędkość obrotowa silnika przy:
45V - 670rpm - co przy kole 17" daje prędkość ok.72km/h
84v - 1250rpm - co przy kole 17" daje prędkość ok.135km/h

z włączoną funkcją FLUX
45V - 760rpm - co przy kole 17" daje prędkość ok.84km/h
84v - 1450rpm - co przy kole 17" daje prędkość ok.156km/h

Mam nadzieję, że pod obciążeniem w realnych warunkach będzie to prędkość w okolicach 100-105km/h

Sterownik SABVOTON zakupiony u TAS'a
z racji wymiarów chyba trafi pod ramę a nie do środka
(to będę mógł sprawdzić jak dotrze przesyłka)


Akumulatory LiFePO4 A123 20Ah 26s nominalne napięcie celi 3,2-3,3V, pakietu: 83,2-85,6V maksymalne napięcie: 93,6V
prąd ciągły 5C (100A) u mnie max 80A
prąd chwilowy 15s 10C (200A)



Elektronika zabezpieczająca BMS LiFePO4 26s 20A ładowanie 60A ciągły prąd rozładowania balansowanie 3,6V +/- 0,025V 108mA na cele

_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
Ostatnio zmieniony przez arek_arecki Wto 29 Mar, 2016, w całości zmieniany 11 razy  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Aż się boję zapytać o koszty ;)
 
 
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

zeeltom napisał/a:
Aż się boję zapytać o koszty ;)


koszty to sprawa drugorzędna
nie to żebym miał za dużo ale niestety marzenia i hobby kosztują
całość będzie można kupić za ok.4500euro (ale sprzedaż nie jest moim celem)
stealth bomber można kupić za 9000euro - niestety

Poza tym
Po małej przeróbce obudowy plastykowej (poszerzeniu) w ramie pomieści się pakiet 26650 (10S12P + 10S12P) + bms + konwerter DC
w sumie 240ogniw 26650 pojemność takiego pakietu to:
dla aku Keepower 4200mah około 50Ah około 3700Wh
dla aku Keepower 5200mah około 62Ah około 4200Wh
waga pakietu ok.25kg
a zasięgi byłyby ogromne
myślę że spokojnie powyżej 200km
_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
Ostatnio zmieniony przez arek_arecki Pią 09 Sty, 2015, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Jak byś gdzieś latał tym sprzętem po Warszawie jak skończysz to daj znać. Chciałbym zobaczyć tą konstrukcję na żywo bo podobają mi się te ramy
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

sietaz napisał/a:
Jak byś gdzieś latał tym sprzętem po Warszawie jak skończysz to daj znać. Chciałbym zobaczyć tą konstrukcję na żywo bo podobają mi się te ramy


rama jest naprawdę ładnie wykonana
tylko obudowę trzeba przerobić lub pomalować

jeszcze dużo pracy przede mną
ale efekt mam nadzieję będzie powalający
_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
 
 
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

do pomiaru i kontroli każdej celi zastosuję Cell_Log 8M zakupione w HobbyKing.com
postaram się wymontować je z oryginalnych obudów i dorobić do nich jedną obudowę w której umieszczę wszystkie 4szt wewnątrz nowej obudowy na kierownicy bądź jedna pod drugą na ramie


cały pakiet LiFePO4 będzie ładowany z wykorzystaniem zakupionej ładowarki 93,6V 7A CC/CV 5% cut-off

myślę że ładowanie pakietu wraz z balansowaniem będzie trwać ok.3,5-4 godzin
_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
 
 
Patriko 
brygadzista


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 242
Skąd: Słupca
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Hm co tu napisać, super rama! chyba najgenialniejsza jaką widziałem pod względem pojemności aku, wagi (przynajmniej nie wyglada na ciężką) noo i przy tym wcale nie jest brzydka :)
_________________
Jeżdżę na: Coma 3000
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Bardzo ładna rama, można wiedzieć gdzie/za ile taką dostać? Jak z siedzeniem, będzie siodełko rowerowa a sztycy nie widać, może jakaś kanapa rodem z enduro? A pedały będą? Przy takiej mocy to według mnie posiadanie pedałów troche mija się z celem ale z drugiej strony to jest chyba jedyna opcja traktowania takiego potwora jako roweru. Czekam na efekt końcowy :D
 
 
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Mechano napisał/a:
Bardzo ładna rama, można wiedzieć gdzie/za ile taką dostać? Jak z siedzeniem, będzie siodełko rowerowa a sztycy nie widać, może jakaś kanapa rodem z enduro? A pedały będą? Przy takiej mocy to według mnie posiadanie pedałów troche mija się z celem ale z drugiej strony to jest chyba jedyna opcja traktowania takiego potwora jako roweru. Czekam na efekt końcowy :D


Ramę mogę sprzedać wraz z przesyłką za 800$
Czas realizacji około 2-3 tygodni (ramy są robione ręcznie)
Zamontowane będzie siodełko rowerowe, ponieważ rama posiada mocowanie sztycy 31,8mm skręcane śrubą.


Istnieje możliwość montażu amortyzatora tylnego 220-260mm.
Główka ramy 130mm fi wewnętrzne 44mm.
Pedały będą bo mimo wszystko czasem się przydają.
_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

800$ za taką rame? ;O Można wiedzieć za co się tu płaci? W gratisie dają jeszcze jedną taką? :?:
 
 
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Freerider napisał/a:
800$ za taką rame? ;O Można wiedzieć za co się tu płaci? W gratisie dają jeszcze jedną taką? :?:


a w qulbix'ie za co się płaci 1100 euro +22% vat + 70 euro transport?
a dlaczego Stealth Bomber kosztuje 10000$

Tas wie o czym mówię
Zgłębiłem temat stali high tensil steel i ram qulbixa i wierz mi lub nie, ale to nie takie proste i kosztować musi

jak komuś nie pasuje to nie kupuje ;-)
_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Poza dosyć skomplikowanymi kształtami rur jest tu jeszcze duża liczba większych lub mniejszych blaszek z otworami, które pewnie są wycinane na CNC albo cięte wodą, a jak wiadomo to kosztuje.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Freerider, nie wiesz za co, bo niestety nie masz wiedzy w temacie i wydaje Ci się, że jak wygniesz w piwnicy 4 rury i pospawasz na spawarce dziadka to będziesz mieć taką ramę.
A tak niestety nie będzie :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Freerider 
kierownik


Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 320
Skąd: Królików
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Tas, myślisz że robię wszystko w piwnicy...i masz po części rację. xD ale mam też dostęp do wielu maszyn, za wygięcie paru rurek, spawanie (nawet cięcie cnc) nie zapłacił bym 800$. Widzę jak robią przeróżne rzeczy, są prasy, tokarki, cnc, oczyszczanie metalu jakimś szkłem (tu się nie dopytywałem) spawarki tig mig, robotyka itp. Materiał jest w tych ramach jakiś boski? Płaci się za projekt? Muszą spłacić maszyny na których pracują? Zgięcie rurek, wycięcie na cnc, spawanie nie kosztuje nawet połowy tego. Wybrałem profil elektronik, gdyby nie to, już rok temu bym kombinował a tak to muszę łazić i wszystko łatwić. ;/ Ogólnie nie mam nic do tego jak oni robią te ramy, mówię tylko że kasa jest chora.


tas napisał/a:
Freerider, nie wiesz za co, bo niestety nie masz wiedzy w temacie i wydaje Ci się, że jak wygniesz w piwnicy 4 rury i pospawasz na spawarce dziadka to będziesz mieć taką ramę.
A tak niestety nie będzie :)


Mam ogromną nadzieję że jeszcze cię zaskoczę. Eh starczy pisania, lepiej było jak tylko czytałem. Dzięki i powodzenia.
 
 
arek_arecki 
szef
CyklonEbike



Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 1152
Skąd: Ząbki
Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   

Freerider napisał/a:
Tas, myślisz że robię wszystko w piwnicy...i masz po części rację. xD ale mam też dostęp do wielu maszyn, za wygięcie paru rurek, spawanie (nawet cięcie cnc) nie zapłacił bym 800$. Widzę jak robią przeróżne rzeczy, są prasy, tokarki, cnc, oczyszczanie metalu jakimś szkłem (tu się nie dopytywałem) spawarki tig mig, robotyka itp. Materiał jest w tych ramach jakiś boski? Płaci się za projekt? Muszą spłacić maszyny na których pracują? Zgięcie rurek, wycięcie na cnc, spawanie nie kosztuje nawet połowy tego. Wybrałem profil elektronik, gdyby nie to, już rok temu bym kombinował a tak to muszę łazić i wszystko łatwić. ;/ Ogólnie nie mam nic do tego jak oni robią te ramy, mówię tylko że kasa jest chora.


tas napisał/a:
Freerider, nie wiesz za co, bo niestety nie masz wiedzy w temacie i wydaje Ci się, że jak wygniesz w piwnicy 4 rury i pospawasz na spawarce dziadka to będziesz mieć taką ramę.
A tak niestety nie będzie :)


Mam ogromną nadzieję że jeszcze cię zaskoczę. Eh starczy pisania, lepiej było jak tylko czytałem. Dzięki i powodzenia.


Prawda jest taka, którą wszyscy znamy,że w Polsce po prostu za mało się zarabia
Dlatego też taka cena wydaje się wysoka.
Gdybyś zarabiał średnią krajową nie 3800zł a 3800$ patrzyłbyś na to inaczej
_________________
Pakiety baterii Li-ion, BMSy, złącza, itd
Wykonanie ebike I monster ebike na ramach KARIWA V2, TELEPORT, EKROSS, QULBIX, VECTOR
info@cyklonebike ; +48 516 081 337
www.cyklonebike.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group