ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Stowarzyszenie
Autor Wiadomość
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   

SUPE - Stowarzyszenie Użytkowników Pojazdów Elektrycznych, więc dodawanie 230V mija się z celem, ale fakrycznie gdyby zastrzec znak towarowy SUPE(r) by wyszło.

Nazwa jest mało ważna, ważni są ludzie i to co robią dla sprawy. Temat SUPE ciągnie się już kilka lat i chyba jedyne co udało się zrobić, to zarejestrować stowarzyszenie i napsuć trochę krwi w związku z (nie)organizowaniem zlotów.
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Nie 17 Lut, 2013   

tak sobie tylko teoretyzowałem. IMHO nazwa jest bardzo ważna - to wizytówka. Inaczej "Google" nazywało by się "Internet Search Engine - ISE", a tak mamy już w języku potocznym "wygogluj", a zwykłe gogle narciarskie kojarzą się z wyszukiwarką ;)
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Tak moim zdaniem w nazwie mogłoby się znaleźć EV, ponieważ niejako automatycznie powinno je google łapać, a poza tym można stworzyć sensowne, łatwo rozpoznawalne i kojarzące się logo umieszczane np. na naklejkach na pojazdach czy koszulkach. Propagowanie czegoś polega na wzbudzeniu zainteresowania szerszego kręgu osób. Stojąc na światłach obserwujemy mimo woli stojące obok samochody. Myślę, że niejeden kierowca po obejrzeniu takiej naklejki na aucie (tu tylko luźna fantazja graficzna klepana na kolanie) po powrocie do domu z ciekawości wejdzie na www.

logo supe.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 320 raz(y) 23,45 KB

_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

z ulokowaniem ev w logo nie ma problemow bez zmiany nazwy stowarzyszenia. Ale jestem za tym aby nazwa stowarzyszenia była w 100% w ojczystym języku.
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

jatko napisał/a:
SUPE - Stowarzyszenie Użytkowników Pojazdów Elektrycznych

Myślę że nazwa jak najbardziej trafna, zawsze można promować markę podejmowanych inicjatyw,
Plug-in America nic nie mówi a to na działalności tej organizacji należy się wzorować,
zawsze mam pewne obawy co do środowiska akademickiego - jak nie ma z tego kasy to nie ma działań społecznych.
Twórzcie bo brakuje mi ogólnopolskiego ruchu!

a zeeltoma jako organizatora zlotów i skupiającego konstruktorów EV, namawiam do założenia stow. zwykłego - zawsze to lepiej wszelkie rozmowy w magistracie prowadzić.
 
 
highend 
stażysta
Leaf Driver



Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2012
Posty: 187
Skąd: BIELSKO-BIAŁA/TYCHY
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

skoro po Polsku to jedziemy (tylko mi się nie śmiać):

Zdrowy Samochód ;)
Bez Spalin ;)
BezWydech ;)
Spalingrad ;)
SwieżyWóz
MiejskiPrądziel ;) (od twardziel)
Prądowy Pomykacz ;)
Elektron :)


hasła reklamowe:

"Jeżdżę na słońcu" :)
"Pojazd z prądem"
"Hulam z wiatrem na prąd"
"Mam w silniku elektrony" ;)

dalej? :)
_________________
electrique.pl - www.electrique.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Herbata z prądem?
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

kilka hasełek dorzucam!!!
Wolno, ale z podniesionym czołem(ogólnie o samochodachEV)
Prądochód(samochod na prąd)
Zielona energia z zielonej wyspy(haslo reklamujące energię elektryczną)
Elektrowóz (wóz na prąd)
EPUS.pl(stowarzyszenie użytkownikow pojazdów elektrycznych wspak)nie kojarzy się z zupą.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

widzę, że nie tylko ja piję, znaczy się odbiegamy od tematu...........
_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

Trzeba sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie:

- Czy warto ratować SUPE? tak naprawdę nie wiemy (a przynajmniej ja nie wiem) nic o obecnych dokonaniach SUPE (prócz rejestracji), jedyne miejsce z którego można by się czegoś dowiedzieć to coś co miało być stroną supe.pl , ale konkretów brak. Nawet nie wiadomo kto obecnie należy do stowarzyszenia, ani kto nim rządzi.

Mimo iż nazwa mi się podoba, może warto się jednak zastanowić czy jest sens reanimować coś co zmarło (śmiercią naturalną przez powieszenie?) na życzenie twórców, tylko dla samej nazwy i tego że jest to pełnoprawnie działająca instytucja (krs'y itd). Wszakże wiadomo co się dzieje gdy nowi działacze spotykają się ze starymi - zwykle ich zapał jest gaszony i przejmóją złe nawyki od starych "WYG" (czego przykładem są osły z wiejskiej).
Może warto stworzyć coś od podstaw? Jak dla mnie za dużo niewiadomych, ale coś mi tu śmierdzi jeżeli Zeltom, człowiek który dla propagacji EV w Polsce zrobił tak wiele, SUPE mówi nie


Zbyszku proszę więc naświetl nam bliżej dotychczasowe dokonania SUPE.
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
Szwed 
stażysta
moturzysta


Wiek: 43
Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 121
Skąd: Opole
Wysłany: Pon 18 Lut, 2013   

jatko napisał/a:
Trzeba sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie:
- Czy warto ratować SUPE? tak naprawdę nie wiemy (a przynajmniej ja nie wiem) nic o obecnych dokonaniach SUPE

Ja też nie wiem. Porównując to z dokonaniami stowarzyszenia w którym aktywnie działam to takie SUPE jest praktycznie nieżywe. Nikt o nich nie słyszał.
jatko napisał/a:
Może warto stworzyć coś od podstaw?

Problemem jest zawsze męka związana z rejestracją (opłaty, bujanie się z sądem w celu rejestracji i akceptacji statutu). Dlatego coś, co już jest zarejestrowane jest cenne.

I nie mylcie stowarzyszenia zarejestrowanego w KRS z organizacją pożytku publicznego, która może zbierać 1% podatku. To kolejny krok.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Bez przesadyzmu. To że zorganizowałem dwa zloty ev wraz z kolegami z forum, to jeszcze nie jakieś aj waj. I to że lubię sobie pogrzebać w małych pojazdach ev, też nie stanowi wyróżnienia. Najważniejsi są wszyscy ludzie, którym zależy na propagowaniu tego typu napędu. I żeby jeszcze więcej wystawców na zlot przyjeżdżało, to byłbym szczęśliwy ;)
Co do różnych organizacji i stowarzyszeń, to już dawno przekonałem się, że to w Polsce jest bez sensu. Wolę działać po swojemu, bo wtedy mogę robić dokładnie to, co sobie zamyśliłem, a cała ta biurwokracja związana z organizacjami i stowarzyszeniami mnie wręcz odrzuca. Choć ma to swoje dobre strony przy współpracy z władzami, ale pozostawiam to dla lubiących papierkologię i użeranie się z murem niezrozumienia i innymi układami i układzikami we władzach wszelakich.
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Doskonale Cię rozumiem Tomasz,trzeba po prostu lubić papierkologię i paragrafy,co nie oznacza że są to rzeczy nieistotne ,wręcz przeciwnie współcześnie bez tego trudno coś osiągnąć .Im bardziej zagmatwany status, tym łatwiej go przeprowadzić przez meandry urzędniczej machiny.
Szwed napisał/a:



I nie mylcie stowarzyszenia zarejestrowanego w KRS z organizacją pożytku publicznego, która może zbierać 1% podatku. To kolejny krok.

Za ubiegly rok mam spory podatek do zapłacenia i mógłbym przekazać 1% na szczytny cel rozwoju EV,ale nie na trupa.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
Ostatnio zmieniony przez mar56 Wto 19 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Stowarzyszenie czy fundacja musi mieć źródło finansowania z zewnątrz - jeżeli nie ma to zapał słabnie, w sumie organizacje amerykańskie zasypują mnie ciągle prośbami o datki,
mam stowarzyszenie zwykłe które daje mi możliwość szerokiego działania przy praktycznie zerowych przychodach, dlatego namawiam zeeltoma wszak organizuje zlot, a przy okazji może jakaś z organizacji wspierających NGO dołożyłaby swoje.

zeeltom zakładaj stowarzyszenie zrobisz 5 zł składki rocznej, to ja na pewno przystąpię - wyślesz mi legitymację (w pdf. bez kosztów) i będę szczęśliwy że mam potwierdzoną przynależność do Stowarzyszenia Forum EV i wielkiej rodziny polskich konstruktorów EV :mrgreen:
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

A ja widzę że Ty mmoto masz ciągotki do stowarzyszeń, stwórz jedno dobre dla pojazdów EV.Trzeba mieć czas by siedzieć ciągle przy kompie i na forach zagranicznych ,znać angielski i zasady transferu środków. Zasypuj organizacje zagraniczne o datki wszak mają więcej niż my kasy,a my tu w Polsce Ciebie też wesprzemy.To musi być osoba która lubi to robić,poznawać możliwości pozyskiwania środków z różnych fundacji itd.Wiadomym jest że bez pieniędzy nawet najszczytniejsza działalność umrze.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group