ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Stowarzyszenie
Autor Wiadomość
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Napiszę tak działam w ramach wolnego czasu,
nie raz widziałem zdziwienie EV Pojazdy Elektryczne - po co przecież takich nie ma,
org. pozarządowe to głównie pomoc biednym, chorym, wykluczonym, ekologiczne itp. i tam jest kasa unijna,
natomiast na swoje stow. mówię to moje hobby.
Nie chcę środków i pomocy.

Jestem za to zwolennikiem stowarzyszenia ściśle powiązanego z tym forum.
Chyba nie problem założyć dział stowarzyszenie i publikować aktualne działania, deklaracje on line itp.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Musiałby się zająć tym ktoś, kto ma sporo wolnego czasu, zaplecze finansowe, nie blokowane ciągłym zdobywaniem pieniędzy, bo z ledwością starcza od 1-go do 1-go.
Ja mogę pomagać w miarę moich możliwości czasowych, ale za wiele to tego czasu nie mam. Niestety trzeba dorabiać w wolnym czasie, bo podatki i opłaty zaczynają mnie zjadać małymi kroczkami. Nie samymi ideami człowiek żyje niestety.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

zeeltom zróbcie spotkanie założycielskie na zlocie- (mnie nie będzie) może znajdzie się chętny do rejestracji stowarzyszenia zwykłego u siebie w domu, starosta GUS i urząd skarbowy, jak będzie zarejestrowane to trzeba zrobić dział na forum i przyjmować członków,
symboliczne składki np. 12 zł rocznie, myślę że będzie z forum ok. 20 osób, 240 zł starczy na koszty podstawowe, i przewodniczący nie będzie stratny, ja bedę dumnym członkiem wypełniając deklarację on-line i wpłacając składki,

1 działanie np. lobbing na zmianę definicji roweru - usunięcie paskudnego nacisku na pedały :mrgreen:

Bez klastrów, zrzeszeń, profesorów i dotacji rządowych ale wolni.
 
 
Techcool
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Tak sobie czasem coś tu poczytam, głosu nie zabieram bo są mądrzejsi, ale...
NA PEWNO byłoby dobrze ogarnąć "rynek" użytkowników i sympatyków EV, choć zacząłbym od dopracowania statutu- skrócenia, uwzględnienia sympatyków i "urealnienia" zakresu działań. Nazwa jest bardzo istotna; "supe" głupio się kojarzy także w innych językach, co powoduje , że b. ważne pierwsze wrażenie jest niepoważne...
Na siedzibę najlepsza byłaby Warszawa, bo czy to się komuś podoba, czy nie tam jest najwięcej możliwości.Następnie : składki powinny też być znaczniejsze, żeby "działacze " mogli coś zrobić. Powinni także mieć jakieś profity z osiągniętych rezultatów, bo nie ma lepszej motywacji niż marchewka...
Niezależnie pewnie chętnie się przyłączę, pewnie z całym zespołem (u nas na szczęście nie ma demokracji :cool: )
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Ot, żeście się uczepili tej nazwy, a moim zdaniem to chyba ostatnie zmartwienie

Najpierw trzeba znaleźć chętnych, a potem można działać

wracając do nazwy, nikt nie powiedział że skrócona nazwa musi być od pierwszych liter, równie dobrze można nazwać Stowarzyszenie Użytkowników Pojazdów Elektrycznych "ISKRA" czy coś
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Lut, 2013   

EV-PL
POLAND-EV
PL-EV
MOBILEV
ROADEV
EVA - Electric Vehicles Agency
PLEVA jw. tylko z PL na początku ;)

tak szczerze, to SUPE kojarzy mi się z zupą, a nie pojazdami elektrycznymi.
Nazwa też jest ważna, supe mi się tak naprawdę nie kojarzy z pojazdami ev.
A powinno to być w miarę czytelne dla każdego związanego z ev.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 20 Lut, 2013   

Cieszy mnie ta dyskusja, z wysokością składek bym uważał, co do zadań to zbyt dużo nie ma co sobie obiecywać,
wg mnie główne zadanie to integracja środowiska konstruktorów, użytkowników i sympatyków EV.
PLEVA mi się podoba albo PL-EVA Poland Electric Vehicle Association.

A przede wszystkim jako stowarzyszenie to pojazdów elektrycznych mamy bez liku, załatwiając jakiekolwiek sprawy nikt nie powie -po co takich pojazdów nie ma.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Lut, 2013   

Tylko zauważ, że integracja może być ciekawsza na zlocie ev, a zbyt wielu chętnych na zlot nie widzę.
Podobnie będzie ze stowarzyszeniem.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 20 Lut, 2013   

Gdyby to się kojarzyło z "zupą", to by było dobrze, bo spalinowe zniszczą rośliny i nie będzie zupy, też spalinowe wytrują ludzi i nie będzie miał kto jeść ten luksus. Do tego SUPE zapewni ZUPĘ, a ZUPA to nie ZUPE, a gdzie do SUPE.
"S" to nie "Z", a dziwne skojarzenie każdemu się raz może trafić, bo ktoś kombinuje zmienić dwie litery na całkiem inne. A ja mam jeszcze ciekawsze skojarzenia i to te piekne, ale nie powiem.
To nie głuchy telefon.
Nazwa jest prawidłowa, skrót jest idealny, tylko "robić nie ma komu".
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Śro 20 Lut, 2013   

Wystarczy trochę szyk wyrazów zmienić i już będzie wyglądać lepiej
Użytkownicy Pojazdów Elektrycznych - Stowarzyszenie.
UPES, czy UPE-S - Wujek Google nie ma nic podobnego w bazie, więc nazwa jak najbardziej wolna, no i przy okazji może warto coś pozmieniać żeby to 'nowe' nie kojarzyło się za bardzo z dotychczasowym 'starym' której jak rozumiem 'zdechło' z przyczyn 'naturalnych'.

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 20 Lut, 2013   

W nazwie obowiązkowo powinno być "ev", bo tylko to się kojarzy wszystkim.
Supe, zupe dupe, to nic mi nie mówi, że chodzi o pojazdy elektryczne.
To już prędzej SUPEV.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Śro 20 Lut, 2013   

Stowarzyszenie Użytkowników Pojazdów EV - skrót EV jest już sam w sobie pojazdem ;)

Na tych stronach, na których 'wszystko jest' (wiadomo których), ciężko znaleźć jakąkolwiek wzmiankę o 'zupie', wśród wszystkiego (niema - a podobno wszystko tam jest, niestety niepodzielone, na jednym skrinie i ze skrollem o tak niespotykanej długości że 'w trakcie' można odnieść wrażenie że styl strony się zdąża parokrotnie zmienić... Matrix), cięzko coś znaleźć wśród bajzlu i geniuszu Matecznik ;)

IMO OEVU lub EVUO, (Użytkownik - User) Stowarzyszenie mi tu zupełnie nie pasuje, jest ciekawy zamiennik - Ogranizacja (obydwie są jakąś 'organizacją' ludzi)
Efekt - skrót będzie sensownie funkcjonował w obu językach bo Organizacja Użytkowników 'Elektrycznych Viehikułów' to to samo co Electric Viehicle User Organization. Organization User Electric Vehicle jest też trochę od czapy w stosunku do Elektrycznych Vehikułów Użytkowników Organizacja, zresztą niech się o to prezes martwi. Tu też są wolne bazy i 'białe plamy'.

Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Jak zwał, tak zwał, ale be ev w nazwie, to się nic nie nadaje ;) To ma być jasne i czytelne.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Ev to już przyjęte oznaczenie pojazdów elektrycznych, mi się podoba jak w nagłówku strony Forum EV pojazdy elektryczne, nie trzeba nawiązywać do użytkowników,
według mnie organizacja musi mieć w nazwie - EV i pojazdy elektryczne - samo EV wielu ludziom w Polsce nic nie mówi, a najlepiej od razu rozwiewać wątpliwości, że nie zajmujemy się wykluczeniem społecznym tylko Melexami.
Forum wskazuje na genezę powstania od naszego forum, poza tym wyszukiwarki będą kierować na forum, a tu mam nadzieję będzie dział stowarzyszenie.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 21 Lut, 2013   

Zdradzę Wam tajemnicę :)
Ludzie są wzrokowcami, obojętne czy będzie EVTA czy PolEV czy EVPL czy co tam wymyślicie.

Kiedy ktoś wam mówi :CocaCola to myślicie o "CocaColi" czy o:


:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group