ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[S] Nowe watomierze LCD V02
Autor Wiadomość
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Ładuję Pulsarem 3 zawsze do końca. Sczytuję jego wskazania. Stąd wiem ile władowałem do baterii.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

W takim wypadku pozostaje opcja kalibracji prądu w LCD V02. Jaka metodą go robiłeś?
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Nieustannego zmieniania nastaw tak, by możliwie zbliżyć się do tego samego wskazania. W pewnym momencie raz jest więcej a innym razem mniej. Zastanawiam się, czy może mieć to związek z temperaturą zewnętrzną.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Szczygiel napisał/a:
Nieustannego zmieniania nastaw tak, by możliwie zbliżyć się do tego samego wskazania. W pewnym momencie raz jest więcej a innym razem mniej. Zastanawiam się, czy może mieć to związek z temperaturą zewnętrzną.


Do tego samego wskazania względem jakiego przyrządu? Ładowarki? Zauważ że watomierz mierzy tylko pobór prądu silnika. Nie bierze pod uwagę tego co zużyje sterownik, lampki, może masz jakąś dodatkową przetwornicę? itd.
Mój sterownik bierze 30mA lampka 50mA. Po kilku godzinach bez ruchu watomierz nadal będzie wskazywał 0 a akumulator trochę zużyje Ah.
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Wszystkie odbiorniki prądowe mam już za bocznikiem więc akumulator nie jest rozładowywany w niekontrolowany sposób. Pomiar odnoszę do tego co wskazuje Pulsar. To urządzenie cieszące się bardzo dobrą opinią u modelarzy, jest kupowany głównie przez modelarzy niemieckich (drogi dla Polaków). Twój watomierz bardzo precyzyjnie mierzy napięcie (zgodne z tym co pokazuje Pulsar), i jest to dla mnie ważniejszy parametr niż niedokładność, o której piszemy. Nie używam BeMeSa, ustawiam próg alarmu napięcia i wiem ile jeszcze mogę przejechać. Kontrolę pakietu pozostawiam Pulsarowi. Balansuje cele prądem 1A (w czasie ładowania), widzę, że wszystko równiutkie to się niczym więcej nie przejmuję. Byle nie rozładować celi poniżej progu 3,5V co dla pakietu 12S wynosi 42V - dla bezpieczeństwa alarm ustawiłem na 44V. Poniżej tego jadę ostrożniutko.

Te wykazywane różnice pomiaru zużycia prądu nie są dla mnie takie istotne. Rozumiem, że jako konstruktora intryguje Cię ten problem.

Jakiś zegarek mogę doczepić obok watomierza, może w przyszłej konstrukcji uwzględnisz tę opcję w watomierzu.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
baljaw 
początkujący


Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 13
Skąd: chmielnik
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2016   

Witam czy watomierze są dostępne?
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2016   

Czekam na dostawę elewacji. Będą koło 8 maja. Dam znać w tym wątku jak znowu będą dostępne.
 
 
spj 
stażysta



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 160
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2016   

Niedawno podłączyłem i testuję wyświetlacz i generalnie polecam. Ale mi brakuje wskazań max pobranego prądu i mocy, wszystkie pomiary pokazywane są w czasie rzeczywistym (chyba że coś przeoczyłem). Fajnie by było jak można sobie tak jak to dotyczy prędkości max. zobaczyć po przyjeździe ile max I oraz max P pobrał szczytowo silnik.
_________________
Jeżdżę na : EV4 Falcon V2

"Make everything as simple as possible, but not simpler" Albert Einstein
 
 
poldek 
początkujący
poldek


Wiek: 60
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2016   

Witam chciałbym zamówić 1 sztukę watomierza. Jaki jest czas dostawy ? pozdrawiam poldek
 
 
Szczygiel 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2006
Posty: 226
Skąd: Siedlce
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2016   

Jest statystyka na dwóch pierwszych ekranach. Rzeczywiście nie ma wartości szczytowych, o których napisałeś, ale moja praktyka z użytkowania watomierza Turnigy sprawiła, że szybko przestałem się tym interesować (w Turnigy 130A to jest), ponieważ wartości w piku były niewiarygodne - jakieś chwilowe szpilki prądowe - wyniki nie są miarodajne. Jak chcę ustalić ile maksymalnie praktycznie ciągnie silnik prądu to obserwuję bieżące wskazanie w sytuacji trudnej - teren - wzniesienie (przy możliwie maksymalnej prędkości). No, ale w Turnigu może było to źle zrobione - maksimum też można różnie określić w czasie i uśrednić, tak aby otrzymać wiarogodny wynik.
_________________
Pozdrawiam, https://sites.google.com/site/ergodrive/
 
 
spj 
stażysta



Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 160
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 02 Maj, 2016   

A dałbyś radę wykonać nieznaczną modyfikacje softu i wprowadzić wartość szczytową prądu? Nie jestem w stanie jeździć i patrzeć ciągle w wyświetlacz a potrzebuje te wartość do testów.
_________________
Jeżdżę na : EV4 Falcon V2

"Make everything as simple as possible, but not simpler" Albert Einstein
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Śro 04 Maj, 2016   

Ok przy najbliższej zmianie softu dorobię taką opcję. Myślę, że to będzie koniec maja.
 
 
gulipin 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 108
Skąd: Stare Babice
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

I ja zamawiam/rezerwuje 1 szt.
 
 
wojciech 
młodzik
narazie amator


Wiek: 45
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 59
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro 11 Maj, 2016   

michal214, czytam w instrukcji, że zasilanie LCD V02 to 5V (wytrzyma do 12V).
Dobieram do swoich mocy w bajku bocznik który chce podłączyć jak w rys.6.
Wychodzi mi ze "U"bocznika=15V, R=0,3, P=750W.
Czy V02 da rade z 15V podłączania do shunt(+) i GND ?
_________________
pozdroebajk
 
 
michal214 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 144
Skąd: radom
Wysłany: Czw 12 Maj, 2016   

Rezystancja bocznika 0,3 ohma to zły pomysł.
Do watomierza najlepszy będzie bocznik między 1 a 3 mili ohmy (0.0015ohm).

Na popularnym serwisie aukcyjnym można kupić bez problemu boczniki do 50A lub 100A za niewielkie pieniądze. Polecam takie rozwiązanie lub użycie bocznika w sterowniku (jeśli ma bocznik).

PS. Zgodnie z tym co napisałeś musiał byś mieć bocznik o mocy 750W :) To jest moc tracona i trzeba dążyć do tego aby moc wydzielana na boczniku była jak najmniejsza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group