ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Adaptto
Autor Wiadomość
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Po przejechaniu na adaptto trochę km zauwazylem dużo plusow. Jednym z nich jest wiedza ze możemy wyjechać aku do zera dzięki temu że widzimy ekran cel. Wiemy jakie mają przysiady cele I mogę ocenić że muszę dawać w palnik mniej. Wiem że jak już używamy bajka to nauczymy ile jeszcze przejedziemy ale zawsze musimy mieć zapas. Jednak na adaptto mogę wycisnąć więcej.

Wychodzi że ten sterownik na asfalcie chodzi bardzo dobrze ,grzanie nie ma takiego znaczenia. Dlatego adaptto używa tyle osób i nie ma problemu z grzaniem. Jednak przy tej cenie nie powinno być czegoś takiego.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Serio nadal nikt nie doszedł do tego co jest odpowiedziane za nadmierne przegrzewanie? :mrgreen:
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Problem grzania powinien rozwiązać producent ale chyba ma to w nosie bo jak widać w górzystym terenie nie używa go więcej osób niż tych co daje w palnik na asfalcie. Problem grzania sam zauważyłem podczas jazdy przy sabku tak to pewnie bym był nieświadomy :D na necie nie widać wzmianek o nadmiernym grzaniu silnika przez Adaptto. Ustawień jest na kopy, niestety bez zapięcia tego na jakieś stanowisko pomiarowe ciężko wywnioskować czy zmieniając dany parametr jest lepiej czy też gorzej. Tych strat nie jest jakoś strasznie dużo w porównaniu do sabka ale jednak dają o sobie znać. Poza wyżej wymienionym problemem to Adaptto ma same zalety.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Dokładnie adaptto ma same zalety poza to jedną wadą. Niestety ta wada jest zbyt poważna dla mnie i przysłoniła wszystkie zalety. Przy mojej masie i roweru nawet na płaskim potrafiło szybko dobić do 110 stopni i szybko odpuszczałem zabawę.
Lada tydzień (lada miesiąc) ma wyjść Adaptto 2. Ludzie na endless czekają z niecierpliwością. Ciekawe jak z tym będzie.
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Pon 14 Sie, 2017   

Jeden z kolegów z forum dostał "wyzwanie" od sklepu vektor w sprawie jak to z tym grzaniem na adaptto jest.
Atur z Vektora stwierdził, że nie ma takiej opcji, że adaptto ma mniejszą sprawność przez to grzeje się bardziej od takiego sabka, kelly czy innego sterownika i ten kto ma pojęcia o działaniu sterownika wektorowego wie, że to fizycznie nie możliwe, aby pracowały i grzały się inaczej. (słowa Artura od vektora). Podał nawet sposób ustawienia adaptto i powiedział, że wystarczy tylko dobrze ustawić i będzie działał jak każdy inny sterownik wektorowy.
Między innymi po rozmowie z nim widzę, że powstał oto ten filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=xmKxrR_EN9k

Z miło chęcią sprawdzę to z kolegą erykiem1000, jako, że sam posiadam identyczne rowery na adaptto i sabku(zresztą kolega eryk też posiada adaptto) to sprawdzimy co w trawie naprawdę piszczy.

Spróbujemy skalibrować adaptto według zaleceń z vektora i poprzez porównanie temp przez kamera termowizyjną(o ile uda się taką załatwić) zobaczymy co z tego wyjdzie.
Sam już sprawdzałem różnice temp, pomiędzy adaptto i sabkiem, ale Artur powiedział, że nie będzie wierzył dokładności czujnika do którego porównaliśmy temp z adaptto.
Posiadam czujnik ntc10 podłączony zaraz przy wyjściu jeden z faz. Więc jedynym wiarygodnym porównaniem temperatury będzie kamera termowizyjna.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 14 Sie, 2017   

Obawiam się, że on powie, iż gdyż temperatura obudowy nie jest odzwierciedleniem temperatury uzwojeń :D Szach mat :P
Mam kamerkę termo i mogę udostępnić do eksperymentu, choć ciężko to widzę robienie w ten sposób :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 14 Sie, 2017   

zewnętrzny miernik na kty83 który jest w mxusie powinien załatwić sprawę

//a tak nawiasem mówiąc to ten Artur sam jest bardzo śmieszny zastawiając się 'law of physics' a nie umiejąc wytłumaczyć o co mu chodzi :mrgreen:

Imo różnica pewnie jest na korzyść sabvotona w temperaturze ale wydaje mi się, że jest to głównie spowodowane wyższą częstotliwością i innym algorytmem foc(stąd potrzeba takiego dobrego fine tuningu) i też w opcjach adaptto są duże przeskoki w tych ustawieniach, nie co 0.01 tylko co jakieś dziwne wartości i może nie da sie ustawić tak dobrze jak w sabku.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 14 Sie, 2017   

I dlatego Arturowi chcę utrzeć nosa, napisał by chłopina że no sorry Adaptto ma faktycznie gorszą sprawność, może mocniej grzać silnik, zwłaszcza w terenie, a tak ciśnie kita ludziom że Adaptto da się ustawić. Krąży to po sieci i ludzie tracą czas i zdrowie. Najgorsze że inni w to wierzą i mówią że da się ustawić ale sami nie wiedzą co i jak :D . Chłopisko od roku obiecuje film że można to ustawić a filmu dalej brak, szanował by ludzi a nie walił ściemę. Pomijam już fakt że auto kalibracja powinna to ustawić najlepiej jak się da. Z ręki to można dokręcać śruby w ebajku a nie ustawiać silnik :D

Odnośnie pomiaru temperatury obudowy silnika zrobi się to odrazy jak Adaptto zlimituje silnik i po np 5, 10 minutach postoju, wtedy wyjdzie że silnik faktycznie zagrzał się bardziej i emituje dalej wyższą temperaturę na zewnątrz. Dużo nie trzeba, na pełnym palniku z Adaptto silnik ma już dość w połowie Góry Żar, a Sabek dopiero się rozkręca. Dodatkowo wgląd na temperaturę z displeya Adaptto i z EV komputerka ;)
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 30 Sie, 2017   


_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Śro 30 Sie, 2017, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 30 Sie, 2017   

Hehe nieźle. Ostatnio pojechałem po adaptto na endless ze względu na to grzanie właśnie (bo do reszty nie ma sie do czego przyczepić). Oczywiście pisali o tych magicznych ustawieniach, a potem zwalili winę na silniki że rozmieszczenie halli jest złe w silnikach i dlatego adaptto nie może się optymalnie ustawić. Kilka osób dołączyło się do moich narzekań. Przydało by się tam wkleić to zdjęcie dla niedowiarków :)
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Śro 30 Sie, 2017   

Bedzie filmik zdjęcia, także wszystko w swoim czasie. Wczoraj odbył się szybki test pod górę Żar asfaltem. Bajk mój z sabkiem i adaptto kolegi eryk zostały ustawione tak samo. W sumie były 3 bajki z sabkiem jeden adaptto. Jak można było przewidzieć adaptto w połowie zdechło
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Śro 30 Sie, 2017   

A tam odrazu zdechło :P po prostu zrobiło grzankę z silnika ;) myślę że Adaptto jest na rynek Rosyjski. Tam mają ostrzejsze zimy :P silnik szybciej łapie optymalna temperaturę :D
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
irrs 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 274
Skąd: Poznan.
Wysłany: Śro 30 Sie, 2017   

Testy barmal vs sabek przewiduje sie?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 30 Sie, 2017   

Nie przewiduje, Barmalowy sterownik nie znajduje zastosowania w takich konstrukcjach.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Śro 30 Sie, 2017   

Mały test z jazdy Adaptto VS Sabvatony. Niech mi ktoś jeszcze powie że to można lepiej ustawić ? Jak tak to proszę o konkrety :D co gdzie i ile :P Najlepszym wyjaśnieniem było by dlaczego samo-nauka tego nie ustawia najlepiej jak się da :) ? Filmy nie obrabiane z braku czasu i ewentualnego zaprzeczenie że fotomontaż ;)



_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
Ostatnio zmieniony przez Eryk1000 Śro 30 Sie, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group