ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje jak się odpowiednio nie ubieramy?
Autor Wiadomość
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   Co się dzieje jak się odpowiednio nie ubieramy?

Cześć. Już kilka razy przez forum przewinął się temat ubioru, na bajka, ale zauważyłem, że nie ma tendencji do "ubierania się" poza kaskiem (i to najczęściej też niepełnym).

Nasze bajki osiągają prędkości powyżej 50,60,70 km/h, a czasami nawet więcej. Podobne sytuacje mogą zdarzyć się nam, wystarczy trochę piasku na asfalcie, plama oleju itp. Trzeba mieć w świadomości, że mamy dużo węższe opony - także mniej przyczepne od motocyklowych.

Chciałbym więc Wam pokazać jeden filmik jak koleś wyłożył się na moto, przy w miarę normalnej prędkości (60-70~ km/h)

Apeluję o zdrowy rozsądek przy wsiadaniu i serio - warto wydłubać parę złotych na ubiór - lepiej niech schodzi materiał przy szlifie.

Ofc jak ktoś jeździ powoli czyli nie przekracza 25-30 km/h to może czuć się TROCHĘ (ale nie całkiem) bezpieczniejszy.

Jak ktoś ma słabsze nerwy, to może poczuć się nieprzyjemnie.

https://www.youtube.com/watch?v=9dw5Ccsv-XA
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

O w morde! Tak na suchym asfalcie go polozylo! Nagle.

Blizny do konca zycia! Takie glebokie otarcia strasznie sie goja, jeden wielki strup, wiem cos o tym.

Faktycznie asfalt robi jak tarka, chociaz takie dzinsy by cos pomogly, a tak gola skora o asfalt.

Gosc wstaje i w pierwszej kolejnosci sprawdza motor, szok.

Kurcze, kupuje kask. Bez rekawiczek nigdy nie wsiadam na bajka (odciski), dlugie spodnie i dlugi rekaw i czlowiek powinien byc lepiej chroniony od tego typu urazow.

Mial gosc nerwy, ze dojechal do chaty i zamiast sie opatrzec lub nawet leciec na pogotowie (zastrzyk przeciw tezcowy i bandarzs za free) to postanosil pokazac swoje nowe cialo.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Na suchym asfalcie najechał na białą linię w zakręcie. Ta farba i na sucho potrafi być śliska. Coś o tym wiem ;)
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Niestety jeansy pomagają niewiele;) po metrze są zdarte a możesz jechać po asfalcie kolejne 10. Kask to jest wg mnie podstawa, bez której nawet się nie powinno wsiadać na bajka. Jak ktoś jeździ trochę ostrzej lub/i w terenie to kask pełny np motocrossowy. Jakieś sensowne, które jakkolwiek działają można już dostać od około 200 pln. Niby kieszeń boli, ale to jest nic w porównaniu do ceny życia.

A reszta ubrań? Też trochę się wyda, ale mocno złagodzone są skutki szlifa jak z filmiku, lub właściwie wcale ich nie ma.

Ogólnie jak są sporty wyścigowe na motocyklach to bywa, że taki agent się wyłoży przy bagatela 200-250 km/h, przejedzie 100 czy 200 metrów po asfalcie, wstaje, otrzepuje się i nic mu nie jest! Mowa oczywiście o otarciach, bo jak w coś wleci... No to wiadomo.

Jak ktoś twierdzi, że to nie jest duży problem to proponuję żeby usiadł gołym tyłkiem na chodniku i ktoś go przeciągnął za nogi 5-10 cm. Terapia szokowa:D
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Ja się wyłożyłem na asfalcie w ostatni weekend wakacji :( i do teraz ma blizny na kolanie i łokciu. Strupy były wielkie, nie polecam.
Nauczka, że trzeba się będzie jakoś zabezpieczyć na przyszłość, jedno co mnie trochę odciąga to temperatura wewnątrz całego kasku, niby dla bezpieczeństwa ale przegrzany i zmęczony człowiek popełnia więcej błędów. Trzeba się będzie zastanowić na jakimiś ochraniaczami na nogi albo czymś podobnym, również o zbroi.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

Miałem kiedyś wypadek na motocyklu: w Warszawie, na trasie Toruńskiej (jechałem z Wawy do Radzymina) drogę zatarasował mi autokar, walnąłem prostopadle w jego bok - kierowca jadący z naprzeciwka postanowił sobie zawrócić przez pas zieleni...
Było dżdżysto, mgliście. Leciałem po asfalcie pewnie kilkanaście metrów (przednie koło poszło w uślizg, motocykl wyjechał spode mnie, a ja znalazłem się na asfalcie). Pamiętam to wrażenie, że lecę (po asfalcie) jak po lodzie. Miałem "ciuchy motocyklowe". Na spodniach tylko rysa na skórze. Jednak nie chciałbym tego zaliczyć w jeansach :roll:

Jeśli będę latem dojeżdżał rowerem do pracy, planuję zakładać kask i być może ochraniacze na kolana (kupiłem wszystko w tamtym roku, ucząc się jazdy na rolkach). Do tego rękawice. Dłonie to pierwsze, co będzie tarło o asfalt przy upadku.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

4 odpowiedzi w tak ważnym temacie, i...

Pierwsza:
Bujakoto napisał/a:
(...) wiem cos o tym.(...)


Druga:
zeeltom napisał/a:
Coś o tym wiem


Trzecia:
Mechano napisał/a:
(...) nie polecam.


Czwarta:
Szwagier napisał/a:
Miałem kiedyś wypadek na motocyklu


Jak widzicie, wszyscy coś wiecie, ale gorzej jest z dzieleniem się tą wiedzą, trzeba Was ciągnąć za język :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

To ja apropo małych prędkości...

Było to jakieś kilka tygodni temu... przejażdżka na motocyklu z pasażerką. Jechałem przez osiedle 15 km/h dodałem gazu trochę więcej, nagle obróciło mnie o 180 stopni i jak jechałem tak leżałem. Pasażerkę natomiast wyrzuciło z motocykla i uderzyła głową o asfalt. Dzięki Bogu, że kazałem jej założyć swój kask inaczej nie miała by zębów i nosa... :shock:
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 24 Mar, 2016   

No dobra. Może ktoś polecić komplet ubrań na bajka (sprawdzonych)? Takie że specjalnie nie rujnowało budżetu a rzeczywiście pomogło.
 
 
Joachim de Vett 
początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 18
Skąd: Oolitaaoka
Wysłany: Pią 25 Mar, 2016   

:razz: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group