ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
HEELP ??ROWER CZTEROKOŁOWY Z NAPEDEM ELEKTRYCZNYM
Autor Wiadomość
tomi1994
[Usunięty]

Wysłany: Śro 25 Lut, 2009   HEELP ??ROWER CZTEROKOŁOWY Z NAPEDEM ELEKTRYCZNYM

Witam wszystkich ;)
Od jakiegos czasu sledze to forum i po pewnym czasie poczalem myslec nad skleceniem czegos na ksztalt rowera czterokolowego z napedem elektrycznym ;D. Jestem kapletnie zielony w sprawach elektroniki( poza wiedza z gimnazjum i jakimis wyrywkowymi informacjami), dlatego prosze was o pomoc w doborze silnika, akumulatorow( jezeli to mozliwe to 30 km/h i zasieg do 50 km) i sterownika) Wiekszosc czesci bede pozyskiwal ze zlomu ze wzgledu na brak kasy ;/(mam zamiar wydac max 200 zl)Moglibyscie przeslac jakis schemat elektryki z powyzszymi komponentami ? Calosc bedzie wazyla pod max obciageniem jakies 250 kilo. Myslalem jeszcze nad mozliwoscia jazdy do tylu i regulacji predkocsci za pomoca "pedala gazu" Myslalem zeby uzyc tych mechanizmow z rowerow, z tyłu, tylko nie wiem czy sie nadadza. Znalazlem taki silnik: /item560783574_silni
[URL=SILNIK ALLEGO]http://www.allegro.pl/item560783574_silnik_elektryczny_280w_24v.html[/URL]
JEZELI WAS JESZCZE NIE ZNECHECILEM TO BARDZO PROSZE WSZYSTKICH O POMOC ;)
Pozdrawiam
Tomek
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 25 Lut, 2009   

Z takim budżetem to raczej będzie ciężko. A silniczków z linka potrzebowałbyś co najmniej dwóch, to moim zdaniem absolutne minimum, moze być nawet za mało biorąc pod uwagę planowaną masę. W moim rowerze 2 silniki 250W pozwalają rozwinąć nieco większą prędkość, jednak potrafią się zgrzać, a masa mojego roweru z jeźdźcem to mniej niż połowa twojego zakładanego obciążenia.
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Śro 25 Lut, 2009   

Ja do przejechania 40km rowerem potrzebuje jakies 600Wh. Ty, zakladajac 2 razy wieksza mase i 4 kola oraz jeszcze wiekszy zasieg, bedziesz potrzebowal jakies 1,5kWh. Przy 2szt. aku beda potrzebne akumulatory 60Ah. Koszt jednej takiej sztuki to jakies 300zl, czyli same aku beda kosztowac lekko liczac 600zl. Aku tez chcesz wziac ze zlomowiska? :)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 26 Lut, 2009   

Pomysł czterokołowca jest fajny.
Akumulatory używane nadają się do utylizacji, bo spaliny od okropnego spalinowca po używniu paliwa nadje się tylko do trucia przechodniów, a byli tacy co używali to w obozach koncentracyjnych.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
jerzyk22
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009   



Jest coś taniego niestety na trzech kołach , ale co to za problem dla młodego konstruktora.

http://www.allegro.pl/ite...y_sterling.html

Jest wszystko aku, sterownik silnik , kupować i przerabiać
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009   

Jeśli szukasz dawców części możesz pomyśleć o kosiarkach akumulatorowych. Wczoraj miałem możliwość kupić kompletną (nie wiem w jakim stanie akumulator) za 50zł, silnik 400W, szkoda tylko że na 12V.
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009   

Wiesz moze jakie obroty mial ten silnik i jakie mniej wiecej wymiary/ksztalt?
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009   

Obroty 3400, kształt - wąski i stosunkowo długi, jakieś 15/8 cm pewnie. To był kosiarka Wolf, podobno dobra marka
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009   

wątpię że ten wózek będzie tani w ostateczności tam jest cena minimalna wiec sprzedawca może chcieć parę tysięcy nawet...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Lut, 2009   

Mnie kiedyś udało się kupić podobny wózek, tylko, że na 4 kołach za 625 zł. Ale jakiś inwalida mnie uprosił, by mu go odstąpić i poszedł do inwalidy. Trochę było szkoda, bo był sprawny i myślałem o przróbce na większą szybkość, ale trafił tam, gdzie powinien.
 
 
tomi1994
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Mar, 2009   

Dzieki za wasze odpowiedzi ale wyglada na to ze pomysl bede musial zamrozic na jakis czas z powodu braku kasy ;/;/ juz wiem ile musze miec tak mniej wiecej, jak dozbiertam kase to napisze, narazie bede sie staral sklecic cos bezsilnikowego i potem przerobic na silnikowe :>
Pozdrawiam wsystkich!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group