ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik BLDC etechnology
Autor Wiadomość
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016   

Jeszcze nie. Ale jak dorobię to pewnie włożę sterownik gt1500 i dam większe napięcie ...
Więc na razie nie dorabiam ;-)
A ważyłem drugą sztukę która wyląduje w dahonie najprawdopodobniej ale to pod koniec roku. Na razie na brak sprzętu do jeżdżenia nie narzekam :-)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 18 Cze, 2016   

Znalazłem fabryczny rowerek z takim silnikiem i to do kupienia w Polsce od ręki. Skromne 20 tysięcy złotych ;-)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 28 Sie, 2016   

Silniczek zrobił u mnie właśnie pierwszy 1000 km. Przy tych 18A nigdy nawet nie robi się ciepły.
Żadnych problemów. Stosunek cena/jakość nie do pobicia. Oczywiście w przypadku używki ;-)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

Drugi silniczek w przygotowaniu. Testy na szybko - zasilanie z rowerka.

Zdjęty wolnobieg bo brakuje tulejki dystansowej - trzeba będzie dorobić.
Podczas składania silniczka (każda pokrywa jest mocowana na 9 śrubek) urwałem dwie śruby pokrywy tej od strony hamulca. Nie wiem z czego te śrubki są zrobione ale są jak masełko ;-)
Jak ktoś będzie dokręcał to naprawdę zaleca się delikatność.
Silnik zostanie zapleciony w obręcz 20". Przeznaczenie to bmx albo dahon.
Na zimę pójdzie może nawet do dahona bo mam tam błotniki a wkurza mnie jak wracam do domu z roboty rowerkiem bez błotników i jak popada to muszę wolno jechać żeby sobie na plecy i cztery litery nie chlapać.
Jeden kumpel w robocie jak zobaczył jak ten silnik jest pięknie wykonany, popytał trochę i dwa dni później zameldował że kupił identyczny na jakimś portalu i zrobi rower elektryczny ;-)
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

sirgregs napisał/a:
Silnik zostanie zapleciony w obręcz 20". Przeznaczenie to bmx albo dahon.
Na zimę pójdzie może nawet do dahona bo mam tam błotniki a wkurza mnie jak wracam do domu z roboty rowerkiem bez błotników i jak popada to muszę wolno jechać żeby sobie na plecy i cztery litery nie chlapać.

Na polską jesien, zime, wiosnę blotniki raczrj nieodzowne. Tym bardziej że wolno nie jezdzimy..
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
Ostatnio zmieniony przez bloodyopel Pon 31 Paź, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

I dlatego muszę jakiś napęd do dahona zainstalować.
Swoją drogą deszcz i całe to mokro błotne badziewie z naszych dróg niesamowicie niszczy rower więc lepiej mieć sprzęt typowo jesienno-zimowy i takim się ma stać składak który ma błotniki, bagażnik i mniej go szkoda.
Teraz jedynie czas przygotować silnik do wysyłki do zaplotu do Bartka z maxev i w niedalekiej przyszłości będzie kolejny składak na forum.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

Silniczek gotowy do wysyłki do zaplotu

Ciekawe jak to będzie chodziło w kółku 20" ze sterownikiem 30A :-)
Już się nie mogę doczekać żeby sprawdzić ;-)
 
 
SawArt 
młodzik
SawArt


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 65
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

Pożądne opakowanie transportowe, widać że kolega myśli lub wie co musi znieść paczka/silnik w transporcie. :roll:
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

Lubię elegancko i bezpiecznie zapakowany sprzęt :-)
Pracując lata w serwisie sprzętu medycznego widziałem już wiele przypadków beznadziejnego i bezmyślnego pakowania urządzeń i to naprawdę znacznej wartości ...
A firmy kurierskie też potrafią wywijać z przesyłkami niezłe numery :-(
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

Wzorcowe zapakowanie :smile: Silniki z chin gorzej zapakowane przychodzą :mrgreen:
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Co do srub skrecajacych silnik, to skoro sa takie miekkie, moze lepiej je od reki wymienic na nierdzewne np. imbusowe/torxy ? Mniej czasu zajmie kupno w żelaznym i wymiana niz wyciąganie ukreconego gwintu.
Czy ten biały przewod wychodzący z silnika to przewód 3x2.5 elektryczny ?
:)
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Faktycznie wygląda na YDYp :mrgreen:
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Fachowo to się "drut" nazywa :razz:
Silnik był przygotowany do sprzedaży jako prądnica do wiatraka i taki wyrwałem od glebora.
Zajrzałem do silnika żeby wiedzieć jak się go rozbiera i nie chciało mi się z czystego lenistwa tego przewodu wymieniać bo spieszyło mi się do wysyłki. Jakby co to się wymieni.
Śrub na każdą pokrywę jest 9. Dam głowę że i 3 by wystarczyły jak będą dobrze dokręcone.
Śruby są klejone więc jeżeli silnik nie był nigdy rozkręcany to już przy odkręcaniu robi się ciepło i człowiek się zastanawia czy się nie urwie coś.
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

A swoją drogą brakuje mi nakrętki oznaczonej na fotce wielką czerwoną strzałką:

Może komuś się coś takiego wala z jakiegoś silnika nie do odratowania.
Jest ona o tyle specyficzna że swoją stożkową częścią współpracuje z uszczelnieniem łożysk wolnobiegu/kasety. A do tego jest prawdopodobnie dwukomponentowa, podkładka stalowa ryflowana a pozostała część z innego materiału.
Zdjęcie z netu, jakiś czas temu całe nieprzerabiane kółko było do wzięcia za 199 złotych.
Uważajcie na te silniki bo niestety mam sygnały że kupione zostały niekompletne, częściowo rozebrane, bez łożysk, bez mechanizmu wolnobieg/kaseta itp, itd.
No i pamiętajcie że to są w pewnym sensie wybrakowane silniki, nie da rady założyć halli.
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 06 Lis, 2016   

Dlaczego nie da się załozyc halli ? Nie ma miejsca na przewody ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group