ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Nostusek
Sob 07 Gru, 2013
akumulatory - rewolucyjna technologia?
Autor Wiadomość
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Oj, poczytaj dokładnie linka ode mnie, to bardziej przypomina przysył energii na odległość Tesli i to na ogromne odległości.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Artur21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

8 lat to długo coś .. ciekawe jak z czasem ładowania tych akumulatorów litowo-powietrznych..
Ale póki co nadzieja jest w akumulatorach litowo-siarkowych i litowo-metalowo-polimerowych :razz: .
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

zeeltom napisał/a:
Gdyby rzeczywiście zasięgi były rzędu 800 km przy jakichś normalnych prędkościach, to spalinowce poszły by szybko w odstawkę. Jeszcze tylko kwestia czasu ładowania takich akumulatorów. Tu się problem robi. Za małe przydziały mocy mamy w domach ;)
Ale ja mam w pracy dojście do 3x400V, 400A, to może bym się wyrobił? :D


W artuklue jest napisane, że że tlen z powietrza reaguje nie tylko z węglową katodą, ale i z samym elektrolitem - żelem transportującym jony litu między elektrodami, co może oznaczać, że przemieszczanie jonów jest bardzo szybkie, a co za tym idzie ładowanie może być zadowalające.
Szczególnie, że zostało zbudowanych kilka prototypów z innymi żelami elektrolitycznymi, ale nie ujawniono na bazie jakich związków chemicznych zbudowano alternatywne elektrolity.
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Nie przeczę, że mogą się szybko ładować, ale to będzie wymagało wielkich prądów. A w domkach nie ma takich mocy.
 
 
Profess 
młodzik


Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

No tak, ale po co nam szybkie ładowanie w domu skoro na baterii będzie można zrobić 800 km.. ?? W nocy może się ładować niskim prądem, a po 800 km jazdy chyba można sobie zrobić na stacji CHAdeMO pół godzinki przerwy na posiłek i doładować się w 80 %... :)

Pozdrowienia
_________________
Z prądem ale pod prąd ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Szybkie ładowanie jest potrzebne jedynie poza domem i daje korzyść, bo można mieć za mniejszą kwotę akumulatory, ale wówczas będzie porzebny mniejszy prąd.
Te 800km będzie potrzebne tylko dla 2% kierowców.

W tym linku próba monopolizaji i pełnej kontroli:
http://www.reo.pl/londyn-...go-ladowania-ev
przecież gniazd ogólnodostępnych u nas nie umieją rozmieścić, a i u nich
przydało by się wiecej.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 351
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Cytat:
Oj, poczytaj dokładnie linka ode mnie, to bardziej przypomina przysył energii na odległość Tesli i to na ogromne odległości.
_________________

Opowiastki Tesli i innych pisarzy sc-fi nie są zbyt dobrym źródłem wiedzy. Też potrafię powiedzieć, ze zrobiłem perpetuum mobile, potrafię lewitować albo że mam kamerę filmującą myśli i patrze sobie przez okno co myślą przechodnie :D Też kiedyś interesowałem się maszynami Tesli. Potem poszedłem do gimnazjum i poznałem podstawowe prawa fizyki.
Swoją drogą jestem ciekawy co powiedzą ludzie, którym niby szkodzą te marne miliwaty albo waty wysyłane w eter przez CB radia, WiFi, itd. na kilowaty śmieci wysyłanych przez taki transformator? Prywatny rezonans magnetyczny w każdym pokoju 24H/dobę? A może darmowe solarium :)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

Tam nic nie było o "darmowym".
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group