ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dokładny licznik
Autor Wiadomość
Wojtas 
początkujący


Wiek: 32
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: Wto 01 Sie, 2017   Dokładny licznik

Witajcie.
Poszukuję dokładnego licznika rowerowego, najlepiej w cenie do 60zł.Przeglądając tematy na forum znalazłem wypowiedź sirgregs, który uważa, że świetny jest Velo8 Cateye.Jednak kosztuje ponad 120zł.W jednym sklepie jest za 83zł, ale wygląda to na zbyt tanio.Moje wymagania to tylko i wyłącznie dokładny pomiar prędkości, nic więcej :) Myślę więc , że może do 60zł coś się znajdzie.
A czy Wy macie jakieś doświadczenia z licznikami i dokładnymi bądź niedokładnymi wskazaniami ? Bardzo dziękuję z góry za wszelkie rady i przestrogi.Pozdrawiam.
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017   

Sigmy szukaj. Bardzo dobre liczniki u mnie jeden ma 15tys przebiegu i działa perfekcyjne. Dokładność pomiaru prędkości zależy od tego, jak dokładnie zmierzysz obwód koła. :smile:
 
 
Wojtas 
początkujący


Wiek: 32
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017   

Dzięki za odpowiedź. Jakiego dokładnie modelu Sigmy używasz ?
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Używałem Sigmy BC 1009, ale to było kilka lat temu. Przejechałem na niej ok 10 tyś i sprzedałem, bo potrzebowałem termometru i podświetlania. Aktualnie mam Sigme 14.12

Ta pierwsza chodziła właśnie koło 60zł. nie jest już sprzedawana :neutral: Którą wybierzesz to będzie zadowolony.

Myślę ze nawet Sigma 5.12 Ci wystarczy. :smile:
 
 
Wojtas 
początkujący


Wiek: 32
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro 02 Sie, 2017   

Dzięki bardzo, kliknąłem pomógł. Ja miałem kiedyś ten model i dobrze się sprawował : http://allegro.pl/hit-lic...6906543609.html Tylko nie jestem pewien co do dokładności wskazań.Myślisz, że będzie dokładny ? Bo ten jest fajny, prosty, nie potrzebuję bajerów.
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Myślę ża nawet on wystarczy, tylko nie wiem jak z wykonaniem tych najtańszych modeli.

Dokładność zależy jak dokładnie policzysz obwód koła. Najlepiej zaznaczyć kredą znak na oponie i asfalcie/betonie i zrobić kilka obrotów po podłożu, uważając żeby nie skręcać. Im dokładniej policzysz obwód , tym dokładniej wskaże. U mnie na 50km było różnicy kilkaset metrów. :smile:Ale ja tylko jeden obrót kola zrobiłem do pomiarów.
 
 
Wojtas 
początkujący


Wiek: 32
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

kilkaset metrów na 50km to akceptowalne :) Znalazłem jeszcze model Base 500 , chyba idealny, cena 40zł a 5.12 ma tylko dodatkową funkcję w postaci UFSB.Nie potrzebuję tego, więc git.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Pomiar obwodu, to jedno. Drugie, to ciśnienie w oponach. Dla różnych ciśnień będzie inny obwód i żaden licznik tego nie uwzględnia ;)
Pytanie: po co ci aż taka dokładność?
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Dlatego najlepiej przy pomiarze obwodu usiąść na rowerze, koło też się ugina i zmienia obwód. :smile:
 
 
Wojtas 
początkujący


Wiek: 32
Dołączył: 28 Sie 2016
Posty: 31
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Panie Tomku,nie potrzebuję dokładności do 0,02km/h, ja chcę dokładność do 1-2km/h , a wiem, że w niektórych bywają przekłamania 4-5km/h i to jest już przesada.

pepelito napisał/a:
Dlatego najlepiej przy pomiarze obwodu usiąść na rowerze, koło też się ugina i zmienia obwód. :smile:

O, i to jest świetna rada :) Dziękuję bardzo.Biorę Sigmę i po temacie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group