ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Hulajnoga Elektryczna by me
Autor Wiadomość
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   Hulajnoga Elektryczna by me

Witam
Zamierzam zbudować hulajnoge elektryczną !!
silnik (planuje)300 w
koła od pocket bike scigacz
hamulce tarczowe z tyłu
naped łańcuch
przednie widełki pocket bike
rama uspawana troszche z katownikow troszke z rurek
tylne widełki home made na wachaczu (amortyzator tylni od gorala)
kierownica bmx romet
akumulaotry mysle ze 7Ah Haze
a wszystko to mozna zlozyc jak dradycyjna hulajnoge
co wy na to ??
czy to wyplai czy silnik musialby byc mocniejszy ??
Ostatnio zmieniony przez Wto 24 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Jeśli planujesz akumy 2x7Ah to raczej mało. Sugeruję w najgorszym wypadku 12Ah.
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

silnik 300 wat to 2 aku 7 ah to wystarczymi na 10 km ??
dalekich tras nie planuje :D a tak to wystarczym i na dojazd do mista i spowrotem 2x :D
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Szybko wykończysz tak małe aku. Prąd nominalny silnika wynosiłby w takim przypadku ponad 2C akumulatorów, czyli sporo za dużo. Nie wiem co na to teoria, ale w swoich konstrukcjach staram się bezwzględnie nie przekraczać 1,5C dla nominalnego prądu silnika, chinole też się z grubsza tego trzymają.
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Mar, 2009   

ale jak wsadze akku 12 ah to jest 2x taki akumulator i wtedy pojazd jest ciezszy no i ma ta konsekwencje w perdkosci :D niewiem pomysle nad tym
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Mar, 2009   

Daj 2 akku 12Ah i silnik 350W. Na 20 km ci wystarczy, szczególnie przy twojej wadze ;)
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

oki aku 12 ah postanowione a moga byc metalowe kolka od taczki o takie:
http://allegro.pl/item587..._26cm_kolo.html ??
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

Za ciężkie i będziesz miał problemy z zamocowaniem zębatki i hamulca. Nie lepiej kupić gotowe koła od hulajnogi?
Tu masz całą hulajnogę z kołami: http://www.allegro.pl/ite...lektryczna.html
i jeszcze parę elementów z niej wykorzystasz.
 
 
bonus_
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Mar, 2009   

doomboy: daj maila jakm chcesz zobaczyc te kólka mam juz zdjecia
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

kjmek@o2.pl
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Kwi, 2009   

wiem ze moze jestem troche uporczywym forumowiczem ale ja ciagle poszukuje sradku transportu i iii ostatnio zainspirowal mnie pewien składak chyba była włąsnorecznej produkcji otoz mial rozszerzonetylne widelki i prze tylnym kolem byly 2 akku i silnik !! jedna zebatka od pedalow z jedenj strony od silnika z drugiej i stwierdzilem ze wykonam tkai rower obecnie poszukuje skaladaka na zlomie na kolach 20" mam zamiar go odpicowac i zaczac przerabiac :D plany dokladnie takiej akie wczesniej 350 wat silnik 2x akku 12 ah zelowy ... zebatka mysle and zebatka 55/60 zebow neimoge sei zdecycdowac mam odlozone narazie an silnik i rower musze dozbierac na regulator i akku ale niedlugo urodzinki :D :D o czesci rowerowe do roweru sie nie martwi poniewaz moj wujek ma sklep to mi mzoe spuscic jak bede cos drozszego potrzebowac :D :D

koszt narazie wyszlo cos kolo 408 zl + rower :D chyba ze uda mi sie kupic uzywany silnik i sterownik 350 watt :D albo uda mi sie upolowac hulajnoge :D
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Kwi, 2009   

Jak chcesz, mogę ci puścić moją za 500 zł + przesyłka. Koła 8.5 cala, pompowane, silnik 350W, dwa akku 12V 12Ah. Szybkość max. 20 km/h, zasięg, ponad 13 km na max. prędkości. Przy mniejszej więcej. Hamulec na tylne koło, licznik, światła, dzwonek. Kierownica składana, hulajnoga po złożeniu mieści się do bagażnika samochodu. Waga ok. 20 kg. :D






Napęd paskiem zębatym, bardzo cicha praca. Dorzucę zapasowy pasek i dwie oponki.
Przerabiany pojemnik na baterie od spodu. Powiększyłem, by mieściły się 12Ah akku. Spawanie może nie najładniejsze, ale trzyma ;)
Robiłem ją dla siebie, ale buduję quada i kasa mi się przyda :D
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Kwi, 2009   

myslem o tanim skuterku jako dawcy :D :D manetek silnika zebatki lancucha a reszte won na allegro :D itd.
co jak to tylko ze silnik nie bedzie w piascie :D
zapomnialem dac linku oto on :

http://www.allegro.pl/ite...ynia_lekki.html
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

no i tak dzis mysle i zastanawiam sie jak zamocowac druga zzebatke do kola ?? na sztywno do szprych ??
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

Jeśli do szprych to musiałbyś porządnie ją skręcić, najlepiej na każdym na każdym ich przecięciu. Gdzieś w necie widziałem to na fotach. Albo rozwiązanie jak u Arbitra, czyli koło z piastą pod tarczę hamulcową i zębatka w miejsce tarczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group