ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik my1016 pytanie
Autor Wiadomość
arge 
początkujący


Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Śro 08 Cze, 2016   silnik my1016 pytanie

Koledzy co sądzicie o silniku my1016 12v 200w? Zastanawiam się nad zbudowaniem prostego napędu na rolkę ale nie wiem czy taki silnik da rady? Kolo 24 i rolka 30-40mm rower to polski jubilat.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 08 Cze, 2016   

wydaję się słaby, ja wolał bym mieć lekki zapas mocy użył bym przynajmniej 350-500W nominalnie, jak będzie mało to łatwiej można go przeciążyć - więcej zniesie, tutaj chłopaki opisywali problem http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1725
 
 
arge 
początkujący


Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Śro 08 Cze, 2016   

ja co prawda mam do czynienia z wersją 24v 250wi jest w sumie ok, ale po tej wersji 12v 200w to nie wiem co się spodziewać ;) w specyfikacji jest napisane 22A pod obciążeniem gdzie 24v 250w ma coś koło 14A. Ale z kolei kusi fakt wożenia jednego aku ;)
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Tylko, że ten aku to musiałby być tak z 24 Ah, inaczej zajeździsz mniejsze żele.
Ja bym nie skreślał tematu te 200W starczy do wspomagania jazdy.
 
 
arge 
początkujący


Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

W zasadzie chodzi mi tylko o to aby cały napęd był maksymalnie prosty, mały gabarytowo, prosty do demontażu i montażu. W końcu to rower składany i zamierzam z tego udogodnienia maksymalnie korzystać. Napęd głównie do wspomagania ale i też podjechania na samym silniku na równej/płaskiej drodze cudów nie wymagam, rower z znacznie lepiej rozwiązanym napędem już mam ale nie składaka.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Nie lepiej kupić jakiegoś używanego przekładniowca i zaplesc w koło?
 
 
arge 
początkujący


Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

nie mam zaufania do przekładniowych silników w piaście (chodzi mi o te plastikowe tryby). Jeżeli bym gdzieś trafił na silnik bez przekładniowy w piaście to jak najbardziej lub przekładniowy ale z metalowymi zębatkami (nie wiem czy takie istnieją). Ale nic nie udało mi się jak na razie uszczelić, chyba że nowe ale cena takiego zestawu ma się nijak do wartości roweru :razz:
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Rolką chcesz przenosić moce rzędu 200W. I ten przekladniowy silnik takie moce bez problemu przeniesie.
 
 
arge 
początkujący


Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

ja wiem że przeniesie, mało tego jedzie się świetnie z takim silnikiem w piaście z przekładnią wiem bo testowałem. Ale kupując używany silnik nie wiem ile jeszcze wytrzymają zębatki a czy je później dokupię? Mój kolega składał rower w tym samym czasie co ja, on zakupił silnik z przekładnią bldc natomiast ja zakupiłem silnik z Magmy DC 250w 24v bo wyszło mnie sporo taniej. Po trzech latach kolega ma już drugi silnik bo do poprzedniego nie dało się dokupić zębatek, mój silnik działa nadal. Nie wiem może taki egzemplarz kolega trafił.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Do przekładniowych zębatki kosztują około 140 zł.
Kombinujta chłopy ;)
 
 
arge 
początkujący


Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: Oświęcim
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Co prawda osobiście nie szukałem zębatek ale coś kolega mówił że nie mógł nigdzie dostać takowych nie wiem czy chodzi o średnicę czy cuś...
Ale w zasadzie odbiegliśmy odrobinę od tematu :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group