ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Przebudowa quada mini
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Kwi, 2009   Przebudowa quada mini

Patrzę sobie na tą aukcję: http://www.allegro.pl/ite...iem_piloty.html
i się zastanawiam, czy warto to przerobić na elektryka?
Jak sądzicie? Brać się za to?
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Śro 01 Kwi, 2009   

Nie wiem czy nie będzie trochę mały i rama też może być słaba. Może lepiej byłoby kupić ramę jakiegoś motocykla i dospawać resztę? W końcu silnik i tak trzeba będzie spory. A to już taki quad z prawdziwego zdarzenia. Chociaż znając Twoją wyobraźnię, pewnie i z tego powstało by coś co mogło by się równać z takim z prawdziwego zdarzenia ;)

http://www.atvpolska.pl/f...a492ff08afa7b49

W końcu silnik i tak trzeba będzie spory. A to już taki quad z prawdziwego zdarzenia. Chociaż znając Twoją wyobraźnię, pewnie i z tego powstało by coś co mogło by się równać z takim z prawdziwego zdarzenia ;)

Swoją drogą, pomysł wart uwagi, dużo miejsca na aku i coś 4 kołowego, może nawet nieźle radziłoby sobie w terenie, ale niestety pewnie wyjdzie dość drogo. W każdym razie trzymam kciuki, miło by było zobaczyć kolejny pojazd w Twoim wykonaniu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 01 Kwi, 2009   

Oglądałem ramę takiego quada. Nie jest tragicznie, jest mocniejsza od mojego skuterka, a ten jakoś jeździ ;) Kupując to na części wychodzi dużo drożej, niż ta konkretna sztuka. Tu jest łatwiej, bo już wszystkie elementy są. Trzeba tylko zamienić silnik, elektrykę i zrobić jakieś rozsądne miejsce na akku. Mam w zapasie silnik 36V 500W i myślę, żeby go tu wykorzystać. 48V lub 60V powinno dać mu dużego kopa.
Drogo... to kwestia podejścia. Dla mnie, to w tej chwili koszt quada i akku, bo resztę w zasadzie mam. No... może poza sterownikiem :D Myślę, że dodatkowe koszty, poza quadem, to koszt rzędu 600-800 zł. Razem będzie coś koło 1500zł. Gra warta świeczki?
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 664
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009   

zeeltom napisał/a:
Oglądałem ramę takiego quada. Nie jest tragicznie, jest mocniejsza od mojego skuterka, a ten jakoś jeździ
Moze jest i mocniejsza ale nie bierzesz pod uwage tego ze quadem nie jezdzi sie po ulicy tylko po wertepach, a tam nie sprawdzaja sie rozwiazania tak lekkie jak na ulicy chociaz nawet porownujac wydawaly by sie mocniejsze. Mam kumpli ktorzy maja quada dla doroslych, a kupili nowke za jakies 5tys. i ciagle cos w nim nawala mechanicznie. Maja dzieci i one tez maja swojego quada, to mniej wiecej taka zabawka jak z Twojego linka i nie wyobrazam sobie jakos zeby dorosly bezawaryjnie mogl jezdzic na tym malenstwie skoro ten wiekszy az tak sie sypie. Oczywiscie to tylko moja opinia :roll:
Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group