ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Przebudowa miniquada 48V 750W
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Kwi, 2009   Przebudowa miniquada 48V 750W

Kupiłem dziś coś takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=607787234

i będę brał się za przeróbkę.
Trzymajcie kciuki :D
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

Prezentuje się całkiem nieźle, choć kółka wydaję się trochę małe, ale może to wina zdjęć. Trzymam kciuki, fajnie że wreszcie robisz coś "większego" :) . Liczę jak zawsze na fotorelacje z postępów prac, sporo się można nauczyć śledząc Twoje poczynania.

A mam takie pytanko, te 350 zł to sama rama, czy silnik tez jest? Bo chyba na samym silniku by ci się zwróciła większość kwoty ;) . Jak dojdzie i będzie z silnikiem napisz coś o nim, czy jakieś chińskie badziewie czy coś konkretnego.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

Komplet, czyli to, co widać. Silnik też jest. Gadałem z właścicielką, ale nie umiała go wymontować i poszedł za tyle z silnikiem i wydechem.
Czysta rama była na allegro za 120 zł, więc wydaje mi się, że zakup wszystkiego był atrakcykjny za tą kwotę.
Sprzedam silnik i resztę na allegro i trochę mi się zwróci. Same koła, na allegro, w sumie kosztują tyle samo, co ta rama.
Jak wszystko, co robię, to chińszczyzna, ale nie jest tak tragicznie. Da się na tym jeździć :D
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

No to jak nic 4 aku do niego i sterownik cos kolo 1kW ;)

(zartowalem :razz: )

PS
Kupil bym cos takiego podobnego, co wytrzyma te przysłowiowe 100kg (bez silnika)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

Skuterek na dwóch kołach mnie wytrzymuje, to i to mnie utrzyma, a ważę dobrze ponad cetnar ;)
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

No to lejesz miód na moje serce, myślałem, że bez 1k zl się nie obejdzie.
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

Pozwolicie że się chociaż przywitam tutaj przy okazja ;)
Mam na imie Bartek I jestem z Leszna a EV interesuje sie od hoho albo i dłużej. Na razie czysto teoretycznie.

Kolego zeeltom-trzymam kciuki za projekt bo naprawde zapowiada pełen sukces :)
A co do silnika coś więcej możesz napisać...?
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

Jak hoho to znaczy, że przygotowanie teoretyczne masz już co najmniej niekiepskie. Na pierwszy projekt zalecam rower. Koszty niewielkie, czas musisz znaleźć wiec, wymówek nie przyjmujemy. Czekamy na relacje :)
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 13 Kwi, 2009   

No może jedno "ho" za dużo ;) bardziej sie skłaniam ku hulajnodze... Od A do Z samoróbka :) Silnik 36V 500W-na allegro jest tego troche, ku omawianemu sterownikowi będę się bardziej skłaniał a uku to na początek może 3x12V 18Ah...

Pożyjemy zobaczymy
Na razie będę śledził Wasze poczynania :)

Pozdr
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Kwi, 2009   

To jest właśnie taki silnik z allegro. 36V 500W. Będzie zasilany z 48V.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

No i nie wiem, czy dam radę z 48V, bo 36 się mieści, a tego czwartego jakoś nie mogę upchać. Chyba, że w miejsce baku, na górze, ale to nie po mojemu.
Przyjechało i wygląda tak:




Pozostaje mi silnik i reszta może ktoś ma chęć? Jak nie to wystawiam na allegro.



Pierwsze rozbiórki i przymiarki :)


 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Szybko działasz :)
Czy to ma coś w rodzaju mechanizmu różnicowego?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Niestety nie. Sztywna oś. No i brak hamulców z przodu. W innych ramach widziałem takie, ale może da radę bez nich. Tak się zastanawiam, czy pchać się w te 48V, czy zostawić na razie 36. Silnik zamocuję z tyłu na wahaczu nad tylną zębatką. Dziwnym trafem zębatka silnika pasuje do łańcucha i dużej zębatki. Myślałem o pasku zębatym, ale skoro to co jest pasuje, to chyba nie będę się bawił w koszty i dodatkowe przeróbki.
Przy okazji mam pytanie: czy istotne jest w tych silnikach z allegro, w którą stronę kręci się silnik? Porównywałem dziś prąd i w zasadzie jest taki sam w obie strony. Dziwne też, że śruba kontrująca zębatkę silnika, zaciska się podczas odwrotnych obrotów, czyli jak na czerwony podaję minus, a na czarny plus. To mi pasuje, bo zębatka jest z lewej strony kół i gra mi z ustawieniem silnika, tylko, że obroty będą odwrotne, niż sugerują kolory przewodów.
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Ja mam jakieś doświadczenia tylko z mniejszymi silnikami 250-350W i tam najwyraźniej nie ma to znaczenia, np. w rowerze silniki połączone mam osiami, więc siłą rzeczy jeden kręci się w drugą strone, ale nie zauważyłem większego jego grzania czy podobnych niepokojących objawów. To pewnie miałoby jakieś znaczenie gdyby szczotki nie były ustawione dokładnie prostopadle do komutatora.
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Kwi, 2009   

Na Twoje wyczucie, ile kg obciązenia wytrzyma ten quad?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group