ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny dźwięk na minimialnych obrotach
Autor Wiadomość
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   Dziwny dźwięk na minimialnych obrotach

Mój 9C 10x6 przy obracaniu z minimalną prędkością wydaje dziwny dźwięk.
Jestem pewien, że wcześniej tego nie było, bo słychać teraz wyraźnie nawet podczas prowadzenia roweru.
Możliwe że coś się poluzowało w środku i ociera, łożyska padają, czy coś jeszcze innego???
Wklejam link do filmu, powinno być słychać o co mi chodzi.
https://youtu.be/n0cZdCkmF-Y

Może u kogoś też jest taki objaw? To jest normalne, czy lepiej wyciągać koło z ramy i otwierać silnik?

Dodam jeszcze, że silnik jest oryginalnie zamknięty, nie był otwierany. Zakręcony był ostatni raz w fabryce.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

chodzi o to "tykanie", brzmiące jak cykanie wolnobiegu..? Bo nic innego nie słyszę...
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

świszczenie? to simeringi, psiknij tam smarem tym samym co używasz do amortyzatora i będzie git :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

Chodzi o takie buczenie/świszczenie przed zatrzymaniem się koła, jak się kręci trochę szybciej to cichnie, a właściwie to wcale nie słychać.
Takie buu przed samym zatrzymaniem się koła i jak je powoli ruszam.
Jak silnik jest zimny to mniej słychać, trochę go dzisiaj znowu zagrzałem, ale nie bardzo i znowu wyraźniej słychać.
Dzięki Tas, psiknę smarem, może pomoże.
 
 
Adam Wysokiński 
szef


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 1658
Skąd: Warszawa (okolice)
Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

Jak buuu to mogą być po prostu drgnięcia wirnika/stojana spowodowane magnesami. Może wcześniej nie zwróciłeś na to uwagi a zawsze było.
edyta:
Posłuchałem jeszcze raz i faktycznie jakby skrzypiał simmering
 
 
oper11 
młodzik


Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 15 Sie, 2016   

wookie napisał/a:
Chodzi o takie buczenie/świszczenie przed zatrzymaniem się koła, jak się kręci trochę szybciej to cichnie, a właściwie to wcale nie słychać.
Takie buu przed samym zatrzymaniem się koła i jak je powoli ruszam.
Jak silnik jest zimny to mniej słychać, trochę go dzisiaj znowu zagrzałem, ale nie bardzo i znowu wyraźniej słychać.
Dzięki Tas, psiknę smarem, może pomoże.

U mnie w silniku Bestmotor 500W też jest takie świszczenie jak prowadzę rower.Ostatnie jakby trochę głośniejsze [przejechałem 3500km] W czasie jazdy tego nie słychać.Ale bardziej mnie martwi bo od kilku dni pojawiło się sporadyczne stukanie co każdy obrót koła jak by coś w silniku ocierało.Napisałem "sporadycznie" bo stuka przez 1-2km a potem przez kilkanaście kilometrów jest spokój.Nie wiem jak są mocowane magnesy, czy przyklejone, czy może trzymają się własną siłą przyciągania.Może się któryś przesunął i ociera? Kiedyś rozbierałem silnik Sanyo Dynamotor i tam magnesy nie były niczym mocowane, trzymały się tylko własną siłą przyciągania.Ktoś się orientuje jak jest w tym silniku i co ewentualnie może ocierać?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

Musisz rozebrać silnik i sprawdzić. Gdybanie nie pomoże.
A szprychy masz dociągnięte?
Hamulec nie ociera?
 
 
pastek5 
kierownik
Rowery elektryczne



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 306
Skąd: Żywiec
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

Mxusy na Sabvotomie delikatnie piszczą puki koło się obraca, szczególnie to słychać przy wolnej jeździe . Nie wiem czym to jest spowodowane. Kiedy wyłączyłem stacyjkę jadąc te 5 - 10 km/h to piszczenie ustaje. Wydaje mi się że sterownik przesyła jakieś impulsy do silnika żeby sprawdzać jego parametry, obroty itp. A świst to tak jak tas pisze - simeringi.
_________________
Budowa rowerów elektrycznych,akumulatorów, konwersję rowerów na elektryczne, skrzynki na akumulator, serwis,- PasterTech

https://www.facebook.com/pasterbajk\

http://pasterbajk.pl/
 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016   

Mi to również wygląda na Simmerringi. A w tym celu, do ich smarowania spreparowałem sobie strzykawkę z igłą 0,9mm. Ładuję do niej smar i ostrożnie wpycham między gumę i wał, wtłaczam smar i jest na jakiś czas spokój.
 
 
oper11 
młodzik


Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

barmal napisał/a:
Mi to również wygląda na Simmerringi. A w tym celu, do ich smarowania spreparowałem sobie strzykawkę z igłą 0,9mm. Ładuję do niej smar i ostrożnie wpycham między gumę i wał, wtłaczam smar i jest na jakiś czas spokój.

Trochę nieprecyzyjnie to opisałeś bo nie wiem czy robisz to bez rozbierania silnika czy rozbierasz? Myślę że pewnie to drugie.
 
 
oper11 
młodzik


Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

zeeltom napisał/a:
Musisz rozebrać silnik i sprawdzić. Gdybanie nie pomoże.
A szprychy masz dociągnięte?
Hamulec nie ociera?

Szprychy naprężone na maksa. Gumki też nie ocierają.Pewnie nie obejdzie się bez otwarcia silnika.Będzie pewnie potrzebny duży ściągacz do wypchnięcia wirnika.
Ostatnio zmieniony przez Czw 18 Sie, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Ja zdejmiesz dekiel, to kładziesz koło na ziemi, ośką na jakiejś deseczce i stajesz nogami na obręcz po średnicy. Powinno samo wyjść.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group