ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Falcon v2 saurian
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

To nie o dziurę chodzi.
Tylko o pytanie. Skoro to tak mocny materiał to czemu rama jest taka ciężka. Zapas wytrzymałości tej puchy jest ogromny przy takiej stali.... Taka pucha nawet zrobiona z najzwyklejszej czornej blochy wytrzymuje więcej niż normalna rama rowerowa alu.

Ponawiam pytanie z czego wykonany jest wahacz?
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Nie zgadzam sie z wami.Zwykła stal absolutnie nie nadaje się do takich konstrukcji!
Radze zapoznać się parametrami wytrzymałościowymi zwykłej stali konstrukcyjnej zanim ktoś sobie krzywdę zrobi.
Wydaje mi się,że widać że Falcon ma profil terenowy.To rower terenowy i wytrzymałość jest na pierwszym miejscu!.
Widzę,że w ogóle nie jesteście świadomi jak materiał"pracuje"przy ostrej jeździe terenowej.
Chyba będe musiał zrobić jakiś materiał video pokazujący Falcona i jego przeznaczenie.
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Tymczasem pracujemy nad prototypem wahacza będzie o 50%lżejszy :shock: Jak to możliwe ?-Pozwala nam na to niesmowita stal,stal a nie fantazja!
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Jeżeli ktoś potrafi zrobić lepszą, ramę to niech ją zrobi i pokaże ją tutaj jako konkurencję do Falcona. W teorii to każdy wszystko potrafi zrobić (skrytykować). W praktyce jest tylko ta rama i można z niej skorzystać lub nie :lol: :lol: :lol:
Jak na razie to chłopakom wysiadają oryginalne fabryczne elementy, felgi, szprychy, amortyzatory :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
ZenekFr 
początkujący


Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 25
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Zauważmy,że krytykują Ci którzy tej ramy nie mają a nawet pewnie na żywo nie widzieli :twisted:
Ja z falcona jestem bardzo zadowolny a pierwsze na co zwróciłem uwagę jak dostałem ramę to były spawy(ojcieć spawacz zawodowy więc mam to we krwi)i spawy są dobre,
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Trzeci raz ponawiam pytanie do Kolegi Emila. Z czego wykonany jest wahacz?. To jest proste pytanie. I można na nie normalnie odpowiedzieć.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

toft napisał/a:
Trzeci raz ponawiam pytanie do Kolegi Emila. Z czego wykonany jest wahacz?. To jest proste pytanie. I można na nie normalnie odpowiedzieć.


Pytanie nie jest takie proste, szczególnie że ktoś kto to robi, zamierza to sprzedawać a nie rozdawać :mrgreen:
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Panowie, kto i gdzie krytykuje, poza jedną uwagą, że spawy wyglądają jak spod elektrody..?

Po drugie, luźno sobie rozmawiamy. W moim przypadku jestem tylko ciekawy, co to za materiał - ot takie zboczenie "zawodowe". Tym bardziej, że ktoś go zachwala, że niby taki super, w dodatku utwardzany :razz: Jeśli ktoś się orientuje w temacie, to jest albo bardzo ciekawy - bo nigdy nie słyszał, żeby z takich materiałów wykonywać tego typu konstrukcje - albo się w duchu podsmiechuje, że inni bzdury piszą, sami nie wiedzą co, albo patrzy trochę krzywo, że się ludziom kit wciska.
Jeśli o mnie chodzi, możemy uznać, że to ten pierwszy przypadek :mrgreen:
Natomiast zastanawia mnie, że gdy padają takie różne stwierdzenia, to producent po prostu nie poda, jaki to gatunek tego materiału, co to trzeba to go aż z za morza sprowadzać, bo w Polsce takich nie ma :wink: Podanie takiej informacji ucina przecież wszelkie spekulacje, a z drugiej strony działa tylko na korzyść producenta - pokazuje że ma wiedzę techniczną i doświadczenie. To chyba oczywiste..? A jednak nie ma żadnych konkretów, choćby takiego, że to tajemnica handlową, czy element know-how. Co jest, każdy widzi...Ja też, jako użytkownik tego forum i o tym piszę.

Przepraszam, pewnie wsadzilem komuś kij w mrowisko...A żeby były jasne moje intencje i sprawa czysta: też myślę nad zrobieniem sobie ramy custom, a jak się uda, to kto wie, co dalej :roll:
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Uważam że trzeba ustalić jedno: Ram wszelkiego typu nie wykonuje się ze stali utwardzanej ponieważ rama "pracuje" - co za tym idzie - jeśli będzie silnie pracował element utwardzany ulegnie pęknięciu a nie odkształceniu np.przy jakiejś udarności (proponuję przejrzeć fora motocyklowe gdzie robią ramy). Wiedzą o tym wszyscy ci którzy budują ramy motocyklowe. Przyznacie chyba że motocykle są dużo szybsze, cięższe, siły jakie panują podczas hamowania są nieporównywalne do tych tutaj. Nawet zaciski nie dały by rady przy motocyklach - takie jakich My tutaj używamy. Najczęstszym gatunkiem stali jakiego używają do budowy tego typu ram jest nasza pospolita-choć gatunkowa 18g2a "uspokojona" dawne oznaczenie st52.
emil1906 napisał/a:
Tymczasem pracujemy nad prototypem wahacza będzie o 50%lżejszy :shock: Jak to możliwe ?-Pozwala nam na to niesmowita stal,stal a nie fantazja!

Więc moje pytanie: cóż to za fantastyczny materiał który określasz mianem "stal a nie fantazja"? Tylko proszę o konkrety tj. jaki gatunek. Jeśli nie podasz uznam że to fantazja nie stal :)
emil1906 napisał/a:
Wydaje mi się,że widać że Falcon ma profil terenowy.

Po czym uznajesz że "widać" - po kształcie? Gdyby był wykonany z tektury również napisałbyś że "widać" ? Proszę o konkrety.

Uważam że powinniśmy wiedzieć z jakiej stali jest wykonana rama naszego forumowego Falcona ponieważ to podstawowy parametr który pozwoli nam określić walory w jakich warunkach można używać ramę (nie tylko dla przyszłych nabywców ramy ale i dla obecnych - by wiedzieli gdzie zaczyna się punkt krytyczny).
Nawet kupując ciastka w sklepie mamy prawo do wiedzy z jakich komponentów zostały wykonane.
To duży błąd ukrywać gatunek stali z jakiej jest wykonana rama. Przecież każdy kto zapragnie zbudować taką ramę od podstaw również w kwestii wyboru materiału nie będzie miał problemu. Na pewno nie będzie posługiwał się tutejszymi danymi co do gatunku stali, co najwyżej może wziąć pod uwagę użyty materiał i jego własności. Nie na miejscu jest pisanie że wytrzymałość jest na poziomie 1200-1400Mpa nie podając pozostałych i używając blachy o grubości 2mm (takiej grubej przy takich własnościach???). Sprawę rozwiązuje konkretny gatunek.
Kolejną sprawą jest fakt - że nawet znając gatunek stali (ten gorąco ukrywany) nie pobiegniemy od razu budować ramy - bo nie o to przecież chodzi. Jak koledzy słusznie zauważyli - jest to zwykła dyskusja.
Dla informacji napiszę że zbiorniki wysokociśnieniowe wykonuje się ze stali 18g2a.
Dobrze byłoby gdyby w Naszym gronie był jakiś metalurg i również wypowiedział się nt temat.

emil1906 nie gniewaj się na mnie, uważam (i chyba nie tylko ja) że powinniśmy wiedzieć takie rzeczy. Jak ja zrobię ramę - nie będę robił nikomu problemu w odpowiedzi. Po to tu jesteśmy by sobie pomagać, rozwiązywać problemy itp. Nie róbmy sobie niepotrzebnych niedomówień. Uważam że to świetne forum, o wysokim poziomie kultury użytkowników. Nie spotkałem się nigdzie wcześniej z takim poziomem (jeśli chodzi o forum).

Poza wszystkim mam prośbę do moderatorów forum o przeniesienie tej dyskusji (chyba całkiem trafnej) do właściwego działu bo chłopakowi zrobiliśmy tutaj niezły bałagan ;)
(chyba że nie ma potrzeby ;) )
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
DeeX 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 194
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Nie podawaj! Ja nie chce wiedzieć z czego jest rama zrobiona! Niepotrzebne mi to!
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Również nie jest mi taka wiedza do niczego potrzebna.

A koledzy (niektórzy) skoro robią konkurencyjne ramy czy się do nich przymierzają to może wprost powiedzcie, pokażcie jakieś dzieła, zareklamujcie, bo zaraz zaczniecie robić zły PR, potem będzie flame potem wymyślane brudy.
Już byłem tego świadkiem na modelarskim forum w temacie kontrolerów lotu i OSD. Zaczynało się w takim samym klimacie "wszyscy powinniśmy wiedzieć".
_________________
Bike MK2 6500W
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Zauważcie,że receptury cocacoli nie ma na etykcie czy stronie producenta :wink: .
Panowie do pewnych rzeczy latami sie dochodzi,w falconie 4 razy zmienialiśmy stal zanim znaleźliśmy docelową.
Proszę to uszanować i nie wydzierać pewnych informacji.

Zapowiada się ładny dzień,proponuje zostawic komputer wziąć swój jenoślad zrobić jakiś mały serwis
(podciągnąć hamulce,odtłuśćic tarcze,dopieścić instalacje,sprawdzić czy aku czasem się nie poluzował,czy wszystkie cele ma równe,dobic ćiśnienia do kół)
I po serwisie wsiąść na rower,poczuć wiatr we włosach i cieszyć się tym co się ma a nie tkwić w tym czego się nie ma,nie dostało.
Miłego dzisiejszego kręcenia :razz:
Pozdrawiam :smile:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Dlugas napisał/a:
Poza wszystkim mam prośbę do moderatorów forum o przeniesienie tej dyskusji (chyba całkiem trafnej) do właściwego działu bo chłopakowi zrobiliśmy tutaj niezły bałagan ;)
(chyba że nie ma potrzeby ;) )


Posprzątam tylko trzeba się zastanowić, czy nie potrzebujemy na forum działu przeznaczonego dla ram. Kilka projektów już jest, kilka kiełkuje i w sumie widzę taką potrzebę.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

emil1906 napisał/a:
...poczuć wiatr we włosach...

Już ty się tak nie rozpędzaj :P :D
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Głównym powodem dla ktorego zmieniam rame z alu na stalowa czyli na falcona jest wlasnie to ze na posionie alu niestet ale nie czułem sie bezpiecznie. Miałem wrażenie ze zaraz cos pęknie przy takim obciążeniu bateria i silnikiem. Wole 10 razy przewymiarowaną rame niz 5 razy. Pracuje w branży stoczniowej i widzialem jak pękały uchwyty ze wspolczynnikiem x3 przy dynamicznych obciążeniach. A niby wszystko policzone. I nie mówcie ze rama ta jest ciężka jak jest tylko 4 kilo cięższa od aluminiowego odpowiednika o duzo mniejszej pojemności na baterię. Co to jest 4 kilo przy takiej różnicy w wytrzymałość i sztywności na korzyść stalowej, szczególnie w elektryku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group