ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Falcon v2 saurian
Autor Wiadomość
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Cezar38 napisał/a:


A koledzy (niektórzy) skoro robią konkurencyjne ramy czy się do nich przymierzają to może wprost powiedzcie, pokażcie jakieś dzieła, zareklamujcie, bo zaraz zaczniecie robić zły PR, potem będzie flame potem wymyślane brudy.
Już byłem tego świadkiem na modelarskim forum w temacie kontrolerów lotu i OSD. Zaczynało się w takim samym klimacie "wszyscy powinniśmy wiedzieć".

Cezar, rozumiem że tak może być to odbierane. Czasami może i słusznie. Niewątpliwie nie jest to jakaś tajemna wiedza i możliwa do uzyskania w 15min. Chodzi jedynie o fakt, skoro to taka cudowna stal - to czemu ktoś kto ją spawa - tak partoli robotę. Jak używam czegoś z najwyższej półki - postępuję z tym zgodnie ze sztuką. A tu mamy kosmiczny materiał pospawany "gwoździem"!
Nie doczepiłbym się gdybym nie zobaczył zdjęcia. Po prostu nie trzyma się to kupy!
Facet jeździ mercedesem ale silnik ma już od trabanta i mówi wszystkim że tak jest "ORYGINALNIE" bo wszystkie mercedesy tak mają. Owszem, wszystkie mercedesy mają silnik ale czy od trabanta???
Nie wiem, może się mylę (bo również zakładam taką opcję) proszę o zdjęcia spawów z wnętrza ramy oraz główki ramy. Nie wiem, może to aparat albo co...

Ps. Emil, nikt nie neguje tego że masz prawo do tajemnicy co do użytych materiałów. Ale o takich rzeczach powinieneś napisać wcześniej po pierwszym poście w którym ktoś Cię o to pytał. A tak wygląda to na kluczenie, unikanie odpowiedzi, pozwalanie na dziwne spekulacje z naszej strony itp.
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Cezar38 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 193
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Moze przejdzmy do meritum i pokaz swoj projekt ;)
Tak latwo ci idzie wyrokowanie, to daj tez innym.
_________________
Bike MK2 6500W
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Cytat:
Moze przejdzmy do meritum i pokaz swoj projekt ;)
Tak latwo ci idzie wyrokowanie, to daj tez innym.

Spokojnie, nie rozmawiamy o rzeczach których nie ma. To forum dotyczy konstrukcji które są, istnieją w rzeczywistości.
Chciałbym zauważyć że meritum o którym wspominasz jest tutaj, w tym temacie a nie gdzieś..
Poza tym jest to nie tylko moje "wyrokowanie". Wiele osób ma jakieś zastrzeżenia.
Nie rozumiem takiego dziwnego odwracania sytuacji w Twoim stylu. Jeśli ktoś coś prezentuje - wywiązuje się dyskusja, w każdym temacie jest tak samo. Ty natomiast odwracasz dziwnie cała sytuację jakbyś chciał odwrócić od czegoś uwagę. Po co bronisz swoją piersią coś co powinno się samo obronić?
Kupiłeś ramę, dobrze. Była pomalowana, dobrze. Wszyscy dotąd widzieli pomalowane - wszystkim się podobało. Pojawia się niepomalowana gdzie widać nieobrobione spawy - wszyscy dociekliwi zastanawiają się nad metodą spawania. Widzisz coś w tym złego???
A skoro wypowiada się tutaj budowniczy tych ram to po co Twoja wypowiedź? Robisz za adwokata? Lepiej przyglądaj sie dyskusji jak nic nie chcesz wnieść. Dzięki temu sam czegoś się dowiesz! :)
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Cezar38 napisał/a:
Moze przejdzmy do meritum i pokaz swoj projekt ;)
Tak latwo ci idzie wyrokowanie, to daj tez innym.


Ale przecież to jest konstruktywna krytyka (a w dodatku konstrukcyjna nawet :razz: ) czyli ktoś kto się zna wytyka błąd (którego autor nie wychwycił) dochodzimy dlaczego się tak stało i co zrobić żeby tego uniknąć (to jest w końcu forum dyskustyjne na temat konstrukcji lekkich pojazdów EV) A dochodząc do sedna następne konstrukcje będą coraz lepsze a wy otrzymacie lepszy jakościowo produkt :wink: Nikt tu nikogo błotem nie obrzuca ze względu na kilka kiepskich spawów cz coś, no ludzie :mrgreen:
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

No właśnie, ja też nie wiem , o co chodzi, skąd nagle obrońcy producenta powyskakiwali jak króliki z kapelusza..? :wink: Jaki czarny PR, jaki flame..? Jeden kolega wyraził opinię na temat spawów, ja zapytałem o materiał - tylko i wyłącznie w określonym kontekście wcześniejszych wypowiedzi ("utwardzana stal") - i tyle. Kilka postów wyżej producent wyraził się jak dla mnie jasno, że nie ma chęci zdradzać gatunku materiału - i ok, ma do tego prawo, ja to rozumiem i szanuję. Dobrze, że się określił, nie będę więc drążył tematu.

Prosiłbym go tylko o wyjaśnienie, czy faktycznie to stal "utwardzana", czy stosuje jakąś obróbkę cieplną (lub inną), bo tego typu stwierdzenia tu na forum padały. Odpowie, czy nie, każdy sobie wyrobi zdanie...

Żeby nie mającym pojęcia o obróbce metali dać jakieś odniesienie, to trochę tak, jakby ktoś pisał, że kupił baterie litowe ze specjalną technologią z domieszką neutronowo-boronową: żadna garażowa manufaktura, kosmiczna technologia sprowadzana z za oceanu. I jedni rozdziawiają gęby z podziwu, a inni - mający jakieś tam pojęcie o bateriach, pytają, cóż to za cudo..? Zwłaszcza, jeśli ich uczyli, że lit i "boronowe neutrony" nie idą w parze :wink:

Jasne..? :smile:
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Proponuje wrzucić na luz i utworzyć nowy temat tylko i wyłącznie o ramie Falcon w wersji 2, coś w stylu opis w pierwszym poście + dyskusja :razz:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Fajna dyskusja :)
Ogólnie to by się przydał dział od konstrukcji ram, przeróbek, doboru komponentów, adaptacji, wyposażenia itp, dużo tego jest.
Trzeba by prezesa Zeeltoma poprosić, bo nie ma za bardzo gdzie takich tematów dawać, przecież nie do działu "Inne pojazdy, mechanika pojazdów: traktory" :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

Cezar38 napisał/a:
Taaa jasne ;)
Nie adwokat tylko reaguję jak wyskakuje jakiś "ktoś" nie wiadomo skąd, robi ferment bo "mi się nie podoba spaw". Jestem laikiem, przyznaję, w ogóle mnie nie interesuje technika robienia rzeczy ze stali ale jak zaczynasz temat piłować co w moich oczach na ramie, którą z radoscią użytkuję już trochę czasu mam się poczuć niepewnie, bo jakiemuś "komuś" się pod malowaniem spawy nie podobają to wiesz... Już powiedziałem, pokaż swoje dzieło, to zdecyduję, czy będę się na nim czuć pewniej i wygrasz. Bo jak na moje wyraźnie do tego dążysz.

Jak to nie wiadomo skąd jest ten ..."ktoś" ? Jestem legalnym zarejestrowanym użytkownikiem tego forum tak samo jak Ty i wielu innych i nie wiem co to za insynuacje.
Hej no Cezar, nie dążę do tego byś poczuł się niepewnie! Nie dążę również do tego by ktokolwiek poczuł się niepewnie! Możesz spokojnie użytkować swojego bajka, pewnie nic się z nim nie stanie. Takie materiały użyte nawet z pospolitej stali pewnie by wytrzymały jak już wcześniej koledzy nadmienili.
Pytania są zupełnie inne...
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
radasss 
dyrektor
Radosław



Pomógł: 7 razy
Wiek: 55
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 413
Skąd: Luboń/k.Poznania
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

O... jasny gwint :!: :!: :!: Kilka wcześniejszych postów to jakaś kompletna porażka :!:
_________________
warsztatmotocykli.pl
 
 
sietaz 
prezes


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 919
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

To jest wątek o budowie bike'a a mamy 3.5 strony o tym jak "słabo" są wykonane spawy i pytania co to za stop. Pęka? - nie, to w czym problem? Nawet jak by to sądzę, że Sebastian nie robiłby problemów z naprawą gwarancyjną. Ja to bym się czepił kątu skrętu, ale to już indywidualna sprawa
_________________
Jeżdżę na: Voyager I


Niech moc będzie z wami
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Dodam jeszcze, że Tas testuje tą ramę jak OBR w Bielsku :mrgreen: i jak na razie nie zgłaszał żadnych problemów :mrgreen: Tak swoją drogą pod logo "Nexun" powinien dać drugie logo OBRRE :mrgreen:
 
 
Majster 
stażysta
Elektronik



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 131
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Bez spiny panowie :D Fajny projekt, życzę szybkiego ukończenia :)
_________________
Jeżdżę na "Discovery One" - 9c 10x6, 16s3p 60V 15Ah, GT 1500W, prędkość maks. 50km/h, zasięg 40-80 km

Więcej na temat budowy roweru na:
https://www.facebook.com/...yczneDiscovery/
Oraz
https://discoveryebikes.blogspot.com/
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

sietaz napisał/a:
pytania co to za stop. Pęka? - nie, to w czym problem?

Ależ w niczym..! Zapytać nie wolno..? :roll: Jak ktoś pokazuje nowy silnik, to o ilości zwojów dyskutować nie można..? Na prawdę, nie wiem, skąd to krzywe patrzenie na takie pytania, które padły przecież tylko i wyłącznie w KONTEKŚCIE pewnych wypowiedzi o cechach materiału/technologi wykonania! Nikt tego nie widzi??
Użytkownicy tej ramy są zadowoleni, ona nie łamie się, nie pęka, jest użyteczna - czy ktoś twierdził inaczej? Jak dla mnie może być wykonana nawet z waty cukrowej - ale żeby nie wolno było o tym rozmawiać?!
Tak jak pisał Długas powyżej - "pytania są zupełne inne..."

Ufff, już, przepraszam za nerwa... :neutral: Może i nie powinienem był tego pisać, może innym tonem :wink: - ale Panowie, do wczoraj to było takie fajne forum, a tu nagle - widzę - są jakieś tematy tabu :sad: Więc to ja się pytam - o co chodzi :?:
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Szwagier, nie przejmuj się :wink: .
Brak rzeczowych odpowiedzi na konkretne pytania wskazuje na to że posiadacze tychże ram nie chcą się denerwować i bronią tego co mają (przy okazji producenta też bronią) a producent umknął przed odpowiedziami (brak profesjonalizmu) jakby nie liczył się z tym że przecież jest jeszcze ogromna rzesza ludzi chcących posiadać tą ramę - z tym że po prostu niektórzy mieli więcej pytań co do budowy tej ramy. Czy to źle że zadajemy pytania? No chyba nie. Ba, brak odpowiedzi ze strony Emila jest dla niego chyba nawet szkodliwe, czego bym zupełnie nie chciał, ale On sam wybrał.
Zupełnie nieuzasadniona niczym ucieczka od Naszych odpowiedzi!

Szczerze - to już chyba nie chcę znać odpowiedzi budowniczego ram na moje pytania. Sam sobie na nie odpowiedziałem. Nawet gdyby budowniczy postanowił jednak odpowiedzieć - to teraz już jakby za późno bo pozostał dziwny niesmak i brak profesjonalizmu także do poprzednich Jego odpowiedzi.

Uważam jednak że Falcon to naprawdę fajna, udana rama i na pewno bezpieczna. Cena również nie jest jakaś olbrzymia jak na konkurencję zza wschodu i południa.
Myślę że będzie miał wielu klientów czego mu życzę!
Pozdrawiam ;)
_________________
Spark Super Hadron 654
Ostatnio zmieniony przez Dlugas Nie 05 Cze, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Idźcie może na piwo albo na bajka, taka ładna pogoda, a nie offtopujcie :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group