ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Elektrower Gnak
Autor Wiadomość
mosfet
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

Dziękuje za zainteresowanie moim tematem i za namiary na sprawdzonego sprzedawcę.

o LiFePo4 jeszcze słów parę...

Tutaj:

http://www.bto.pl/go/_info/?id=1787

Chyba nie sprzedawaliby chińszczyzny..a pisze jak wół, że 10A max. prąd czyli jak w pysk 1C.

Może jednak dajmy tej technologii jeszcze kapkę się rozwinąć (stanieć ). :)
A tymczasem jazda na kwasie...i kombinowanie czegoś lepszego.


Ogniwa laptopowe to może rzeczywiście dobry pomysł, trzeba się tylko uporać z mechaniką. Na razie mam wszystko poupychane w sakwy, dopchane poduszkami z folii, żeby nie latało...ale tak lata. Dzisiaj (150km na liczniku bez żadnej usterki) podczas powrotu z pracy urwało mi się podłączenie od woltomierza.. :[ Najwyższy czas pomyśleć o jakiejś konstrukcji na stelażu wkładanym do sakw i mocowanym na sztywno z bagażnikiem.
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

w 9 na 10 przypadka to co się wydaje nie być chińszczyzną i tak nią jest, większość dobrych producentów ma swoje fabryki na wschodzie inna kwestia że produkty "europejskie" są produkowane w europie na bazie półproduktów z chin, dlatego też nie można twierdzić że wszystko co wyprodukowane w chinach jest złej jakości to co trafia do nas pod lepszymi markami przechodzi po prostu lepsze kontrole jakości
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Kwi, 2009   

Ja mam chiński rower z silnikiem BLDC. Od zeszłego roku przejechałem ok. 3000 km i też jest wszystko bezusterkowo. To ten z żółtymi kołami, gdzieś tam w galerii. Fakt, że malowanie było takie sobie i musiałem domalować to i owo, ale to pryszcz :) W mojej okolicy jeździ tych rowerków, chyba z 8 sztuk (sam się do tego przyczyniłem ;) ) i jak dotąd jedynym mankamentem było wytłumienie mechaniczne akku, bo skakały na każdym dołku w tym plastikowym pojemniku pod siedzeniem. Właściciele podokładali koszyki i rowerki robią za "ciężarówki" :D
Chińskie nie jest takie złe, jak ich malują :D
Ja tam jestem zadowolony.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 22 Kwi, 2009   

Tylko trzeba by te cacka pokazać na imprezie II ZLOT EV.
Fajne.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
mosfet
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

Wczoraj pobiłem rekord zasięgu, przejechałem bez ładowania 50km po terenie różnym (głownie asfalty, ale było też nieco leśnych ścieżek). Przyjmując strategię, że napęd tylko wspomaga a gro energii pochodzi z moich odnóży. Mimo wszystko nie czuje się tak, jakbym te 50 przepedałował, czyli zysk z napędu jest znaczny.

Pojawienie się na zlocie, byłoby czymś zupełnie odjechanym :) ale chyba nie dam rady.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

To nie jest wykładnia ;)
Ile przejedziesz bez pedałowania?
Mnie się udało 39,7 km z prędkością ok. 20 km/h. Na akku żelowych 36V (3x12Ah).
Lżejszy ode mnie gość przejechał ponoć ponad 50 km.
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009   

No właśnie. Trzeba pojeździć tylko na samym napędzie np. dookoła podwórka, jeśli się nie chce wracać ze zbyt daleka na pedałach ;) i wtedy to będzie autentyczny wynik.
Ja przejeżdzałem bez napędu 60km a moje ziomki śmiały się ze mnie, że cienias jestem.
 
 
mosfet
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

100% zgoda, taka wycieczka nie jest wykładnią zasięgu napędu elektrycznego. Na 'elektryce' (jedynie ruszam odpychając się od ziemi - odruch nie do zwalczenia :) robię 10-30km w zależności od stylu jazdy i terenu.

Wycieczka jest natomiast świetnym testem roweru jako całości, a także sprawdzianem własnych umiejętności gospodarowania napędem. Gdybym wyładował baterie po 30km słodkiego lenistwa, pozostałe 30 miałbym przechlapane taszcząc rower cięższy o 20kg a wyładowany napęd nawet nie kompensowałby oporów ruchu jakie wnosi.

-> sobolu powiedz ziomkom, że 60 - 60ciu nie równe. Olbrzymie znaczenia ma teren i średnia prędkość.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Jak miałem w rowerze napęd z EKONAPĘDÓW, to po gdańskich górach (moja córka też) bez pedałowania na 4 szt aku. 12V/7Ah (10 kg) przejeżdżałem 25 km, na 8 aku. 12V/7Ah (20 kg) - ponad 80 km, a na 12 tych aku. - prawie 200 km.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Dziwne to się wydaje. Ja po dołożeniu do roweru drugiego pakietu przejechałem tylko 50% więcej. Waga akku swoje robi. Większy ciężar = większy pobór prądu. Z twoich danych wynika, że na 16 akku przejechałbyś 400 km :)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Zasięg w praktyce zależy od kwadratu pojamności energetycznej akumumulatorów (i w rowerze i w samochodzie) - przy kwasowych, ale do pewnej granicy, potem przechodzi w liniowa zależność, a potem przy przesadnej ilości nie może udźwignąć samych akumulatorów.
Oczywiście te zależności są w przedziale odpowiednich prądów na silnik.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
mosfet
[Usunięty]

  Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Dzisiaj z pomocą kolegi mechanika zrobiliśmy rynienkę i uchwyty pozwalające zamontować baterię w trójkącie ramy. Wrażenia z jazdy :) :) :) :) Znaczny wzrost zwrotności, dużo mniejsze podrzucanie na wybojach. Jak na razie uważam, że akumulatory w sakwach=ZŁOOOOOO ^ (n!)

W kwestii baterii i zasięgu, koledzy nie wspomnieli o dodatkowym 'bonusie' wynikającym ze zwiększenia liczby akumulatorów. Kwasiak obciążony mniejszym prądem (rozumianym jako stosunek prądu rozładowania do pojemności) zwiększa swoją pojemność.
 
 
Natanoj 
kierownik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 314
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

A to ciekawe, zawsze myślałem, że sakwy lepsze niż w ramie, nawet chciałem coś podobnego u siebie wykombinować. Jednak zwrotność ważna sprawa, zwłaszcza przy większej szybkości. Ale chyba jednak rzeczywiście w ramie to chyba więcej zalet ma, począwszy od mniejszej szerokości, na krótszych przewodach skończywszy. Jak troszkę więcej pojeździsz daj znać o wrażeniach, temat bądź co bądź wart dyskusji.
 
 
mosfet
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Kwi, 2009   

Póki co, wydaje mi się, że najwięcej dobrego zrobiło umieszczenie całej masy w miarę w osi a nie po bokach na ramionach (jakby na zasadzie 'chińczyk niesie wodę'). Dodatkowo na pewno rozłożenie masy przód-tył. Przy bateriach w sakwach każda nierówność jezdni jawi się jako krater księżycowy bo przednie koło wystrzeliwuje do góry. Teraz nie ma na to szans. Przewody to nie problem.. Nawet jak będą lekko ciepłe to ile na tym stracisz? 5W (1%). Ja policzyłem że na przewodach tracę około 4W (na pełnym ciągu ). Zbyt mało, żeby się tym zajmować.
 
 
mosfet
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Kwi, 2009   

w bólach i mękach powstaje pierwsza wersja uchwytu na akumulatory. Dziękuje Ci Jacku za pomoc i okazaną cierpliwość. Zamieszczam kilka fotek tej dolnośląskiej masakry nitownicą:

http://mosfet.no-ip.org/~pub/akurama/IMG_0012.JPG
http://mosfet.no-ip.org/~pub/akurama/IMG_0016.JPG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group