ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
samochód na drewno
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 04 Lip, 2016   samochód na drewno

Witam, wiem że panwie wielu widziało taki patent ale według mnie jest tak zaj...sty z tym piecem na pace ze można coś na jego temat wrzucić :grin:
https://www.youtube.com/watch?v=76kNcN_vLz8
 
 
JerzyZ 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 794
Skąd: Warszawa - Ursynów
Wysłany: Pon 04 Lip, 2016   

Przemek, nic nowego! Popytaj dziadków - takie rozwiązanie było powszechne w czasie II wojny! Nazywało się to "holzgas".
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 04 Lip, 2016   

tak wiem ze to pradziadkowy patent ale nie mogłem się powstrzymać, sorry, :oops: ale umieściłem jakby ktoś chciał sie oderwać od litu wodoru słońca itd. - przynajmniej na chwile :cool:
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

Coś czuje, że ciężko byłoby spełnić normy emisji spalin Euro 5/6 :mrgreen:
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 06 Lip, 2016   

myślę ze gdyby dołożyć znaczek volkswagen to by przeszło, chłopy nie takie kopciuchy przepchnęli przez normy
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2016   

Coraz mocniej mam ochotę na samochodowe 4x4 (takie za tysionc gura twa) może by i w tym kierunku pujiść? Pozdro ortograficzne...
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2016   

Można kupić stare "Subaru Justy". Mała cena, małe auto, napęd 4x4. Wywalić spalinioka i wstawić jakieś lemco etka lub coś podobnego.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2016   

toft napisał/a:
Coraz mocniej mam ochotę na samochodowe 4x4 (takie za tysionc gura twa) może by i w tym kierunku pujiść? Pozdro ortograficzne...

To trochę pójście na łatwiznę rowerowe 4x4 to jest to:
https://www.youtube.com/watch?v=lagBc9eaGmc

;)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 14 Wrz, 2016   

tamtej zimy myślałem o elektryfikacji czegoś w stylu Subaru Justy ale niestety nie jest on aż tak tani, trzeba dać za coś rozsądnego 3kzł, a potem z 5 razy tyle na elektryfikacje, zbudowanie generatora holc gaz to raczej prościzna i koszty elementów na złomie to max 200zł tylko jakaś sensowna baza która to będzie napędzać i na koniec niestety jak nie mieszka sie w Bieszczadach czy innych ostępach to niema gdzie tym jeździć niestety a szkoda bo pokopcił bym w okolicy a w czasie jazdy można by i grilla machnąć
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 14 Paź, 2016   

Moim skromnym zdaniem budowa gazogeneratora to raczej nie jest prościzna. A największy kłopot będzie z ustaleniem pracy takiego generatora. Przy silniku stacjonarnym albo w wolnobieżnym ciągniku sprawdzi się, ale w terenówce szczerze wątpię - za duże chwilowe pobory gazu. Gazogenerator ciśnieniowy utleniający nie wchodzi w grę, więc przydałby się jakiś magazyn gazu... W ogóle kontrolowanie spalania (spalanie niecałkowite) będzie trudne.
Najlepszy możliwy sposób jaki przychodzi mi do głowy, to nie gazyfikacja, ale piroliza (ciepłem gazów spalinowych). Piroliza pozwoli otrzymać gaz palny z którego można wykroplić metanol - niezłe paliwo silnikowe. Węgiel drzewny można sprzedać :D albo zgazyfikować. Aczkolwiek trzeba sprawdzić bilansy energetyczne, czy aby wystarczy ciepła spalin na proces. Niecałkowite spalanie wprowadza znaczne straty paliwa.
Na koniec oblicz, jaki zapas drewna musiałbyś ze sobą wozić :) .
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Paź, 2016   

Na przyczepce z tyłu :)
Zbyszek Kopeć zrobił kiedyś taki myk, że na przyczepce z tyłu woził generator spalinowy :D
Prekursor ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group