ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyczepa do przewozu dzieci z poszerzoną funkcją towarową
Autor Wiadomość
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2016   Przyczepa do przewozu dzieci z poszerzoną funkcją towarową

Witajcie:)
Założyłem taki o to topic jako, że ten sezon może być dla mnie wyzwaniem z racji potrzeby zagospodarowania rowerowego czasu dla dwu pociech.
Puki co nie mam jeszcze jasnej koncepcji ale liczę na dyskusję w temacie.
Otóż jedna pociecha jest na tyle duża że jeżdzi sama bez bocznych kółek. Jednak na uczestnictwo w normalnym ruchu za wcześnie. Drugiej z kolei będzie to pierwsza przygoda z fotelikiem rowerowym. Mam taką tanią chińską (typową składaną) przyczepkę rowerową z dyszlem.
I wymyśliłem sobie aby jakoś dorobić do tego coś ala bagażnik na rower z tyłu. Coś w rodzaju takich patentów jak na haki do samochodu czy coś podobnego. Mógłbym wtedy wsadzić rowerek starszej na tył. Ją do przyczepki, młodszą w fotelik. I pojechać np do parku czy gdzieś gdzie jest spokojniej. A tam starsza mogłaby się już przesiąść na swój rowerek?
Co myślicie o takiej ideii?
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2016   

Kup sobie melexa, dzieci na ławkę, rowerki na pakę :wink: .
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Śro 13 Kwi, 2016   

Ja mam dwie córki w wieku 6,5 roku. Jeżdżą same na rowerkach z kołami 16", ale jazda z nimi po ulicy przyprawia mnie o wzrost ciśnienia.
Kupiliśmy niedawno hole do rowerków, model Trail Angel. WYgląda toto tak jak na zdjęciu w linku poniżej:
https://drive.google.com/file/d/0B_l0S92_mPaHYmJNWG1rMVVWc0k/view?usp=sharing
można też na You Tube zobaczyć filmiki.
Na wyjazdy 10-15 km polecam, u mnie się sprawdziło. Z tym, że jest to rozwiązanie, gdy jedzie się w dwie dorosłe osoby.

Jeśli jedno dziecko jest małe: 1,5 - 2 lata, to z całego serca polecam fotelik montowany między siodełkiem a kierownicą, model kangaroo:
http://olx.pl/oferty/q-fotelik-kangaroo/
Rewelacja! Zalety to kontakt z dzieckiem (można z nim rozmawiać, pokazywać mu różne rzeczy w czasie jazdy), kontrola tego, co pociecha robi, lepsze wyważenie i kontrola roweru, niż przy opcji fotelika na bagażnik za siodłem, mam wrażenie, że też bezpieczniejszy - dzieciak siedzi pomiędzy ramionami kierowcy - i o ile jakieś odruchy nie zadziałąją, to upadając możemy dziecko chronić swoim ciałem. Wada, że jest mały, nadaje się do małych dzieci i one szybko z niego wyrastają. Ale jeszcze raz polecam. Z tym, że taki fotelik to raczej na przejażdżki po mieści, wyjazd do parku, a nie w "trasy". Raczej do 10 km - dzieciak szybko uśnie, zmęczy się, znudzi. Ogromna zaleta, że jesłi dziecko uśnie - możemy mu główkę podtrzymywać/kontrolować. Na dalsze wyjazdy dla takiego małego dziecka to już chyba tylko przyczepka.

Jeśli dzieci mają np. 2 i 5 lat - to jedno w taki fotelik, a drugie na hol - i wtedy jeden dorosły ogarnie dwójkę (to też zależy od dzieci :mrgreen: ) na krótkich przejażdżkach.

Ja na lato planuję zrobić przyczepkę samemu, bo jak patrzę na te tanie "kupne", to mi chyba pieniędzy szkoda...Jedyne co mnie wstrzymuje, to talent (jego zupełny brak) mojej żony do szycia, a w szycie opończy samemu już nie chce mi się bawić :???: MOże któraś babcia ewentualnie pomoże :wink: A...właśnie ten hol, który poleciłem, można wykorzystać do zbudowania przyczepki - widziałem film na You Tube, jak jego producent na tych samych częściach, co hol, ma zrobioną fajną przyczepkę towarową. Coś się więc wymyśli :smile:
 
 
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Śro 13 Kwi, 2016   

Na velomastera.ru widziałem, że są takie kity do konwersji roweru na trajkę. Na taką skrzynię towarową da się też zamontować fotelik, a myślę że jak by się uprzeć to i dwa.





 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Śro 13 Kwi, 2016   

Sprytne te zestawy, ale jednak w przypadku elektryków, wymagają napędu w przednim kole... :neutral:
 
 
robos 
młodzik


Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 57
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: Śro 13 Kwi, 2016   

no niestety, napęd tylko na przód, ale do plusów można doliczyć, że przy przednim napędzie, gdy koło buksuje już się nie wywrócisz
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Śro 13 Kwi, 2016   

...chyba, żeby dać na tył oba koła z silnikiem! :mrgreen:
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 13 Kwi, 2016   

Jedyne wyjście to samodzielne skonstruowanie czegoś takiego :-)

Wejdzie dwoje dzieci, rowerek, pies i jeszcze będziesz mógł się ścigać.
A silnik możesz wsadzić w które zechcesz koło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group