ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hulajnoga Razor E200
Autor Wiadomość
Adrianos 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 25
Skąd: Edinburgh
Wysłany: Sob 02 Lip, 2016   Hulajnoga Razor E200

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, także liczę na ciepłe przyjęcie :grin:

Z góry nadmieniam, iż jestem TOTALNYM laikiem w sprawach EV, także proszę o dystans co do mojego projektu.

Zakupiłem hulajnogę Razor E200, jako coś przy czym będę mógł spędzać trochę czasu, gdyż lubię sobie coś "pomajsterkować" w wolnej chwili, ale przejdźmy do rzeczy.

Fabrycznie ma toto 24V 200W silnik, zwykły szczotkowy, 20A kontroler i dwie żelówki 12V 7Ah. W moich rękach otrzymało silnik 24V 350W, kontroler 36V 30A, a zasilane jest z trzech aku 12V 7Ah(Overvolting). Od razu zapytam, ponieważ mam z tym problem, jaki powinien być zasięg takiego ustrojstwa? Ponieważ mnie po ok 2-3km sterownik odcina zasilanie. Ze względu na to iż dwa akumulatory są nowe, a trzeci stary (bagatela 3 lata) podejrzewam, że zasiarczenie płyt ostatniej baterii może być problemem. No cóż, moje pytanie brzmi, jak oceniacie potencjalny zasięg na LiPo 10S (2x5S) 5000mAh, bądź 8000mAh? Myślę nad zmianą, ponieważ nie mam miejsca na trzeci akumulator, który jest luźno zamontowany przy przednim widelcu. LiPo wchodzą w grę ze względu na planowaną wymianę regulatora i silnika na bezszczotkowca 1500-2000W (silnik modelarski turnigy np:c5055)

Osiągi jakimi aktualnie się pochwalę to 33 km/h na prostej przy wadze hulajnogi ok.25kg + 75 kg kierowcy. :razz:

Zdjęcia dorzucę jutro, bo strasznie pada na zewnątrz. :roll:

Dzięki za odpowiedzi, a także proszęo wyrozumiałość :)
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 02 Lip, 2016   

Zasięg na 10s lipo 5Ah powinien wynieść typowo jakieś 15-18 km po płaskim.
Na sprawnych żelach te 10 km powinno zrobić.
Oczywiście jak wrzucisz silnik 2kW i będziesz chciał wykorzystywać potencjał to zasięg spadnie dramatycznie.
 
 
Adrianos 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 25
Skąd: Edinburgh
Wysłany: Sob 02 Lip, 2016   

Właśnie rozważam zakup LiPo i bałem się, że 5Ah starcza na jakies 2-3 km na plaskim a 8Ah na 5-8. Jak zrobie na 5Ah 10 km z manetka do połowy to będę bardzo zadowolony :) Zwłaszcza, że różnica w cenie jest spora - 30 funtów pakiet turnigy 5s 5000mAh 25c, zaś zippy 8000mAh 55 funtów. Ładowarka iMax i rozpinanie pakietow do ladowania jest ok? Plus pikacze zamiast BMS?
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 03 Lip, 2016   

Z manetką do połowy to zrobisz spokojnie 20km na 10s lipo 5Ah. To jest całe 185Wh energii. Żeby zużycie było na poziomie 10Wh/km to trzeba zasuwać coś koło 35km/h taką hulajnogą podejrzewam.
 
 
Adrianos 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 25
Skąd: Edinburgh
Wysłany: Nie 03 Lip, 2016   

Dzisiaj na pełnym naładowaniu 3,25km manetka odkrecona do konca kilka razy na pare sekund. Wszystko po płaskim. W przyszłym tygodniu zamawiam iMaxa i LiPole.



___________________________________________________________________________
Edit: LiPolki zamowione, powinny byc w tym tygodniu. Teraz staram sie w miare dobrać kontroler do silnika - Bezszczotkowy AlienPower 6374 3200 W. Silnik wymaga kontrolera 80-100 A, ale wiem, ze taki RC sie nie nada, bo zapewne sie spali podczas ruszania bądź od temperatury przy pracy. Jakies pomysly co zastosowac? Dodam, ze silnik bez halla a kontroler musi byc mozliwie mały bo miejsca mam niewiele. Dzieki ;)
 
 
Adrianos 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 25
Skąd: Edinburgh
Wysłany: Wto 12 Lip, 2016   

Chyba, ze wzgledu na to, że tylko edytowałem post, nikt nie widzial co napisalem. Jakies pomysly na kontroler? :razz:
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Lip, 2016   

Załóż lipo i wystarczy ten silnik i ten kontroler co jest.
Chyba nie masz zamiaru jeździć tym sprzętem więcej niż 50km/h.
 
 
Adrianos 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 25
Skąd: Edinburgh
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

No nie wiem czy wystarczy, w tym momencie jest nieźle, natomiast chcialbym, zeby to z manetki podnosilo przód, albo rwało łańcuch :razz: Mocy nigdy za wiele, a 40-50 prędkości maksymalnej myślę, że by wystarczyło. Trzeba wykorzystać potencjał lipo, ot co! :grin:
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

Ty tak na poważnie chcesz jeździć na tym z tymi prędkościami??
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

Na lipo przy tym sterowniku będzie Ci podnosiło przód, tył i ... włosy na głowie.
Zobaczysz jaka będzie różnica :-)
A jak będzie mało w co wątpię osobiście to dasz sterownik na 48V z magmy za 100 złotych i 12s lipo.
 
 
Adrianos 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 25
Skąd: Edinburgh
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

zeeltom napisał/a:
Ty tak na poważnie chcesz jeździć na tym z tymi prędkościami??


Jasne, przy 35 ktore ostatnio mialem jezdzac na asfaltowym parkingu nic specjalnego sie nie dzieje, wiem, ze geometria ramy nie jest dostosowana do duzych szybkosci, ale lubie miec zapas mocy, w koncu to zabawka, ma szarpac jak glupia i wywolywac usmiech na mojej i innych twarzy :smile: W piatek po pracy skladam wszystko, zobaczymy co to na LiPolkach wyjdzie :razz:
 
 
Adrianos 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 25
Skąd: Edinburgh
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

sirgregs napisał/a:
Na lipo przy tym sterowniku będzie Ci podnosiło przód, tył i ... włosy na głowie.
Zobaczysz jaka będzie różnica :-)
A jak będzie mało w co wątpię osobiście to dasz sterownik na 48V z magmy za 100 złotych i 12s lipo.


Ale na tym chińskim 350W 24V? Bo póki co to ten właśnie siedzi w srodku, bezszczotkowca jeszcze nie zamowilem, bo troche sie wykosztowalem w tym miesiacu na swoje hobby :grin:
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

Ten sterownik co masz teraz ma teoretycznie w szczycie 1080W (36V 30A) i tyle będzie się starał wtłoczyć w silniczek 350W 24V jeżeli go zasilisz z lipo 10S (37V nominalne napięcie).
To jest naprawdę sporo.
Na tych małych biednych żelówkach to nie miało prawa działać.
Załóż lipo i koniecznie napisz jakie są wrażenia :-)
Różnica powinna być kosmiczna.
Zerknij na mój temat o e-bmx i efektach przewoltowania silnika. 60 km/h było blisko ;-)
 
 
Adrianos 
początkujący


Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 25
Skąd: Edinburgh
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

Jasne, ze dam znac, na spokojnie w weekend bede testowal, ale tak w gwoli scislosci - Lipo ktore zamowilem maja 5000mAh 25C wiec prad ktory mozna z nich pobierac to ok 125A. Okej, to rozumiem, ale jaka jest wydajnosc pradowa zelowek? Ile jest w stanie pobierać ciagle sterownik z takich zelowych dajmy na to 7Ah, bo zapewne nie 30A? Dziekuje za wytlumaczenie mości Panowie :smile:
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 13 Lip, 2016   

To zeeltom jako praktyk musi się wypowiedzieć.
Według mnie prąd 30A (a raczej próba pobrania takiego prądu) dla akumulatora żelowego 7Ah to jego "śmierć" w kilka sekund. Napięcie pojedyńczego akumulatora spadnie poniżej 10,5V praktycznie natychmiast bo to dla niego tak jakby regularne zwarcie.
Nominalny 20-godzinny prąd dla takiego aku to 0,35A a nie 30A. No dobra, niech będzie że 7A wytrzyma przez 20 minut ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group