ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SPRZEDAM SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY ALFA ROMEO 145 zarejestrowany
Autor Wiadomość
SEBART
początkujący


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 6
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   SPRZEDAM SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY ALFA ROMEO 145 zarejestrowany

SPRZEDAM SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY ALFA ROMEO 145 zarejestrowany EV Car for sale śląsk Ustroń Cieszyn Bielsko-Biała Katowice

Alfa Romeo 145 samochód elektryczny EV silnik akumulatory Trojan

Samochód po konwersji na auto elektryczne, całkowicie elektryczne nie hybryda, wartość komponentów i samochodu wydanych do konwersji, rejestracji to ponad 13000 zł + wkład pracy
nowe akumumulatory Trojan T105 225 Ah - 14 sztuk kosztowały 6000 tys złotych jeszcze nie dotarte (pełną pojemność uzyskują po 50 ładowaniach),

silnik 13,5 KW kosztował 1500 zł

Sterownik DC do 90 V, kosztował 1000 zł

Przetwornica 90V DC/ 14,5V DC (900zł) , Styczniki elektryczne, Mostki, kable, (700 zł).

Ładowarka bardzo lekka, komponuje się w bagażniku (1500 zł), Połaczenia skrzyni ze silnikiem bardzo dokładne (1500 zł) (sprzęgło zostało i skrzynia biegów),

Samochód z wspomaganiem hydraulicznym, radio, szyberdach, alufelgi, opony Michelin z obniżonym oporem toczenia, centralny zamek (autolarm wyłączona syrena), tapicerka kanap po renowacji, nowe wahacze, został zbiornik paliwa i przewody.

Pojazd zarejestrowany ważny przegląd i ubezpieczenie OC do 04/2017.

Zasięg ok. 60 km - zależny od warunków drogowych
Wspomaganie mechaniczne.
Na bliskie dojazdy do pracy idealny, po przeprowadzce nie potrzebuję już dojeżdżać i nigdy nie eksplaotowałem samochodu baterie może 15-20 razy ładowane.
Ładowanie koszt w II taryfie około 3,5 zł ok.10-12 kW. Czas około 8 godzin.
Prędkość mak. ok. 95 km/h

Pojazd do dalszej eksploatacji lub na części (nie sprzedaje komponentów chyba że znajdą się chętni i kupią części ale ogólnie sprzeda się całość). Auto porusza się bardzo dobrze po drodze. Cena za całość 8500 zł, wszystko zrobione z myślą o długim eksploatowaniu.

MASZ KONKRETNE PYTANIA -podaj telefon na pocztę i skąd jesteś - oddzwonię.

alfa romeo konwersja samochód elektryczny EV CAR sprzedam.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 498 raz(y) 232,24 KB

2 alfa romeo konwersja samochód elektryczny EV CAR sprzedam.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 475 raz(y) 664,11 KB

398921167_4_644x461_alfa-romeo-145-samochod-elektryczny-ev-silnik-akumulatory-trojan-zapi-uslugi-i-firmy.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 526 raz(y) 37,11 KB

398921167_1_644x461_alfa-romeo-145-samochod-elektryczny-ev-silnik-akumulatory-trojan-zapi-ustron.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 510 raz(y) 29,5 KB

 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Jaka moc ma ladowarka ?

jest tam 450Ah na 90V ?

Jaka masa calkowita ?
 
 
SEBART
początkujący


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 6
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Nie dotare, poniewąż aku pełną sprawność po 50 cyklach ładowania wg. producenta.
Ładowarka impulsowa daje max. 112 V i prąd max 25 A jeśli nie więcej dokładnie nie pamietam, spokojnie ładuje - przemysłowy sprzęt, detalikami z data sheet nie będe zanudzał.
DMC 1650 kg czy coś dokładnie trzeba spojrzeć w papier , resztę pytań i odpowiedzi na PRIVa dla potencjalnych kupujących
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Konfiguracja akumulatorów to 7s2p? Ładowanie nie za wysokie do 16v na aku?
Jaki sterownik ile A? Jaka jest moc szczytowa? Możesz wrzucić filmik z przyspieszenia samochodu?
 
 
SEBART
początkujący


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Witam, to nie jest dział konstruktorski tylko ogłoszenia o sprzedaży,



moderator zaraz usunie wątek :) , wiedziałem że jak dam ogłoszenie na tym forum to zaraz mózgi elektroniczne będą pytać o każdy przekrój kabla i klasę wytrzymałości użytych śrubek. A ja nic innego nie będe robił jak biegał i robił zdjęcia i nagrywał filmy, sorry nie mam czasu, jak coś będe wiedział z pamięci to odpowiem.

Normalnie się zbiera jak np. Panda, kołami też można zabuksować ale poco.
14 aku w szeregu ładowane jak instrukcja nakazuje. Ster Zapi.

Podpinałem też swojej roboty sterownik ale mosfety paliły się ze 2 razy więc zrezygnowałem, ale mogę odsprzedać ten sterownik za 600 zł kwestia większego kondensatora na sterowaniu mosfetami powinna rozwiązać problem. Sterownik jest robiony wg. otwartego amerykańskiego projektu więc generalnie chodzona konstrukcja, ale kondensator dali za mały rozmawiałem o tym z gościem który naprawia kontrolery do wózków. Ster trochę duży wyszedł ale 120V 400A lub 500A musiałbym sprawdzić tak 500 ma charakterystykę ale ograniczyłem go do 400A i zrobił 100 km, fajnie sie go programuje przez kabel RS com i pokazywał pobór prądu z laptopem można było jeździć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group