ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Peel 50 (minicar) elektryczny ? Pomóżcie w budowie.

Czy to dobry pomysł??
Bardzo dobry
25%
 25%  [ 2 ]
Dobry
37%
 37%  [ 3 ]
W miarę
0%
 0%  [ 0 ]
Taki sobię
12%
 12%  [ 1 ]
Nie zbyt
12%
 12%  [ 1 ]
Beznadziejny
12%
 12%  [ 1 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

zeeltom napisał/a:
4kW przy 48V to coś koło 80A x 30 minut to daje około 40 Ah
Teraz policz ciężar 4 szt akku 40 Ah.
Wydaje mi się, że będzie za ciężkie, a nie policzyliśmy jeszcze pozostałych mas, sprawności i innych oporów toczenia.
Ja przy 30A poboru, na lekkim skuterku, jadąc z szybkością około 40 km/h przejeżdżam do 12 km. Czyli jadę około 20 minut. A mam tylko 3 szt. 12V 12Ah, żelowych.
Jadąc wolno, około 20 km/h przejeżdżam około 25 km. Ale prąd pobierany wynosi wtedy około 5-7A.
Na innym rowerze przejeżdżam nieco ponad 30 km jadąc z szybkością 23 km/h. Przy takich samych akumulatorach, tylko silnik jest BLDC, a nie zwykły DC.
Na pewno na akumulatorach litowych zasięgi będą większe, ale różnica w cenie akumalatorów mnie powala.

Mam jeszcze jeden pomysł ( ja mam ich bardzo dużo) a gdyby zrobić Motorower albo Cross z 2 silnikami po 2kW każdy ale nie dc tylko BLDC umieszczone w kołach przednim i tylnim?? Takie jak do rowera tylko wplecione w koło np Crossa??
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Zrób na początek coś mniejszego.
Wbrew pozorom, to nie jest łatwa rzecz zrobić coś porządnie i od początku. Nawet małe. Nabierzesz trochę doświadczenia i praktyki, to pomyślisz o większych pojazdach ;)
Nie od razu Kraków zbudowano...
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

No tak ale na coś mniejszego muszę wydać pieniądze a tych mi szkoda.
Ale odpowiedzcie mi na pytanie:
1.Mam jeszcze jeden pomysł ( ja mam ich bardzo dużo) a gdyby zrobić Motorower albo Cross z 2 silnikami po 2kW każdy ale nie dc tylko BLDC umieszczone w kołach przednim i tylnim?? Dobry pomysł?
2.Biorąc pod uwagę, że ogar waży około 100kg i ma silnik mocy 2,10kW i może jeździć 70-80 km/h, mniejszy opór i mniejsze tarcie i opór toczenia to jeśli ja bym miał silnik o mocy 4kW i ważący bez kierowców około 150kg i większy opór toczenie tarcie itp. To może jednak bym otrzymał moje wymarzone 50km/h i około 30 minut jazdy?? O ilę dobrze to przeliczyłem i rozumiem??
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

I mam jeszcze jedno pytanie dlaczego w Polsce jest tak mało pojazdów a szczególnie motocykli a w USA jest tego o wiele więcej . Dlatego pewnie, że oni mają kasę i więcej zarabiają dla nich ETEK albo MARS jest tani a u nas bardzo drogi??
No tak ale my jesteśmy w Polsce a każdy wie,że POLAK POTRAFI. Więc niech oni mają kasę a my kombinujmy i dla tego ja też chce zacząć od trudnego projektu i kombinować ,żeby to wyszło. Aha i ja chcę to robić dopiero na następne wakacje więc na razie rozmyślam różne pomysły.

Mam tu jeszcze ciekawy link: http://www.global-b2b-net...tric_moped.html
ten skuter ma silnik 800w a Top speed 50 km/h?? to dużo jak na taki silnik to możliwe??
Ostatnio zmieniony przez rafx205 Czw 09 Lip, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

jak chcesz mieć coś szybkiego i niezawodnego, to kup sobie porządny amortyzowany rower (nie taki z marketu) do tego silnik crystalyte z serii 5 sterownik na 36-72V 40A a potem możesz sobie kombinować z mocami i prędkościami stopniowo dodając akumulatorów wyjdzie taniej niż za 2 silniki po 2 kW BLDC a prędkości możesz osiągnąć spokojnie wyższe od tych 50km/h przy odpowiednio wysokim napięciu, to jest obecnie najlepszy silnik tego typu na rynku na forum endless sphere przy podwyższaniu napięć i prądów ludzi wyciągają na tym silniku chwilowo nawet powyżej 90km/h
taki zestaw można kupić u znanego nam wszystkim polskiego dystrybutora crystalyte
wybór należy do ciebie ale taki zestaw jest dość elastyczny i jest praktycznie 100% szansa na powodzenie projektu czego nie można powiedzieć o innych pomysłach które na pewno przysporzą dużo kłopotów
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

A masz jakiś link do tego silnika??
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Tam też mogą zrobić silnik na zamówienie może da się zrobić silnik do crossa 14'?? I ile to by kosztowało bo na pewno trochę?
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 669
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Chłopaki dobrze Ci doradzają zacznij obczajać technologię i łapać doświadczenie na czymś prostszym, kasę którą włożysz w taki projekt będziesz mógł zawsze odzyskać, jeśli zbudujesz teraz coś fajnego i praktycznego to bez problemów sprzedasz to po kosztach, a niewykluczoine że jeszcze coś na tym przytniesz, w międzyczasie zdąży sie wybudować pare nowych fabryk akumulatorów i ceny może wreszcie spadną do poziomu który pozwoli uzyskać te upragnione 50km/h w Twoim docelowym samochodziku bez konieczności wożenia ze sobą 150kg ołowiu, niewykluczone że będziesz już wtedy dysponował wiedzą i doświadczeniem potrzebnym żeby go zbudować.
pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

w Polsce można kupić tu:
http://ekonapedy.com/podstrony/oferta.htm
trochę to kosztuje ale na takim sprzęcie można już poszaleć dużo można wyczytać na endless-sphere.com w dziale forums
taniej można szukać na ebayu czasami coś na allegro się trafi w lepszej cenie albo zamówić z goldenmotor.com ale z tych wszystkich nie da się wyciągnąć tyle samo co z X5
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

Myślałem nad kupieniem może silnika do kół 10' do tego opona i dętka i mam napęd. Ale czy jeden taki silnik wystarczy może 2 takie zamontować??



Silnik bez szczotkowy 800W/48V na przód w obręczy 10"

Koło z silnikiem X-Lyte 5 "b"-5404 oraz obręczą i oponą 3.00x10"

1500 zł !!!!!
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

A co powiecie na to jedynie 300$

Model: HPM5000B -- High Power BLDC Motor
Voltage:24V/36V/48V/72V
Rated Power:2000W-7000W
Weight:11Kgs
Features: Water resistent, Aluminium Casing, Stainless Steel Shaft, Self Cooling Fan


Albo ten 250$

Model: MW16C -- High Power Motor (Brushless/Gearless)
Voltage:48V
Power Rate:2000W-3000W
Weight: 9.5Kgs
 
 
kuras999
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

ja bym stawiał na ten z felgą bo to bardzo ułatwi budowę ale pamietaj że przesyłka tam wynosi praktycznie 100% ceny do tego sterowniki itp itd więc nie wyjdzie jakoś taniej niż x5 a ten przynajmniej do zwykłego roweru możesz zamocować i osiągi są całkiem przyzwoite
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

No tak ale ja nie chce roweru i motoroweru bo już mam spalinowy. Ja chcę minicar Peel 50 , którym można jeździć w deszczu i w brzydką pogodę.Tak ten silnik w kole ułatwi mi budowę ale czy jeden taki wystarczy o mocy 2-3kW??
Bo ten 2 zasilając go 48v ma pewnie z 5kW?
A co do ceny to poczekam aż dolar spadnie do około 2.5 .Aha i jeszcze mam rodzinę w USA więc może oni by mi to kupili i dali komuś jakby jechał do polski.
Bo ja zamierzam budowę dopiero na następne wakacje.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

Do spokojnej jazdy samochodem starczy silnik 10kW, a samochód osobowy jest dużo większy i dużo szybszy oraz bierze węcej osób.
Silnik elektryczny całkiem inaczej się zachowuje niz spalinowiec.
Nie sztuka motorowem dać kitę, a potem nie móc wyhamować.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Do spokojnej jazdy samochodem starczy silnik 10kW, a samochód osobowy jest dużo większy i dużo szybszy oraz bierze węcej osób.
Silnik elektryczny całkiem inaczej się zachowuje niz spalinowiec.
Nie sztuka motorowem dać kitę, a potem nie móc wyhamować.

Nie rozumiem w czym rzecz ja nie chcę robić motoroweru tylko mini autko na 2 osoby i hamulce będą działać.
A po 2 ja się tylko pytam jaki silnik wybrać?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group