ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Peel 50 (minicar) elektryczny ? Pomóżcie w budowie.

Czy to dobry pomysł??
Bardzo dobry
25%
 25%  [ 2 ]
Dobry
37%
 37%  [ 3 ]
W miarę
0%
 0%  [ 0 ]
Taki sobię
12%
 12%  [ 1 ]
Nie zbyt
12%
 12%  [ 1 ]
Beznadziejny
12%
 12%  [ 1 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lip, 2009   

RysiekK napisał/a:
w szczegółowej sprawie zasadniczej czyli opływowej wersji auta miejskiego odpowiedzi moga udzielić za mniej więcej za tydzień więc proszę o cierpliwość.

Ogólnie co do możliwości rozpoczynania nowych budów w pracowni, to teoretycznie jest to możliwe po wakacjach, gdyż oprócz aktualnie wykonywanego projektu (makieta auta "retro" przy której można sobie poćwiczyć wszystkie etapy tworzenia konstrukcji laminowanych ) musimy skończyć ten "uniwersalny" 3drzwiowy model opływowy - też z EL-napędem, z tym, że z przełączanymi biegami.
i dla jasności jeszcze raz powtórzę: nie byliby to "pracownicy" lecz uczestnicy zajęć, a to co powstałoby nie byłoby na sprzedaż. Korzyścią dla uczestników zajęć byłaby praktyczne zapoznanie z wykonanie nadwozia -do wykorzystania we własnych konstrukcjach.
Chcesz mieć auto natychmiast ( co rozumiem, bo też bym chciał ) musisz dysponować większą sumą, albo warunkami do samodzielnej budowy.

Twój wiek nie jest żadną przeszkodą w praktycznym zajmowaniu się budową nadwozi ( sam żałuję że w tym wieku się tym jeszcze nie zajmowałem ). Zakładam oczywiście że nie masz wstrętu do przedmiotów ścisłych.


Co do budowy concept caru to wiem, że nie jest on na sprzedaż ale ty mi go chyba po prostu dasz a ja ci za to zapłacę ale to nie będzie kupno tylko wymiana ok??
Co do czasu budowy to ok mi się aż tak nie spieszy zacznij po wakacjach. Ale po prostu chciałbym mieć city car tak na wiosnę mam nadzieję, że zdążysz??
 
 
RysiekK
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lip, 2009   

spróbuję wyjaśnić raz jeszcze
nie mogę powstałego auta dać/wymienić/sprzedać bo wszystko co powstanie będzie własnością instytucji prowadzacych pracownię i budowa tam concept-caru nie jest drogą do szybkiego posiadania auta. Może być natomiast drogą do opracowania konstrukcji i technologii danego modelu, a więc jego produkcji, w którym to biznesie może mieć znaczący udział osoba/firma która przyczyni się do powstania tego concept-caru.
..przy czym to co ja na pewno mogę ze swej strony to udzielenie licencji
( póki co nie dotyczy to tej wersji city-cara)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 15 Lip, 2009   

Z tego co widzę, a często inaczej patrzę niż inni, to jeśli będzie się trzymać kierunku "rafx205" pewnie zostanie naczelnym inżynierem kraju od pojazdów, jak w filmie "Piąty element" (utworzą taką funkcję - kwestia nazwy resortu ministerstwa) - zawsze to da lepszą satysfakcję chyba niż "prezydent".
Oczywiście, że piszę całkiem poważnie.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lip, 2009   

RysiekK napisał/a:
spróbuję wyjaśnić raz jeszcze
nie mogę powstałego auta dać/wymienić/sprzedać bo wszystko co powstanie będzie własnością instytucji prowadzacych pracownię i budowa tam concept-caru nie jest drogą do szybkiego posiadania auta. Może być natomiast drogą do opracowania konstrukcji i technologii danego modelu, a więc jego produkcji, w którym to biznesie może mieć znaczący udział osoba/firma która przyczyni się do powstania tego concept-caru.
..przy czym to co ja na pewno mogę ze swej strony to udzielenie licencji
( póki co nie dotyczy to tej wersji city-cara)

Aha czyli ty sobie w pracowni zrobisz concept car i zrobisz przygotujesz maszyny do tego, żeby później takie city cary produkować tak?? I wtedy mógłbym sobie zamówić takich 2 albo 5?? I sprzedasz mi licencje czyli one będą moje zrobione przez ciebie ale to ja je będę mógł potem sprzedawać itp tak?
 
 
RysiekK
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

w uproszczeniu tak.
mówiac ściśle :wszelki poważny wkład wniesiony do budowy concept-caru moze zostać przeliczony na upusty przy zakupie gotowych wyrobów ( pojazdów lub samych nadwozii ) lub na licencje na określoną ilość pojazdów
..i nie "zrobię sobie", gdyż nie jest to czysto prywatne przedsięwzięcie
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

Aha czyli concept car zostanie u was w pracowni ale ja będę mógł zapłacić za budowę concept caru i później będę mieć upusty na gotowe city car ale nie muszę dopłacać na budowę concept caru tak??
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

A gdybym teraz na budowę concept caru dał 500 zł to ile później miał bym upustu??
 
 
RysiekK
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

pierwszego postu nie za bardzo rozumiem, a co do 2go:
Nie ogłaszam akcji przedpłatowej, gdyż obecnie nie mogę zobowiazywać się do terminu rozpoczęcia sprzedaży, zwłaszcza przy takich kwotach.
Nie moge również podejmować zobowiazań co do całkowitej kwoty upustu na 1 sztuce pojazdu gdyż to będzie zależało od firmy prowadzacej tej biznes.
To co na pewno mogę zapewnić że ze swej strony, to zwrot zainwestowanej sumy (lub ekwiwalentu za wkład prac ) poprzez upust na tej części ceny, którą będzie stanowiła opłata licencyjna dla mnie, czyli przykładowo gdyby opłata ta wynosiła 100 zł (hipotetycznie) za swe 500zł mogłbyś nabyć 5 sztuk nadwozi tańszych o owe 100 zł .
--------
oczywiście wpłacenie jakiejś sumy nie jest wystarczające do rozpoczecia budowy w pracowni- warunkiem jest poważna ekipa.

p.S. chcesz mieć auto tanio i szybko: kup se używane cinquecento i zelktryfikuj.
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

RysiekK napisał/a:
pierwszego postu nie za bardzo rozumiem, a co do 2go:
Nie ogłaszam akcji przedpłatowej, gdyż obecnie nie mogę zobowiazywać się do terminu rozpoczęcia sprzedaży, zwłaszcza przy takich kwotach.
Nie moge również podejmować zobowiazań co do całkowitej kwoty upustu na 1 sztuce pojazdu gdyż to będzie zależało od firmy prowadzacej tej biznes.
To co na pewno mogę zapewnić że ze swej strony, to zwrot zainwestowanej sumy (lub ekwiwalentu za wkład prac ) poprzez upust na tej części ceny, którą będzie stanowiła opłata licencyjna dla mnie, czyli przykładowo gdyby opłata ta wynosiła 100 zł (hipotetycznie) za swe 500zł mogłbyś nabyć 5 sztuk nadwozi tańszych o owe 100 zł .
--------
oczywiście wpłacenie jakiejś sumy nie jest wystarczające do rozpoczecia budowy w pracowni- warunkiem jest poważna ekipa.

p.S. chcesz mieć auto tanio i szybko: kup se używane cinquecento i zelktryfikuj.

Cinquecento jest chyba za ciężkie i za wielkie jak na mój budżet przerobienia tego na EV. Ja tylko myślałem nad kupnem od ciebie może z 3 te concept cary i już ale jeśli mówisz, że to nie takie proste i szybkie to poszukam czegoś innego. Bo 2 tyś zł za taki city car gotowy i nowy, do włożenia silnika to nie jest zbyt dużo.
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

Mi chodzi bardziej o coś takiego http://allegro.pl/item689...azdy_kat_b.html tylko przerobić na EV. Silnik to ma 3kW.
Co do tego concept caru to ja był bym zainteresowany kupnem ale tak gdzieś na wiosnę?
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

To jest extra maszyna, waży tylko 320 kg.
Trochę droga jak na rocznik.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   

Ligiery wszystkie są takie drogie nowy ligier 50 tyś zł. oczywiście takie nowsze modele.
Chciałbym kupić ligiera z silnikiem 500ccm i go wyciągnąć i sprzedać trochę go odchudzić wsadzić jakiś silnik elektryczny i city car gotowy. Jedyna wada to cena ligiera za 2 tyś zł chciałbym coś kupić przechadzanego może nawet po lekkiej stłuczce.
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lip, 2009   

Co powiecie na kupno ramy do gokarta dorobienie do niej rurek czyli jak by takiej klatki bezpieczeństwa na to blacha zamiast szyb z plexi, zamontować jeszcze trochę większe koła i oczywiście napęd EV parę linków:
http://moto.allegro.pl/sh...?item=687684525
http://moto.allegro.pl/sh...?item=694913879
http://moto.allegro.pl/sh...?item=692354299

z tymi rurkami miało by to wyglądać mniej więcej tak:
http://moto.allegro.pl/it...oryginalny.html

co wy na to??
 
 
Mictronic 
młodzik
Electronics designer



Wiek: 30
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 76
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009   

Ale drożyzna,nigdy bym za takie coś tyle kasy nie dal.Po dwa gdzie chcesz tym jeździć ,jakie prędkości osiągać.Bo te rurki takie cienkie się wydaja ze na polskich drogach długo nie wytrzymają :/ Dodaj jeszcze 20kilo akumulatorów masa własna ,kierowcy ,silnika pognie się w ósemkę...
 
 
rafx205
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Lip, 2009   

A co powiecie na tor kartingowy ale gokarty były by elektryczne. Ciche, nowoczesne i chyba bardziej opłacalne. Taki tor kartingowy przyciągał by entuzjastów elektrycznych napędów, fanów kartingu i tych, którzy interesują się nowinkami a to na pewno by była nowinka . Rozeszło by się to w prasie i telewizji i tor zyskał by popularność co wy na to??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group