ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziadek szuka kontrolera.... do rowera !
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   

Może i lepsze, ale i bardziej kłopotliwe w budowie i eksploatacji.
Czytam nie raz, że się komuś coś ukopciło, rozjechały się ogniwa itp.
Jakoś nie czytam o tym w przypadku żeli :P
Wystarczy raz na pół roku je wyrównać spinając do ładowania równolegle za pomocą przemyślnej wtyczki samochodowej i jest spokój ;)
A jak któryś padnie, to go wymieniam. Spróbujcie wymienić ogniwo w posklejanym i pozgrzewanym pakiecie li-ion :P
Każdy jeździ na tym, co uważa za tańsze i wygodniejsze ;)
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   

Niewątpliwie żele są tańsze. I łatwiejsze w montażu. Stanowią mimo wszystko tańszą i prostszą alternatywę zasilania.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   Re: Dziadek szuka kontrolera

polak_es napisał/a:
Żelowe akumulatory lubią prądy max do 0,5C swojej pojemności, większy ciągły prąd prowadzi do szybkiej utraty pojemności, dodatkowo ładowanie ich w szeregu bez konstroli napięcia każdego akumulatora powoduje, że rozjeżdżają się w czasie i jeden akumulator jest przeładowywany, drugi niedoładowany i szybko stają się bezużyteczne.
Text powyżej jest z blogu glebora .... To dlaczego nie zastosować BMS-a, Rozjeżdżanie się ogniw w pakiecie czy poszczególnych żeli jest przecież bardzo ważne bo powoduje błędy przy ładowaniu i następstwa są takie jak w tekście powyżej, A w przypadku pakietów litowo-jonowy ładowarka będzie nie doładowywać do pełnego stanu.


Zawsze możesz włączyć do ładowania, 14,5-14,8V balanser na żela tak jak to robią w wypadku Li-xxx. :lol:
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   

pytanie do zeeltoma dlaczego ta wtyczka samochodowa ma być taka Przemyślna, Domyślam się se tam w niej coś siedzi.
a jeszcze druga rzecz to ładowanie na przykład tych żeli u mnie po spięciu ich układ Parallel to pierwszy naładował się super a następnym już tylko trochę
_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
  Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   dziadek szuka kontrolera

przenikanie napisał/a:
BMS jest tylko do li-ionów. Jak chcesz się dokształcić to tas

tak napisał _przenikanie _ że tylko do żeli ale t Coco Proponuje że żeby dodać moduł bms do układu ładowania zasobnik a z zelaniem.
fakt że maximum ładowania to 14, 8 nominalnie, ale ja w ładowarce niemieckiej einhell przeznaczonych dokładnie do tych żeli bo i miejsce jest tylko dla nich tam i takiego kształtu 12 Volt 7 amperogodzin ,do gniazda z zasilaniem tej ładowarki dochodzi 15 volt.
_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   

Nic w niej nie siedzi. Mam 4x12V wyprowadzone na wtyczkę 8-pinową samochodową. Do roweru leci druga wtyczka spinająca akumulatory w szereg, a do ładowania od ładowarki równolegle. Ot cała tajemnica ;)
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   

_zeltom_ Poproszę o rysunek w miarę wolnego czasu wiem wiem czasu Zawsze brak zwłaszcza konstruktorom, ale pogubiłem się jak to idzie Gdzie Serial gdzie Paraller
_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   

Tu masz schemat dla 3 żeli, dla 4 jest identycznie, tylko dwa piny więcej.

 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
  Wysłany: Śro 07 Wrz, 2016   dziadek szuka kontrolera

jak już jesteśmy przy niższych napięciach zasilających silniki tych wspaniałych rumaków jak rower elektryczny to dla zainteresowanych charakterystyki baterii Bosch i Yamaha.

Komponenty obu systemów
Bateria
Zarówno Bosch jak i Yamaha korzystają z baterii 400Wh o napięciu 36V. Obie baterie zapewniają wystarczająco duży zasięg wspomagania i bardzo wysoką żywotność baterii. Warto zwrócić uwagę na to, że mają zbliżony kształt i posiadają uchwyt do przenoszenia na górze obudowy. Obie baterie są wyposażone w diody LED sygnalizujące poziom naładowania. Montaż obu baterii ma miejsce na dolnej rurze ramy. System zamka zabezpieczającego baterię to też wspólna cecha.
Różnicą jest sposób montażu. Baterię Boscha wkłada się od góry do dołu. Baterię Yamahy wkłada się do gniazda na dole i wsuwa z boku. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość montażu baterii w ramach o mniejszym rozmiarze, w których montaż baterii Boscha mógłby być niemożliwy. Bateria Yamahy jest umiejscowiona bezpośrednio na silniku i posiada system amortyzacji. Z tego powodu w trakcie jazdy po wybojach nie powinna generować żadnych niepokojących dźwięków.
Bateria BOSCH
Bateria Yamaha
Pojemność
400Wh / 11 Ah
400Wh / 11Ah
Napięcie
36 V
36 V
Zabezpieczenie
Zabezpieczenie kluczem
Zabezpieczenie kluczem
LED
5 diód (20%)
4 diody (25%)
Waga
2.6 kg
2.9 kg
Typ
Litowo jonowa
Litowo jonowa
Gwarancja
2 lata / 500 Pełnych cykli
2 lata / 700 Pełnych cykli
Temperatura pracy
-5 do 40 stopni C
-20 do 60 stopni C
Obie konstrukcje baterii są bardzo podobne. Yamaha jest nieco większa i cięższa, Bosch posiada 5 diod led informujących o poziomie naładowania baterii z większą precyzją.
Bateria BOSCH
Bateria Yamaha
Tryb LOW
130 km
130 km
Tryb MEDIUM
80 km
85 km
Tryb HIGH
60 km
70 km
Średnio
90 km
95 km
Jak widać przewidywany zasięg obu systemów jest bardzo zbliżony. Yamaha przewiduje nieco większy zasięg w trybach wspomagania medium i high, co jednak nie znajduje swojego odzwierciedlenia w naszych testach. Różnica wynika zapewne z innego sposobu pomiaru zasięgów (warunki terenowe, przyspieszenia itp.). Osobiście określiłbym zasięgi jako identyczne. Obie baterie mogą być ładowane niezależnie od tego czy system napędowy jest włączony czy też nie. Mimo, że okres gwarancja w przypadku obu producentów jest taki sam (2 lata) to Yamaha określa żywotność baterii na 200 pełnych cykli ładowania więcej.
_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   Dziadek szuka kontrolera - do rowera !

Stawka rośnie -- dorzucam cygaro, oryginalnie zaplombowany Floor Karaibów,,,, mniam, mniam. Zbiory tytoniu z roku 2003, już nie pamiętam co mówił sprzedawca zkąd ono pochodzi ale skoro floor karaibów to _ Morze Karaibskie ...może Puerto Rico , może Kuba a tam... na Kubie, siedzę sobie dziewczyny w takiej manufakturze krytej trzciną cukrowa i kręcą te cygarka na swoich udach ( całkiem poważnie .. tak pracowała bohaterka Carmen w) a brygadzistka czyta im książkę żeby się nie zanudziły, na przykład 10tom "Kapitalizmu" Lenina.
O Jeżu ,Jeżu dlaczego ja tam nie pojechałem do pracy .... no, może nie umiem zwijać cygar ale mógłbym pomagać... prawda, te liście przynosić. Nosiłbym i nosił tak że wyrobiłbym wszystkie normy stachanowskie.

0.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 322 raz(y) 424,23 KB

1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 304 raz(y) 404,04 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 297 raz(y) 277,89 KB

4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 294 raz(y) 358,28 KB

_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

Ty tak poważnie, nie możesz się zdecydować/zakupić kontrolera ?
Hiszpania to gdzieś w Unii jest :-) , więc chyba nie ma żadnego problemu...
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

w Hiszpanii z tym jest właśnie problem na OLX .es była aż jedna pozycja , a na "mil anuncios "hiszpańska odmiana Allegro __nie znaleziono wyników .
Całkiem na poważnie Traktuj to .... Szukam osoby w Łodzi /Łódź Górna ... jak znasz kogoś to podpowiedz!
_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

Tu masz sterownik 36V 250wat BLDC myślę że nie będzie problemu z przesyłką

http://magma.sklep.pl/pro...weru-BLDC-.html


a tutaj opis do przewodów sterownika
http://www.magmapolska.pl/akcesoria
http://www.jarmata.webd.p...wnika%20bez.png

Działa tylko z manetką, brak wyjścia do PAS'a
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

Dzięki ci TikTak Może wreszcie coś konkretnego e-przesyłka nie będzie problemu bo jak się trafiło że ktoś miał to jak usłyszał że wysyłka do Hiszpanii to się zaraz zniechęcał a nie jest to aż taki wielki problem dopisać do adresu espania__ Studiowałem oferty sklepu magma wcześniej ale tylko były kontrolery DC.
_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   Dziadek szuka kontrolera

Odpowiedź dla tego _Ernesta _Hemingwaya co mi przysrał że Hiszpania to jest w Unii więc nie ma problemu, problemy są takie że to my wiemy że Hiszpania jest w Unii, a nie i załatwienie czegokolwiek, kupienie czegoś co nie leży na półce w sklepie, wymaga spokoju , cierpliwości natchnienia, boskości, anielskości i brak wku....nie ,albowiem oni zawsze mają czas pomyślą i dadzą znać jutro__ bo maniana trwa to wiecznie. Jakk jesteś taki obrotny to zamienimy się miejscami i Ty znajdziesz ten controller tutaj a jak znajdziesz to na powrotną drogę dołożę skuterek elektryczny dla dziecka , już chciałem od niego odkręcić controller ale on ma silnik DC .
Nie wnerwiać mnie dzisiaj takimi tekstami bo wreszcie popadało i ogródek mi zniszczyło.
W załączniku masz foto odpowiedzi od jakiego Louisa na WhatsAppie który prowadzi sklep pod Madrytem i był dystrybutorem tego roweru DJL ,sprzedali co tam jeszcze mieli do niego po 5euro, trochę wcześniej za czym ich znalazłem .
No więc teraz widzisz że całkiem poważnie szukałem a tTy nie wnerwiasz takim tekstem .
_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group