ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dumpery moto w ramach rowerowych
Autor Wiadomość
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Musisz go wyregulować dobrze ale z tego zawiasu pewnie więcej nie wyciśniesz :razz:
 
 
stachu 
początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Już go regulowałem i próbowałem kilku ustawień. Ale jak to się mówi "Wyżej d... nie podskoczysz" ;) . Szukam może cięższego, ale zadowalającego przy szybkiej jeździe rozwiązania.
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

Niestety kilka ustawień to za mało. Polecam zapoznać się z "metodą połówkową" :wink:
 
 
stachu 
początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

No tak, Spearman-Brown ;)
Obawiam się że to nie zwiększy możliwości samego dumpera. Po prostu rowerowy nie daje rady.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 10 Lip, 2017   

miałem go w poprzedniej konstrukcji Osa
teraz przełożyłem go do Peta
to rama ala Vektoro, jak nie masz daleko to daj numer tele na PW, zgadamy sie i podjedziesz jeśli masz ochotę to go wymontujemy i spróbujemy zamontować do twojego to sobie popróbujesz a ja może sie zmobilizuje i coś dłubnę bo od dwóch miesięcy niestety nie kiwnąłem palcem :???: taki mnie leń zwiło :roll:
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Wto 11 Lip, 2017   


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Ja mam zamontowany motocyklowy. Też odstraszały mnie ceny. Zamontowałem od moto i jestem zadowolony. Działa poprawnie, podoba mi się jego działanie, nie wiem natomiast jak działa rowerowy więc nie wiem co tracę...jeśli w ogóle tracę;)
Co do ustalenia proporcji dźwigni-to już inna bajka. Trzeba się bawić. Ja znalazłem złoty środek.
Zamontowałem od cbr125.
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

Motocyklowy bez regulacji działa jak... rowerowy bez regulacji :mrgreen: Właśnie po to się płaci za to, żeby ustawić sobie idealnie pod mase, teren itp...
 
 
Mobwar 
młodzik
Mobwar


Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 59
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

W moim damperze moto po półtora sezonu użytkowania rozwarstwieniu uległa wprasowana tuleja gumowa. Czasami damper solidnie popracował, aż się szprychy rwały. Ciekawe czy znajdę taką tuleję?



Z drugiej strony dampera jest przegub w którym były 2 połówki tulei. Jedna z nich ma
pęknięcie - te łatwo wytoczyć nowe. Przegub z tulejkami co jakiś czas smarowałem. Poziom tłumienia dampera jest ok., raczej taki sam jak na początku użytkowania. Gorzej, że silnik mi się też nieco ciężko obraca, ale to dopiero będę sprawdzał.

https://s9.postimg.org/6iq3bisdr/damper_moto.jpg
 
 
stachu 
początkujący


Wiek: 42
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 17 Lip, 2017   

Mobil dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group