ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Równoległe łączenie BMS-ów?
Autor Wiadomość
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 01 Paź, 2016   Równoległe łączenie BMS-ów?

Mam niewykorzystane BMSy od baterii gazelle. Niby mają dobre opinie, ale mają jak dla mnie niezaprzeczalną wadę. Mają kiepską obciążalność. Wpadłem na pomysł żeby zakończyć BMSami dwa pakiety 10s3p i w ten sposób stworzyć dwie niezależne baterie a następnie połączyć wyjścia prądowe tych baterii równolegle. Czy w ten sposób osiągnie się zwiększoną obciążalność takiej baterii, czy niekoniecznie?
A czy można połączyć równolegle także wejścia do ładowania obu takich baterii i ładować jedną ładowarką?
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 01 Paź, 2016   

Jak Ci się jeden BMS wyłączy, to cała moc zostanie pociągnięta z drugiego. Więc proponowałbym przetestować ten przypadek.
 
 
tomeczekokok 
prezes



Pomógł: 8 razy
Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2012
Posty: 794
Skąd: Rybnik (śląsk)
Wysłany: Pon 03 Paź, 2016   

Jak wyłączy się jedna sekcja to i zaraz druga bo prąd wzrośnie a napięcie spadnie. Myślę, że to ma sens i powinno być ok.
_________________
"Modliszka"- StreetFighter E-bike
 
 
karzuk 
początkujący


Dołączył: 28 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2022   

MA to sens ale pamiętaj że pomiar prądu odbywa się na małych rezystancjach. Jeżeli chcesz żeby oba bmsy były równo obciążone sprawdź spadek napięcia na rezystorach pomiarowych powinien być taki sam na obu bmsach.
NA marginesie ciekawy jest przypadek łączenia równoległego całych pakietów już za BMS.
Co się będzie działo jeżeli je połaczymy w chwili gdy poziomy naładowanjia będą mocno się różniły. Aż mni ekorci żeby zrobić takie badania.
 
 
r2d2 
prezes
Reverse engineer



Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 680
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 11 Paź, 2022   

W przypadku dużej różnicy napięć jeden z bms'ów się odłączy, jak chcesz mostkować to musisz doprowadzić takie moduły do podobnego napięcia i wtedy pójdą w tandemie. testowałem to w magazynie energii i działa, nawet jak jeden moduł padnie to nie wpływa to na drugi. Wręcz wydaje się bezpieczniejsze jeśli masz 10 modułów 10s5p każdy za swoim bms'em niż 10s50p za jednym. No i łatwiej zlokalizować ew. uszkodzenia.
Pozdro.
_________________
I choć bym szedł ciemną doliną, ciemności się nie lękam bo robię światło...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group