ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZGRZEWARKI do ogniw DUAL PULSE/SINGLE PULSE/MANUAL- SPRZEDAM
Autor Wiadomość
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
  Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   ZGRZEWARKI do ogniw DUAL PULSE/SINGLE PULSE/MANUAL- SPRZEDAM

Sprzedam zgrzewarki do ogniw mojego projektu i z oprogramowaniem mojego autorstwa.

Na forum już kilka osób korzysta z niej z powodzeniem.
Poza forum użytkuje ją już kilkanaście osób


FOTO ZGRZEWARKI
TYŁ ZGRZEWARKI
KOMPLET
PRÓBNE ZGRZEWY NIKIEL 0,2
ELEKTRODY


Na końcu cena i opis 2 dostępnych wersji.


Opis zgrzewarki:

Zasilanie 230V
Zabezpieczenia:
- Bezpiecznik piaskowy 16A (szybki) główny
- Zabezpieczenie zwarciowe i przeciążeniowe dla modułów zasilania ARDUINO i MOSFET Wentylatora
Transformator MOT typ. GAL 900E
Napięcie na uzwojeniu wtórnym jałowo: ok. 4V AC


Mikrokontroler: powered by Arduino NANO (montowany na PCB na podstawce goldpin, można wyciągnąć w razie potrzeby w 1-2sek.)

Możliwość wgrywania nowszego softu

Wyświetlacz: LCD 20x4 (niebieskie podświetlenie / białe znaki)
Komunikacja LCD po szynie I2C

Czujnik temperatury: DS18B20 komunikacja po OneWire (wciśnięty i wklejony na klej przewodzący ciepło do pierwotnego)

Przekaźnik:
Załączanie pierwotnego w trafie za pośrednictwem przekaźnika SSR
Zastosowany SSR przełącza w „0” wiec nie mamy tak dużych prądów udaru, spokojnie można podpiąć zgrzewarkę nawet do instalacji B10 chodź dla bezpieczeństwa i komfortu pracy B16 wydaje się optymalnie.

Czas załączania to poniżej 5ms ( i nie mamy tzw. Drgania styków jak to jest w mechanicznych przekaźnikach)
SSR jest oczywiście galwanicznie odizolowany układem OPTO, który jest wbudowany w ten przekaźnik.
Przekaźnik jest praktycznie wieczny.


Funkcje i opis działania:

Zgrzewarka przy włączeniu „wita nas” sygnałem z buzzerka o rożnych częstotliwościach na wyświetlaczu pojawia się aktualna wersja oprogramowania, kontakt do suportu technicznego.

UWAGA: Na życzenie, mogę spersonalizować zgrzewarkę. Po wyświetleniu w/w informacji, na ekranie pojawi się nazwa użytkownika z forum lub/i jego imię nazwisko czy co tam chce.
Do dyspozycji mamy 4 linie po 20 znaków
Czas wyświetlania do ustalenia, ale proponuje nie przekraczać 2-3sek. Bo po co mamy czekać żeby zacząć zgrzewać 



Informacje na ekranie:

Czas MAIN – główny czas zgrzewania (dual pulse)
Czas EXTRA – dodatkowy czas zgrzewania (single pulse)
TEMP TRAFO – aktualna temperatura uzwojenia pierwotnego podawana z dokładnością do 2 miejsc po przecinku
PWM FAN – aktualna wartość wypełnienia PWM dla wentylatora wyrażona w %


Domyślne czasy startowe zaraz po uruchomieniu (czas1 = 10ms, czas2 = 100ms)

Zgrzewarka ma możliwość ustawienia 2 niezależnych czasów impulsu np. do pracy na 2 różnych materiałach

Rodzaje impulsów:

Single pulse – pojedynczy impuls o wartości czasu EXTRA
Dual pulse – dwuimpulsowe zgrzanie o wartości czasu MAIN
Pierwszy impuls jest tzw. Czyszczącym i ma wartość ¼ czasu ustawionego MAIN, drugi jest właściwym i ma wartość = MAIN

Ciągłe zgrzewanie/manualne – zgrzewanie trwa tyle czasu ile jest zwarty wyzwalacz np. przycisk pedał

Zgrzewanie seryjne – dla czasu MAIN i EXTRA (przy wciśniętym przycisku pedał i trzymaniu go cały czas impulsy powtarzają się co 1,5sek.)


Zakres czasu 1 10 – 1000 ms (krok co 10ms)
Zakres czasu 2 10 – 3000 ms (krok co 10 lub 50ms – można ustawić przyciskiem)

Zmiana czasu dwoma przyciskami + i - (każdorazowe naciśniecie to także pik buzzera)
Przyciski czerwone – regulacja czasu MAIN
Przyciski czarne – regulacja czasu EXTRA
Przycisk zielony – zmiana kroku dla czasu EXTRA 10ms/50ms

ZABEZPIECZENIE TERMICZNE TRAFA:

Kiedy temp. trafo osiągnie więcej niż 90st (np. 91) zgrzewarka wyłączy funkcje wyzwalania impulsów do czasu ostygnięcia MOTa ( a właściwie pierwotnego) do max. dopuszczalnej temp.

W tym czasie buzzer zaczyna kilku krotnie piszczeć a na wyświetlaczu pojawia się duży komunikat o przegrzaniu i oczekiwaniu na wychłodzenie.
Wentylator działa cały czas na 100% aby jak najszybciej wychłodzić trafko.

PANEL PRZEDNI:
Gniazdo RCA czerwone – wyzwalanie czasu MAIN
Gniazdo RCA czarne – wyzwalanie czasu EXTRA
Gniazdo RCA białe – wyzwalanie ciągłe

CENA i Wersje:

Wersja 1: Zgrzewarka, tact switch pod kciuk na elektrodzie do wyzwalania, krótka instrukcja obsługi, zapasowy bezpiecznik, elektrody, BRAK TRAFA - wyprowadzenie do montażu własnego
430zl

Wersja 2: : Zgrzewarka, tact switch pod kciuk na elektrodzie do wyzwalania, krótka instrukcja obsługi, zapasowy bezpiecznik, przewody ok. 50cm zarobione konektorem oczkowym Cu, elektrody pręt fi 8-10 (w zależności od dostępności) przetoczony w stożek.
489zl

Wysyłka kurier DPD - 16zl wpłata lub 27zl pobranie PREFERUJE POBRANIE – WYGODNIEJ CHYBA DLA OBU STRON

STARAM SIĘ MIEĆ NA STANIE KILKA SZTUK, ALE ZASTRZEGAM SOBIE TERMIN WYKONANIA ZGRZEWARKI OD 7 DO 14 DNI.


ZGRZEWARKI SĄ PRZYSTOSOWANE DO PRACY TYLKO I WYŁĄCZNIE Z INSTALACJĄ WYPOSAŻONĄ W PRZEWÓD OCHRONNY PE (UZIEMIENIE)

PODŁĄCZAJĄC JĄ DO INSTALACJI BEZ UZIEMIENIA - ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
Ostatnio zmieniony przez PiotrW Pią 10 Lis, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

Wysyłka kurierem do krajów UE 15-18 euro - przy wpłacie
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 21 Paź, 2016   

Hej PiotrW.
A powiedz udostępniasz przy zakupie soft tak aby można sobie było samemu coś tam pomodzić? Bo rozumiem że to nano to taki mini uno3? I po usb da się ładować programy?
_________________
Moje pojazdy:
Hub middrive - w budowie http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=5394
Cruiser http://forum.arbiter.pl/v...er=asc&start=15
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Pią 21 Paź, 2016   

Tak nano w najnowszej wersji to jest miniaturka UNO tylko ze z portem mikrousb

Na chwile obecna nie ma możliwości dystrybucji softu na zasadzie open source (OSS).

Natomiast wszelkie aktualizacje będą możliwe. Pliki ze wsadem (upgrade) będą wrzucane na stronke i tu w ten temat.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

W związku z pytaniami odnośnie możliwości kupna zgrzewarki bez TRAFA informuje, że jak najbardziej można taka zgrzewarke zamówić.

Jest w pełni wyposażona łącznie z przyciskiem typu pedał, brakuje tylko trafa (do zamontowania własnego)

Są wyprowadzone przewody L i N do podłaczenia trafa oraz czujnik temperatury na dłuższym przewodzie do wklejenia w uzwojenie.

Dodawane są oczywiście przepusty do kabli (nie są wiercone otwory w obudowie pod kable/przepusty)

Koszt takiej wersji to 349zl

Zapraszam serdecznie.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

Hej,

mam takie pytanie czy jest mozliwość zamontowania przycisku do wyzwalania impulsu na jednej z elektrod tak aby robić to reką a nie nogą przez pedał? :)

Pytam teoretycznie bo nie miałem póki co styczności ale rozważam zakup takiej zgrzewarki i ciekawi mnie różnica między tymi dwoma rozwiązaniami i dlaczego akurat taką wersję stosujesz?

Druga rzecz czy instalacja w bloku sie do tego nadaje?
wynajmuje mieszkanie i już się przekonałem przy okazji zwarcia niedawnego że z zewnątrz jest bezpiecznik topikowy i to tylko 16A a w środku za licznikiem mam automaty bezpieczniki... 3;)
Muszę sprawdzić tą instalacje dokładniej jaka jest moc przyłączeniowa i czy kable się nadają w pokoju bo znając życie to grubsze mogą być tylko w kuchni ;/
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Hej. Odnosnie przycisku na elektrodzie. Nie ma problemu zeby cos takiego zamontowac w formie tactswitcha. Zreszta to fajny pomysl mysle ze wprowadze to do zgrzewarki w cenie. Bedzie i pedal i przycisk na elektrodzie. Ja wole pedal jakos wygodniej.

Co do instalacji 16A w zupelnosci wystarczy. Kable instalacyjne nie musza byc grube 1.5mm2 wystarczy przeciez zgrzewasz impulsami a nie ciaglym poborem pradu. Nawet jesli byc uzywal zgrzewania ciaglego to trafa na pierwotnym nie pobierze wiecej niz 10A. Automaty jesli masz w C10 lub B16 bez problemu wytrzymaja udar pradu przy impulsie.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Ok dzięki za informacje odnośnie instalacji za jakiś czas jeszcze ją przetestuje bo póki co nic takiego nie używałem tu i z tąd moje mątpliwości.

Super pomysł, że chcesz wprowadzić dodatkowo przycisk w cenie, dla mnie napewno na + :mrgreen:
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

W sumie to zaden koszt "w produkcji" a niektorzy moze beda chcieli to wykorzystywac.

Jesli macie jakies sugestie co by sie przydalo dorzucic do projektu to prosze o info.

Jak dla mnie w tej formie jest to w zupelnosci wystarczajacy sprzet.

Planuje dorzucic opcje mierzenia RW ogniw. Mysle ze opcja moze sie przydac.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Ciekawy pomysł z tym pomiarem rw ogniw :)

Nasuwa mi się kilka pytań w związku z tym:

1. do pomiaru będzie służył całkiem osobny układ czy tylko jakiś dodatek do arduino?
2. z jaką dokładnością będzie mierzone rw? 0,001ohm ? czy tylko 0,01ohm? błąd pomiarowy?
myślę, że do pomiaru rw ogniw wysokoprądowych przydałaby się dokładność do 1mv z racji, że ogniwa te posiadają niskie rw rzedu 20-30 mohm
3. myślisz może o dodaniu do tego dobrego uchwytu, koszyka do ogniw tak aby zawsze pomiary były tym samym i powtarzalne oraz sposób podłączenia nie zaburzał dokładności pomiaru, nie wnosił dodatkowego błedu?
4. jeśli coś takiego miało by się znaleźć to fajnie gdyby kable były odłączane od zgrzewarki jak i od tego koszyka na pojedyńcze ogniwa i szło zmierzyć rw całego pakietu.

na ali jest taki uchwyt który chciałem zamówic i przetestować ale nie jest tani więc jeszcze go nie nabyłem ale może dałoby rade coś na jego wzór zrobić tańszym kosztem, jest chyba do profesjonalnego mierzenia rw i ogółem wszystkiego na ogniwie, podobny do tych przemysłowych uzywanych do testów ogniw w fabrykach.

https://pl.aliexpress.com/item/10-20A-Professional-four-wire-battery-Holder-For-Resistance-Capacity-Tester-18650-Battery-DIY-Kits/32581999631.html?scm=1007.13339.33317.0&pvid=5ae49dbe-f722-487d-af06-7fae923bdfc8&tpp=1
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Proponuje przeniesc dalsza dyskusje do innego dzialu, bo robi sie offtop.

Co do dokladnosci to mysle ze 1mOhm w zupelnosci wystarczy.

Mysle, ze najwiekszy problem bedzie z dokladnoscia/bledem pomiaru.

A co do modulu to mysle ze Arduino lyknie duzo, kwestia napisania dobrego kodu.

ten uchwyn na alli fajny ale cena... a ja chcialbym raczej nie podnosic ceny zgrzewarki, a w miare mozliwosci rozszerzac jej funkcjonalnosc.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Jako autor urządzenia utwórz wtedy nowy temat i wklej tu link żeby wiadomo było gdzie toczy sie dyskusja co można by jeszcze dodać, funkcjonalności i moduły itp. itd. :)
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

mam pytanie - czy taśma niklowa się lutuje? Co z przewodami od bmsa i prądowymi ?
Sa na koniec lutowane czy też zgrzewane?
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

nikiel bardzo dobrze sie lutuje, kabelki do BMSa a wlasciwie z BMSa do baterii tez sie lutuje, co prawda mozna użyć zgrzewarki jubilerskiej ale to bez sensu.

Przewody prądowe wyjściowe i kable BMSa lutujemy do nikla oczywiscie nalezy odpowiednio wyprowadzic nikiel i utworzyc cos ala terminal do lutowania
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Sob 05 Lis, 2016   

Zapraszam do zakupu barterowego, jeśli masz coś na zbyciu (sterowniki, BMSy manetki, wskaźniki, kable silikonowe, przetwornice etc. ) przyjmę w rozliczeniu.

Pisać na priv na pewno się dogadamy.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group