ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
RIXE 2.500+
Autor Wiadomość
wechmannet 
młodzik


Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   RIXE 2.500+

Cześć!

Chcialbym pokazać tutaj mój rower, który to zbudowalem inspirując się zawartymi na forum informacjami. Nazwa nawiązuje do maksymalnej mocy, nie do popularnego ostatnio dodatku socjalnego, ale jeśli kogoś uraziłem, z góry przepraszam:) Konstrukcja oparta jest na sprawdzonych przez forumowiczów rozwiązaniach. Przy budowie obeszło się bez większych problemów. Składałem wszystko przez półtora miesiąca bo czasu specjalnie nie było, wciąż jest sporo drobnych poprawek ale rowerek jeździ i daje sporo frajdy:)

kilka informacji:
- Rower to Rixe Touluse na 28" kołach niemieckiej produkcji (robią też fabrycze e-rowery)
- silnik 9c 7x9
- sterownik GT1500 45A
- bateria 16s2p Turnigy z BMS
- skrzynka drewniana:)

Na razie przejechałem 50km. Były drobne problemy z napięciem poszczególnych cel baterii ale BMS w końcu to wyrównał. Prędkości jakie osiągam to ok 50km/h - zupełnie zadowalające do miasta. Mocy jest wystarczająco by pod każdą miejską górkę podjechać. Muszę ogarnąć jeszcze przerzutki bo jak na razie mam 1 bieg i jestem w stanie wspomagać max do 35km/h. Frajda jest niesamowita chociaż przez większą wagę rower mocniej dobija na dziurach i w połączeniu z przytartym amortyzatorem jest dosyć twardy. Aktualnie dłubie sobie przy "pikaczu" oraz chciałbym dorobić jakieś solidne oświetlenie.
Kilka zdjęć w załączniku.

4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 695 raz(y) 147,97 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 573 raz(y) 147,31 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 511 raz(y) 234,32 KB

1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 528 raz(y) 245,29 KB

 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

Bardzo schludnie wyszedł :)
Konfiguracja taka jak moja startowa ;) mi co prawda się to nie zdarzyło ale ludzie raportowali że 45A dla silnika 7x9 i do tego przy kole 28" może być trochę za dużo. Tak więc uważaj z gazem na podjazdach i docelowo zastanów się nad zamontowaniem wyłącznika termicznego w silniku.

Pokaż zdjęcia ze środka skrzynki :D
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
wechmannet 
młodzik


Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

wyłącznik termiczny zarówno silnika jak i sterownika na pokładzie. Kable w silniku też podwojone. Na razie silnik nie grzeje się zbytnio.

5.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 393 raz(y) 135,51 KB

Ostatnio zmieniony przez wechmannet Sob 22 Paź, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

Jak z fabryki.

Te V-ki daja rade hamowac z 50kmh?
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
wechmannet 
młodzik


Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

V brejki radzą sobie nieźle. To są hydrauliczne Magury, dosyć sprawnie się zatrzymują, ale klocki się muszą jeszcze dotrzeć. Przy wymianie amortyzatora planuję hydrauliczny tarczowy bo ten amor nie ma możliwości montażu tarczowego. Na tył dam normalny vbrake na linke żeby manetke ze stycznikiem można było zastosować i podłącze tył pod hamowanie silnikiem i światło stopu... takie plany przynajmniej:)
Ostatnio zmieniony przez wechmannet Nie 23 Paź, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Sob 22 Paź, 2016   

wechmannet napisał/a:
wyłącznik termiczny zarówno silnika jak i sterownika na pokładzie.


Widać że ktoś pracę domową solidnie odrobił :D brawo, takie podejście do tematu się chwali, pierwsza konstrukcja i od razu przemyślana od początku do końca :)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
wechmannet 
młodzik


Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 03 Mar, 2018   SKRADZIONO!!!

Dziś w nocy SKRADZIONO mi rower z kładki schodowej. Gdyby ktoś kiedyś zauważał, albo coś, to bardzo proszę o informację!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group