ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Katowice - multimetr z pomiarem do 4,000 v po przecinku
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   Katowice - multimetr z pomiarem do 4,000 v po przecinku

Witam kolegów, z uwagi że zmieniłem wsad w ładowarce hobby king 8s poszukują multimetru z pomiarem o dokładności 4,000V po przecinku, mój niestety pokazuje 4,00V potrzebuję go na 5 minut do kalibracji ładowarek, jeśli ktoś z okolic Katowic posiada takie cudo to chętnie podjade z ładowarkami celem skalibrowania ich do wymaganej dokładności, oczywiście przywiozę wymagany "załącznik" za użyczenie miernika :mrgreen: , pozdrawiam
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

być może oszczędzę Ci zachodu - nie potrzebujesz takiej dokładności gdyż iż co z tego, że ustawisz z dokładnością do tysięcznej skoro te ładowarki mają wszystkie dryft temperaturowy 10x większy i po pierwszych 10h pracy będziesz mieć +-0.01V. Dla ładowania to bez znaczenia po prostu, 0.01 jest aż nadto ok :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

ok jeśli tak sugerujesz to odpuszczę, ma do ciebie inne pytanie jeśli używasz / używałeś takiej przerobionej ładowarki to czy zauważyłeś że podczas rozładowywania gdy temperatura ładowarki wzrasta i włącza się wentylator to wskazania napięcia na baterii spadają o 10 setnych, wyrażę to tak rozładowuję i mam np 3,566 włącza się wentylator i nagle mam 3,555 wyłącza sie wentylator i powrót do 3,566 niewiem czy zastosować zewnętrzny wentylator by ten oryginalny nie włączał sie czy to tak zostawić, może napalam się jak szczerbaty na suchary ale przeskok z tego co było do tego co mam teraz jest ogromy, ładowarka poza dodatkowymi parametrami pracuje całkiem inaczej np, wczesnej przy rozładowywaniu 3A ładowarka zanim osiągnęła 3A na ogniwie zostało np 3,5V trwało to około 10-13 sekund teraz osiąga 3A po 3 sekundach i ogniwo przysiada na 3,7V, także ciekawa jest końcówka wcześniej gdy pokazywała 3,1V to ogniwo oddało jeszcze max 50mah a teraz gdy pokazuje np 3,111V ogniwo potrafi oddać jeszcze 200-300mah, niewiem ale chyba przez to zaczynam cudować zafascynowany zmianą
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

No widzisz jaki fajny soft, ale trzeba do niego przywyknąć bo menu i zachowanie ma inne niż te fabryczne.

No i naprawdę te 0,01V to max co potrzebujemy, nawet to przysiadanie o 0,01 po włączeniu wentylatora jest bez znaczenia :P
Ważniejsze jest to, żeby za kilkadziesiąt roboczogodzin pracy ładowarki jej zrobić ponowna kalibrację, jak już się wygrzeje to co ma wygrzać i w sumie tyle.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 23 Paź, 2016   

ok tak zrobię, porostu co jakiś czas będę kalibrował, jutro zmienię wsad w turingu 8s dualu i zobaczę jak będzie balansował baterię, ps, jednak jakby ktoś znalazł się w Katowicach lub okolicy to jednak sie skusze i podjade żeby spróbować choć raz skalibrować do 4,001 :razz: taka choroba chyba :shock:
 
 
Marek_S 
początkujący


Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 42
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 31 Maj, 2017   

Mam metaxa mierzy chyba 0,001V
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group