ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zlot ev 2017
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 12 Lip, 2017   

No to dlaczego producenci nie pakują akumulatorów do pełna przed sprzedażą, tylko ładują do napięcia strorage? Nie wiedzą o tym, żeby ładować do pełna? Coś mi tu nie gra ;)
Pytanie do właścicieli latarek z MP3 wygranych na zlocie: jak Wam się sprawują? Kupiłem sobie taką do rowerka żony, bo teraz na nim jeżdżę i trzyma mi jakieś 3-4 dni ciągłej muzyki w czasie wojaży po lasach. Nie słucham głośno, ale wydaje mi się, że te parę dni, to dobra prognoza ;) Tam jest tylko jeden akumulator 16850, a gra całkiem, całkiem. Jak radio? U mnie kiepsko. Trzeba chyba dołożyć kawałek druta jako antenę, tylko gdzie? Do USB? Czy ingerować w obudowę?
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Pią 14 Lip, 2017   

podstawowym powodem są bezpieczeństwo i jakieś tam przepisy. W storage akumulator ma poniżej połowy energi -i ryzyko zapłonu z powodu mechanicznego uszkodzenia jest dużo mniejsze niż przy pełnym naładowaniu.

Kolejna sprawa -w storage wg badań producentów ogniwa lepiej się przechowują.
I to jest prawda.
Z całym pakietem zestawem może zrobić się inny problem. Gdyaku zostawimy na długo w storage -z już dość niskiego napięcie wskutek samorozładowania nadal spada.
dla każdego ogniwa inaczej -i ogniwa się rozjeżdżają. BMS maja mały prad wyrównywania -i przy ładowaniu takiego akumulatora po prostu nie dają rady wyrównać.
Ładując co miesięc do pelna -nie pozwalamy na rozjechanie sie ogniw -i za kazdym razem po troszku wyrownujemy.
Kolejny problem -to samorozładowanie -także rozładowanie przez BMS - jeśli napięcie na którejś sekcji spadnie za bardzo to za niskie napięcie jest bardziej szkodliwe dla ogniwa niż naładowanie do pełna.
No i BMS lub ładowarka mogą nie podjąć ładowania jesli napięcie rózni się za mocno.

Czyli przechowując w troszkę gorszy sposób -naładowane do pelna -unikamy ryzyka innych problemów.

Producent dba o bezpieczeństwo transportu.

Przy modelarskich li-pol nie zauważyłem różnicy w tych przechowywanych w lodówce w storage (zgodnie z zaleceniami) i na półce naładowane do pełna...

modelarskie pakiety nie maja bms który może dodatkowo pomału rozładowywać aku (jakis prąd elektronika pobiera) - balansowanie jest o wiele skuteczniejsze -dobre ładowarki modelarskie lub balansery mają dużo wyższy prąd wyrównywania niż bms stosowane w rowerach.
_________________
Witek.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Ciekawy artykuł o akumulatorach. Wiele wyjaśnia ;) Ale przechowywanie zalecają storage.

http://ep.com.pl/artykuly...ory_litowe.html
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

Storage jest w porządku jak mamy pojedyncze cele/pakiety. Jak już jest złożony akumulatorek z BMS to ładować do pełna - w szczególności LiPo :mrgreen: wit, dobrze napisał...
wit napisał/a:
Czyli przechowując w troszkę gorszy sposób -naładowane do pelna -unikamy ryzyka innych problemów.



lipo.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 397 raz(y) 48,95 KB

 
 
Killerski 
początkujący


Wiek: 39
Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Witam sorki że troszku odgrzewam "kotleta" ale poszukuję kolegi chyba z Krakowa który był na zlocie i miał ciekawe wynalazki np zasilacze serwerowe i podarował mojemu synowi magiczny pojazd zwany trójkołowcem oczywiście zasilany prądem poszukuję namiarów na kolegę ;)
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2017   

Patrząc na nick, to trochę strach się przyznać :mrgreen: .
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Mam pytanie, czy można zamówić 2 kubeczki zlotu EV 2017 oczywiście odpłatnie, bo wczoraj mój kot dostał szału, wskoczył na stół wylał herbatę i rozwalił kubek :sad: A fajnie jest mieć taką pamiątkę :)



IMG_20171112_112424.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 380 raz(y) 72,02 KB

_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group