ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang BBS01 i BBS02 - programowanie
Autor Wiadomość
Larix 
początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 39
Skąd: Duszniki Zdrój
Wysłany: Pon 02 Wrz, 2019   

Ok, już działa. Trzeba było wpisać COM z klawiatury :razz:
 
 
lukasz 
początkujący


Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 47
Skąd: slupsk
Wysłany: Wto 03 Wrz, 2019   

wibi napisał/a:
Ten kabel się nie nadaje gdyż długość kabla do programowania nie powinna być większa niż 20cm (przy dłuższym są błędy), wtyczkę do złączki Bafanga też musisz samodzielnie wykonać.Tu na forum gdzieś pisałem jak taki kabelek z wtyczką wykonać, są też zdjęcia wykonanej wtyczki https://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=9079


powiem Ci ze mam 2 metry kabel i działa prawidłowo wiec ....
 
 
darek.s 
początkujący
darek.s


Wiek: 57
Dołączył: 08 Wrz 2019
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2019   

Jak czytam są problemy z kabelkiem i u mnie niestety nie inaczej. Jako kabelek wykorzystałem przewód audio z CD ROM-u - dwa przewody w ekranie. Długość ok. 40cm. Sam interfejs jest wykrywany i instalowany przez Win 10.
Być może trzeba cos przestawić w ustawieniach samego portu. Jeśli można proszę o pomoc.

 
 
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2019   

zdjęcia nieczytelne, jaki masz port com ustawiony na tym programatorze? bafang max widzi do portu com 4. Powyżej nie wykrywa. Jak tu się mieścisz w zakresie to domyślne ustawienia bitów/ prędkości powinny działać.
_________________
mongoose teocali 2014 TSDZ2 750W
Dartmoor Primal 2017 BBS02 750W

Wgram oprogramowanie do TSDZ2 okolice Bytomia -PW
 
 
darek.s 
początkujący
darek.s


Wiek: 57
Dołączył: 08 Wrz 2019
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

hetm4n napisał/a:
zdjęcia nieczytelne, jaki masz port com ustawiony na tym programatorze? bafang max widzi do portu com 4. Powyżej nie wykrywa.

Owszem dwa lewe zdjęcia nieczytelne bo wstawiłem linki do miniaturek. Ale jak się zorientowałem to wstawiłem trzecie. To jest link do całego obrazu i po kliknięciu na niego jest czytelny. Program Bafanga daje do wyboru cztery porty w tym właśnie COM8 na którym Windows ustawił UART

Edit. Próbowałem ręcznie zmieniać numer portu na niższy. Niestety jak w Bafang tools wybiore port na którym ustawiłem UART mam komunikat "Error opening port".
jak zustawie inny numer portu w programie komunikatu nie ma czyli port sie otwiera ale komunikacji siła rzeczy nie ma bo nie jest to port przypisany do UART. Wygląda na to, że sam Windows ma problem z tym interfejsem bo dzieje sie tak bez względu na to czy wybiore port 2 ,3 czy 4..
Czytałem, ze z tymi tanimi kostkami w tych interfejsach jest problem polegający na jakiejś ich blokadzie. Może tu jest problem?
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

darek.s napisał/a:
To jest link do całego obrazu i po kliknięciu na niego jest czytelny. Program Bafanga daje do wyboru cztery porty w tym właśnie COM8 na którym Windows ustawił UART

Link nie działa.
Są trzy wersje programu: oryginalna Bafanga oraz poprawione przez Penoffa wersja 1 i 2.
Link do V2 Penoffa BafangConfigTool, mozna znaleźć tu:
program V2
Podobno podróbki układu PL2303 są blokowane przez Windows 10, który to system podmienia sterownik. Tu informacje na ten temat: https://forum.atnel.pl/topic17665.html
Mam PL2303HX i pod Windows 10 wszystko mi działa, być może to oryginał, chociaz zakupiony na allegro.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

Na programie od penoffa nie mam problemu. Co do portu com. Powinien bez problemu windows ci zmienić na taki jaki ty ustawisz. Spróbuj jeszcze na innym komputerze to zobaczyć.
_________________
mongoose teocali 2014 TSDZ2 750W
Dartmoor Primal 2017 BBS02 750W

Wgram oprogramowanie do TSDZ2 okolice Bytomia -PW
 
 
darek.s 
początkujący
darek.s


Wiek: 57
Dołączył: 08 Wrz 2019
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

borsuk napisał/a:

Link nie działa.
Są trzy wersje programu: oryginalna Bafanga oraz poprawione przez Penoffa wersja 1 i 2.

rzeczywiście linka nie widać. otwierałem posta z pracy i nie zalogowałem się. widac tylko te miniatury . Z domu gdzie jestem zalogowany duże zdjęcia widzę. ale być może dlatego, że mogę być zalogowany także do googla a zdjęcia są na moim profilu.
W każdym razie w manager urządzeń interfejs jest bez wykrzyknika. Portu nie otwiera także oryginalny program Bafanga. Jutro spróbuje ogarnąć to przy pomocy kolegi , który w komputerach jest bieglejszy.
Spróbowałem na HP mini z Win 7. Po zainstalowaniu sterowników ze strony http://www.prolific.com.t..._id=225&pcid=41
UART zamrugał na COM3. Po powrocie z pracy podpinam rower.
 
 
darek.s 
początkujący
darek.s


Wiek: 57
Dołączył: 08 Wrz 2019
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 25 Wrz, 2019   

I kiszka. Komputer łaczy sie z UART ale ten ostatni z rowerem już nie. W pierwszym poście watku jest opis , że RXD łaczymy z RXD a TXD sterownika z TXD interfejsu. W helpie jest na odwrót ( co logiczniejsze) na oba sposoby komunikacji nie ma. Jako złaczki uzyłem opiłowanych na felcu pinów z podstawek precyzyjnych ( żeby były cieńsze). Piny zaizolowane najcieńsza koszulka temokuczliwą. Powinny łaczyć na 100%.
 
 
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro 25 Wrz, 2019   

Komunikacja działa tylko i wyłącznie łącząc rx z tx i tx z rx. Program bafanga musi widzieć port com od COM1-COM4, powyżej już ma problemy. Skąd masz programator? Moj kupiłem od pspower na ali, oparty jest na układzie ch340, Podpinałem też płytkę arduino UNO i też działała. Natomiast konwerter oparty o układ FT232 nie łaczył się z bafangiem.
 
 
darek.s 
początkujący
darek.s


Wiek: 57
Dołączył: 08 Wrz 2019
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2019   

hetm4n napisał/a:
Skąd masz programator?

https://allegro.pl/oferta/konwerter-przejsciowka-usb-uart-rs232-pl2303hx-8155620254?snapshot=MjAxOS0wOS0wOVQwODozMzoxNC44MTBaO2J1eWVyO2NjOTI5MGJiMDA4ZjcwNTFhOTc2Y2Q3MWVjYWI5NjY0MDJkODc3YjM1NGE5ZDYyYzViZTg0NGIxM2Q3N2ExM2U%3D
I program testujący dołączony do sterowników mi go wykrywa jako PL-2303 XA-HXA.
Ostatnio zmieniony przez darek.s Czw 26 Wrz, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2019   

darek.s napisał/a:
I kiszka. Komputer łaczy sie z UART ale ten ostatni z rowerem już nie. W pierwszym poście watku jest opis , że RXD łaczymy z RXD a TXD sterownika z TXD interfejsu..

W pierwszym poście jest pokazane i wyraźnie napisane gdzie podłączyć RXD i TDX KONWERTERA, nie wnikając w szczegóły kontrolera. Wydawało mi się, że to uprości opis (może niesłusznie, ale dopiero po paru latach to wyszło).
Jeżeli masz konwerter PL2303HX w mendżerze urządzeń powinien być widoczny Prolific USB-to-Serial Comm Port (COM...) z odpowiednim numerem portu. Jeżeli ikonka zawiera wykrzyknik, trzeba sciągnąć i zainstalować sterownik.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
darek.s 
początkujący
darek.s


Wiek: 57
Dołączył: 08 Wrz 2019
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2019   

Jest opis i dokładnie w/g niego kabel wykonałem za pierwszym razem. Zresztą widziałem taki oryginalny kabel i kolory były podłączone dokładnie tak jak na zdjęciu z pierwszego postu.
I opis jest O.K. Mówi jasno jakie kolory z oryginalnego kabelka połączyć do UART.
Błędne jest tylko oznaczenie pinów samego wtyku. Jak mi nie ruszyło za pierwszym razem spojrzałem na helpa i tam wyraźnie jest zaznaczony cross ale i na zdjęciu jest, że RXD to czwarty pin gniazda. Niestety na to od razu nie spojrzałem sugerując się obrazkiem z pierwszego postu i połączyłem później odwrotnie. Po powrocie zrobię już jak trzeba. Spróbuje także z Windows 10 po zainstalowaniu sterowników.
 
 
darek.s 
początkujący
darek.s


Wiek: 57
Dołączył: 08 Wrz 2019
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2019   

hetm4n napisał/a:
domyślne ustawienia bitów/ prędkości powinny działać.

U mnie to 9600. Na HP Mini interfejs ustawia się na porcie 3 i w manager urzadzeń żadnych wykrzykników nie ma. Zreszta program diagnostyczny ze strony prolific interfejs mi wykrywa.
 
 
hetm4n 
początkujący



Dołączył: 12 Lip 2019
Posty: 44
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2019   

ewentualnie kup inny konwerter, sporo ludzi ma problemy z konwerterami i program bafanga nie dziala poprawnie z nimi.
_________________
mongoose teocali 2014 TSDZ2 750W
Dartmoor Primal 2017 BBS02 750W

Wgram oprogramowanie do TSDZ2 okolice Bytomia -PW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group