ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bafang BBS01 i BBS02 - programowanie
Autor Wiadomość
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019   

Nie jestem serwisantem więc mogę tylko przypuszczać:ta konstrukcja jest tak zaprojektowana i zaprogramowana, że 25 km/h i kaniec filma.
jest na gwarancji?
jesli tak, nic nie rób. myśl i planuj zmianę roweru, jeśli chcesz szybciej się kulać :wink:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Martin165 
początkujący


Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 16
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019   

Rozumiem , utrata gwarancji zbytnio się nie przejmuje 😉
 
 
Martin165 
początkujący


Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 16
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019   

Kupiłem przewód na aliexpres , dużo nie stracę 😉
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019   

Możesz wkleić link do tego przewodu?
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
marcinmobil 
początkujący


Dołączył: 17 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: lublin
Wysłany: Czw 17 Paź, 2019   

witam ja mam pytanie z innej beczki
może ktoś się spotkał , kupiłem napęd centralny w okazyjnej cenie napęd firmy YOCH wygląda identycznie jak bafang 500W 48v display o oznaczeniu D962 bardzo mało info w sieci na jego temat . Chciałem go przeprogramować , zmienić kilka parametrów jak np wielkość koła , prędkość na samej manetce ,kabelkiem od bafanga jednak w żaden sposób nie komunikuje się z nim ,może ktoś potrafi mi coś pomoc ?
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 18 Paź, 2019   

wydaje mi się że to kwestia softu jest. bafang wgrywa swój, podobnie yoch.
próbowałeś z poziomu wyświetlacza wejść w ustawienia? jednoczesne wciśnięcie +i- na kilka sekund?
wiele napędów w ten sposób pozwala na ustawienie podst. parametrów.
PS. spróbuj u producenta zapytać
http://www.jhyoch.com/services.html
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
marcinmobil 
początkujący


Dołączył: 17 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: lublin
  Wysłany: Pią 18 Paź, 2019   

z poziomu wyświetlacza nie można nic zrobić mam tam na panelu sterowania 4 przyciski +,-,POWER, i kluczyk w kółeczku sprawdzałem rożne kombinacje jedyna to przytrzymanie 3 przycisków oprócz Power i wtedy na wyświetlaczu pojawia się parametr set PSD i jest ustawione na 00 można zmienić do 99, za pomocą + i- nic więcej się nie da zrobić co do producenta pisałem do nich maila jednak nie odpowiadają
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 18 Paź, 2019   

Nie chcę krakać, ale nie zrobiłeś dobrego zakupu. Na Endless nie ma zbyt ciekawej opinii. Podobno to klon starego bafanga, do którego wzięli z oryginału wszystko co najgorsze :???:
Ta ikona kluczyka mnie intryguje? Może trzeba ją cisnąć dłużej, albo szybko kilka razy? chińczyk często dziwnie to rozwiązuje
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Pią 18 Paź, 2019   

andypip napisał/a:
chińczyk często dziwnie to rozwiązuje

Nie tylko Chińczyk :) .
Panowie dyskutujecie o programowaniu jakichś hubów, yochów itp. a temat dotyczy programowania Bafanga BBS 01 i 02. Można dyskutować nawet o d... Maryny, ale warto założyć wtedy nowy temat.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 19 Paź, 2019   

Obaj koledzy dokonali pewnego skrótu myślowego :smile:
Jeden chce huba potraktować kabelkiem a drugi zasugerował się podobieństwem fizycznym :grin:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
darek.s 
początkujący
darek.s


Wiek: 57
Dołączył: 08 Wrz 2019
Posty: 33
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 20 Paź, 2019   

Martin masz już ten przewód? ja tez kupiłem interfejs ale mój napęd ma blokadę. Poradziłem sobie z poziomu wyświetlacza. Jeśli chodzi o odblokowanie predkości to w zasadzie zaraz po zakupie a ostatnio zmieniłem opcje "Sup" i napęd działa płynniej. Ale i bardziej zużywa baterię. Żeby wejść w tryb serwisowy naciskam najpierw jednocześnie strzałki górna i dolną a potem dolną i środek. Nastepnie kod. W bafangu sa dw a w zależności od wyświetlacza. Mój "sterownik" ma trzy przyciski. jak możesz wklej zdjecie wyświetlacza ( właczonego ) i "sterownika"
 
 
Qlek 
początkujący


Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 6
Skąd: Belgia
Wysłany: Czw 07 Lis, 2019   

Mam podobne pytanie - jaka jest możliwość odblokowania limitu prędkości w rowerze z silnikiem Bafang BBS 36V/250W i wyświetlaczem Bafang C10? Dodam, że obecnie nie ma możliwości odblokowania z poziomu wyświetlacza poprzez wpisanie kodu bo po prostu w menu nie ma już takiej opcji, która była we wcześniejszych modelach.
 
 
borsuk 
prezes



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 687
Skąd: Sudety
Wysłany: Czw 07 Lis, 2019   

Qlek napisał/a:
Mam podobne pytanie - jaka jest możliwość odblokowania limitu prędkości w rowerze z silnikiem Bafang BBS 36V/250W i wyświetlaczem Bafang C10? Dodam, że obecnie nie ma możliwości odblokowania z poziomu wyświetlacza poprzez wpisanie kodu bo po prostu w menu nie ma już takiej opcji, która była we wcześniejszych modelach.

Jeżeli jest to oryginalny Bafang to można odblokować za pomocą wyżej opisanego programu BafangConfigTool i odpowiedniego kabelka z konwerterem. Dla klonów programowanie sterownika może być zablokowane. Patrz uzupełnienie w pierwszym poście tematu.
_________________
Mój rower: BBS02B
 
 
Qlek 
początkujący


Dołączył: 07 Lis 2019
Posty: 6
Skąd: Belgia
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

Dzięki za odpowiedź. Kabel już zamówiłem oprogramowanie mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy znajdę gdzieś instrukcje po polsku jak dobrze zaprogramować silnik? Co np. pozmieniać żeby szybciej i lepiej się jeździło? Dodam, że jestem w tym zupełnym laikiem stąd moje pytania.
 
 
andypip 
prezes


Pomógł: 50 razy
Wiek: 63
Dołączył: 06 Kwi 2019
Posty: 641
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 08 Lis, 2019   

W linku poniżej masz podstawowe informacje

https://electricbike-blog.com/2015/06/26/a-hackers-guide-to-programming-the-bbs02/

jest oczywiście po angielsku, lecz automatyczne tłumaczenie gogle całkiem dobrze sobie radzi.

Podstawowa zasada tej zabawy to: odczytaj i zapisz plik z oryginalnymi /fabrycznymi/ ustawieniami - najlepiej w 2 miejscach. To bedzie 'koło ratunkowe" jak coś pójdzie nie tak.
Jeśli nie wiesz co robisz - lepiej tego nie rób :lol:
_________________
Starość to stan umysłu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group