ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Projekt - Elektryczny Motocykl
Autor Wiadomość
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 25 Gru, 2016   

To chociaż jeden problem mniej.
Ile czasu potrzebne do naładowania pakietu 6s40p ładowarką modelarską 10A?
Jest sens użycia takiej taśmy do budowy bakterii?
A może coś w stylu Tesli?
Zdjęcie nr 1.
Tylko jakich rozmiarów blaszek używa i jaka grubość drutu.
Czy srebrzanka by się nadała?
Czy można przyjąć że 0.4 mm przeniesienie ok 4.8A?. Dane dla drutu z miedzi.

Screenshot_2016-12-25-15-10-16.jpg
Tesla
Pobierz Plik ściągnięto 277 raz(y) 1,46 MB

18650-Lithium-Battery-Nickel-Strip-Li-ion-Batteries-Ni-Plate-1Meter-For-18650-Battery-Holder-P4PM.jpg_640x640.jpg
Taśma nikiel
Pobierz Plik ściągnięto 227 raz(y) 83,4 KB

 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Gru, 2016   

pabblo_pl napisał/a:
To chociaż jeden problem mniej.
Ile czasu potrzebne do naładowania pakietu 6s40p ładowarką modelarską 10A?

Jeśli 'od zera' czyli prawie rozładowanego pakietu, to musisz liczyć 14-18 godz.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 30 Gru, 2016   

A więc tak, jako serce mojej konstrukcji wybrałem silnik Sepex 24V 4kw 1600/min u mnie ten silnik będzie pracował na 36V.
Pod Sterownikiem Curtis 1243 200A 24-36V czyli max 200Ax36V=7200W.

W związku z tym wystawiłem na sprzedaż Curtis 1204x plus stycznik jazdy gratis, może komuś się przyda cena jest niska.
Dodatkowo mam do sprzedania nowy sterownik do roweru, 48V 450W max 22A po cenie zakupu.

Jak tylko dotrze silnik to sprawdzę jak to pracuje i powoli będę robił przymiarki do ramy.
Nie długo więcej zdjęć.
 
 
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 30 Gru, 2016   

Co do baterii to planuje 10s50p ok. 115ah. Z tym iż 40p będzie na sony vtc4 a 10p dam na samsungu inr18650-29-E. 4 A max na ogniwo to może samsungi nie padną szybko?
Tas jeśli każdą celę zrobię tak samo 40P + 10P na samsungu to ma to sens?

Przypominam iż mam już 108 samsungów i szkoda Mi sprzedawać ich.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pią 30 Gru, 2016   

Według mnie te Samsungi 29E dadzą radę przy 4A zresztą to nie ciągły prąd. Ja u siebie mam pakiet tylko z 29E i chwilowo 6A z nich ciągnę. Jak narazie żyją i mają się nie najgorzej. Ważne aby nie przekraczać prądu 2C dla niewysoko prądowych ogniw.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 30 Gru, 2016   

Dokładnie 4 A to maksymalny pobór,
a dodatkowo na każdy s będzie kondensator typu supercap 4f.
Który będzie przyjmował główne obciążenie.
Przynajmniej tak myślę.
Ktoś już tego próbował?
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pią 30 Gru, 2016   

Ja zamiast tego super kondensatora 4F wolał bym kupić kilka ogniw ;) możesz mieć problem z dopasowaniem napięcia kondensatora i sekcji.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

ultracap ma napięcie 5.5v i powinien zadziałać jak balancer, ma dużo mniejszą rezystancję wewnętrzną więc pierwszy odda napięcie.
Dodatkowo zadziała jak bezpiecznik(bufor) przy powrocie prądu przy hamowaniu silnikiem.
Tak mi się wydaje, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to poproszę o komentarze.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

Daj linka do tego kondensatora. Prawa rozpływu prądu nie oszukasz, prąd będzie przy takiej ilości P niewielki, ilość energii zgromadzona w takim kondensatorze to jakiś promil całości. Przy odzysku będziesz musiał tak ustawić prąd aby nie przekraczać możliwości najsłabszych ogniw, ja przy 29E ustawiłem 1.5A na ogniwo.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

Proszę:
goldcap
Tylko nie patrz na cenę bo w Chinach kosztuje ułamek tej ceny ok. 1 dolara.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

To nawet nie leżało obok super kondensatorów :P wogole się to nie nadaje rezystancja 30Ohm :) super kondensatory jakie ja znam i się nimi bawiłem są na 2.7V i mają rezystancję około 1 lub. 2mOhm. Te co chcesz dać nadają się do podtrzymywania pamięci w radiach. Weź kup ogniwa one mają zazwyczaj dobre poniżej 20mOhm.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

cos mi sie wydaje ze kolego pablo rzezbisz na sile. posluchaj ludzi skladajacych rowery, ktore nierzadko maja 5kw i wiecej continuous.narobisz sie nakombinujesz i na nerwach sie skonczy.jakpotrzebujesz na dojazd do pracy zrob sobie rower z opcja zmiany mocy onthe board jak masz opory do zgody z przepisami.poza drogami publicznymi mozesz miec i 10kw w rowerze a na droge ustawiasz mniej.po coci motor?kuiles okazyjnie drobiazgi i na sile chcesz zlozyc tymczasowe "cos" by podjac decyzje potem co dalej? jak dla mnie zmarnowane pieniadze i kupa niepotrzebnych nerwow
 
 
pabblo_pl 
stażysta


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

medykmtb napisał/a:
cos mi sie wydaje ze kolego pablo rzezbisz na sile. posluchaj ludzi skladajacych rowery, ktore nierzadko maja 5kw i wiecej continuous.narobisz sie nakombinujesz i na nerwach sie skonczy.jakpotrzebujesz na dojazd do pracy zrob sobie rower z opcja zmiany mocy onthe board jak masz opory do zgody z przepisami.poza drogami publicznymi mozesz miec i 10kw w rowerze a na droge ustawiasz mniej.po coci motor?kuiles okazyjnie drobiazgi i na sile chcesz zlozyc tymczasowe "cos" by podjac decyzje potem co dalej? jak dla mnie zmarnowane pieniadze i kupa niepotrzebnych nerwow


Kolego nic nie rzeźbie, bateria będzie zrobiona porządnie i tu nie ulega to dyskusji.
Kwestia balansowania jest do rozważenia, z powodu braku (ja nie znalazłem) bms co obsłuży 200A ciągłe.
Co do reszty to sorry ale wolę wydać 5k na motor, a nie na rower który nie jest rowerem.
Po za tym jak skończę moto i będzie wszystko ok, to za rok, może dwa biorę się za auto.
A budując moto ale bober czy chopper nie potrzebuje całego moto.
Bo i tak większość rzeczy leci do kosza.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

BMSa zrobią ci małe rączki ;) (Chińczyk) jaki chcesz i na ile dusza pragnie. Wystarczy do nich tylko napisać. Jeżeli masz w miarę nowe równe ogniwa to bms nie będzie się bardzo męczył.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 31 Gru, 2016   

pabblo_pl napisał/a:
Co do reszty to sorry ale wolę wydać 5k na motor, a nie na rower który nie jest rowerem.

Ile kilometrów przejechałeś rowerem z silnikiem bionxa i sterownikami które teraz są w sklepiku?
Ile kosztowała Cię konwersja roweru w sumie?
Jestem przekonany że 5000 złotych to conajmniej dwa razy za mało na zrobienie elektrycznego motocykla gotowego do jazdy po drogach publicznych czego zwieńczeniem będzie przegląd, odbiór dowodu rejestracyjnego, opłacenie ubezpieczenia OC, przykręcenie tablicy i wyjazd na miasto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group