ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na nierzetelne świadczenie usług wykonywania ebikeów
Autor Wiadomość
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

sirgregs napisał/a:
Człowiek rżnie flexem korby, niszczy ramy a dorośli faceci płacą mu za to tysiące złotych ???
Nie rozumiem ...


Pewnie rżnie przysłowiowego głupa.
 
 
Pavyan 
kierownik


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 383
Skąd: Mazowsze
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

Ta zeszlifowane NA CHAMA NIEMYTEGO korby po prostu mnie zabiły... siekierą bym to lepiej zrobił; pomijając już fakt nieprawdopodobnego prostactwa techniczno-estetycznego, widać że "fachowiec" nie umie nawet trzymać kątówki :shock:
No i ta skrzynka wmontowana w ramę z przesunięciem centymetrowym - może to... cieśla? Bo takie tolerancje cieśle stosują (z całym szacunkiem dla dobrych rzemieślników i ich ciężkiej pracy :grin: ).

Współczuję.

Ale myślę, że takie "firmy" to problem nierozwiązywalny - duża ilość zlecających podobne prace usługodawcom nie wie nawet jak można sprawdzić wiarygodność wykonawcy, np. w sieci. I to jest zresztą naprawdę trudne, tak uważam - bo jeśli na Forach informacje takie się pojawią, to pojawią się po jakimś czasie (kiedy pewna ilość klientów zostanie nabita w butelkę - a przecież tylko część z nich coś o tym napisze, może na innym forum - tym nie znalezionym przez szukającego).
A strona "firmy" jest przeważnie - z punktu widzenia laika - stworzona profesjonalnie, opisy są pełne fachowych zwrotów, często dla niego niezrozumiałych itd.; skąd ma wiedzieć, że sympatyczny telefonicznie usługodawca jest w rzeczywistości partaczem lub naciągaczem?
Poczytałem sobie kilka dłuższych akapitów ze strony "zelektryzowanego", od razu wychwyciłem kilka znamiennych byków (różnych) i dlatego we mnie zaufania nie wzbudziła, podejrzanie to wygląda - ale elektryką, mechaniką, techniką zajmuję się od "zawsze" i to zauważyłem. "Humanista" tego nie dostrzeże, ale ja w nieznanej mi zupełnie dziedzinie też poruszałbym się po omacku.
Musi upłynąć niemało czasu, zanim "firma" zasłynie swoim partactwem i wieści się rozniosą - chyba, że na początku cwaniak trafi na stanowczego i zawziętego klienta, który nie odpuści brakorobowi i skutecznie rozpracuje go na kilka sposobów.
Może umowa jest jakimś rozwiązaniem... ale czasem napomknięcie o umowie kończy rozmowę - może i to lepiej?
A na umowach się nie znam, bo sam "wszystko" robię :grin: a przynajmniej się staram.
 
 
GiantTrance3KW 
początkujący
60V 20Ah



Wiek: 53
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi do mojego postu i już wyjaśniam:
maran_hand napisał/a:
Idąc Twoim tokiem myślenia niedługo pan T. będzie winny smogowi w Polsce bo przecież kolega musiał jechać więc zanieczyszczał powietrze, korkom - patrz argumentacja powyżej i wszystko inne łącznie z wojną z Islamistami też da radę mu przypisać tylko chwilę dłużej trzeba zastanowić się nad uzasadnieniem.
Żeby było jasne, absolutnie nie bronię tego człowieka, nie neguję również Twoich racji ale może warto trzymać się tematu ebike bo w przeciwnym razie (oczywiście wedle mojej subiektywnej opinii) tracisz na wiarygodności a cały temat zaczyna wyglądać jak zemsta za coś tam nie koniecznie związanego z robieniem rowerów elektrycznych.

Racja - odbiegłem od najważniejszego tematu ale tylko dlatego żeby przedstawić tą "dramaturgię" tej całej sytuacji i że stres robi swoje - dwa słowa dalej z mojego cytatu, oczywiście ze to zbieg okoliczności - przypadek ale sam wiele razy gnając do Gniezna bdb wiem jak się czuł kolega bo mi to wtedy relacjonował, tylko dlatego o tym wspomniałem - racja może zbytecznie. Co do wiarygodności i interpretacji kolegi odnośnie "domniemanej zemsty" Jakakolwiek zemsta nie ma żadnego sensu - mimo że człowieka może nerwy targają to nie jest wart ktoś taki żeby robić sobie z tego powodu jakiekolwiek problemy, ująłem to wcześniej odnosząc się do różnych charakterów ludzi - mnie osobiście to gotuje strasznie i z chęcią mogę iść nawet do sądu jak tylko mogę to walczę o swoje, ale nie wszyscy tak mają..wielu ludzi jest "wykręconych" i poszkodowanych i często muszą z tym żyć... Tutaj od razu odpowiem koledze sirgregs no właśnie trafne spostrzeżenie:
sirgregs napisał/a:
Człowiek rżnie flexem korby, niszczy ramy a dorośli faceci płacą mu za to tysiące złotych ???
Nie rozumiem ...

Niestety ale tylko ja miałem to szczęście że umowa była płacę przy odbiorze, koledzy już niestety nie, więc wyciągnijcie sami wnioski proszę, bo ja już czasami też odnoszę wrażenie że mój pierwszy bajk przy którym zresztą pan T. się wyraźnie bardziej postarał to nie wiem czy miałem po prostu aż takie "szczęście" czy mój rower miał służyć za jakiś "wabik" dla tych dwóch kolegów co pan T. ich do mnie przysłał a potem to już wiecie co dalej.. Po głębszej analizie i późniejszych faktach które ułożyły się w jakąś całość jednak bardziej szczęście w nieszczęściu (potem i tak ucierpiałem i poniosłem straty) a co do postępowania pana T to powiem tak każdego może spotkać taka historia że zostanie "wpuszczony w kanał" choćby nie wiem jak był ostrożny, zachowania pewnych ludzi są tak perfidne i chamskie ze dosłownie uderzają i upokarzają człowieka, lecz wiem gdzie żyjemy i samemu sprawiedliwość ciężko wywalczyć czy tym bardziej jakieś "samosądy" urządzać - bezsens, nawet do sądu idziemy po wyrok nie koniecznie sprawiedliwy. Życie nauczyło mnie że żyjemy w dość "dziwnych" realiach - mam na myśli ten kraj, zacząłem się zabezpieczać jak mogę i już kilka razy uratowało bardzo mi to pomogło, szkoda tylko że tak późno. W kwestii ebajkow i całą ta historią z tą niby " firmą" z Gniezna to właśnie zbyt młody temat i zbyt wąski światek spowodowało że tacy normalni jak my laicy w tej dziedzinie daliśmy się tak oszukać i sponiewierać w jakiś sposób, zero szacunku ale to już co innego. Dlaczego ten młody człowiek z Gniezna tak długo milczy jak myślicie..? Już wcześniej napisałem że może mieć to totalnie gdzieś - robi "swoje" Natomiast od siebie powiem że doskonale musi zdawać sobie sprawę z tego co zrobił - narobił w wymienionych tylko naszych przypadkach i myślę że dostrzegł zbyt późno że popełnił wiele karygodnych błędów do których zresztą nigdy nie potrafił się przyznać, zapraszam go z chęcią do konfrontacji!!!! Dlaczego nie zadzwoni do nikogo nic nie odpisze wam tutaj ani nigdzie jeszcze, zresztą pisać to on może wszystko...zapraszam wszystkich chętnych do konfrontacji z materiałem ;) nie tylko pana T . chyba już zrozumiał że bardzo mógłby się zdziwić gdyby chciał wypierać się nawet tego co mówił czy pisał, to jest dzieciak który nie szanuje nikogo ze swoich "klientów" i wiele się jeszcze musi nauczyć - ale to już oczywiście moja opinia - uzasadniona - zbyt dużo z tym człowiekiem przeszliśmy.
WojtekErnest napisał/a:
To jest przestroga nie tylko dla potencjalnych klientów takich "firm", to jest również przestroga dla amatorów, którzy nie mając wiedzy i zaplecza techniczno-organizacyjnego, na podstawie opisów z naszego forum i filmów na youtube, uznają że zakładają FIRMĘ, bo to rokujący biznes...
Wbrew pozorom indywidualna przeróbka, sporadyczna pomoc koleżeńska to co innego niż zarejestrowana firma, założenie stałego potencjalnego dochodu, reklama, dokumentowanie kosztów i przychodu oraz odpowiedzialność prawna itd.

Nic dodać nic ująć..
Tomas napisał/a:
Ale masakra po prostu. To już jest nie tylko brak umiejętności i logicznego myślenia przy robocie ale totalna ignorancja i to jeszcze za taką kasę ?

Dokładnie...
Tylko dlatego zdecydowałem się ten temat wyłożyć na to forum żeby cokolwiek mogło się zmienić na lepsze w tej naszej rzeczywistości - jaka ona jest każdy sam wie - jedziemy na tym samym ebajku :grin:
Ostatnio zmieniony przez GiantTrance3KW Wto 17 Sty, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GiantTrance3KW 
początkujący
60V 20Ah



Wiek: 53
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

Cytat:

Ale myślę, że takie "firmy" to problem nierozwiązywalny - duża ilość zlecających podobne prace usługodawcom nie wie nawet jak można sprawdzić wiarygodność wykonawcy, np. w sieci. I to jest zresztą naprawdę trudne, tak uważam - bo jeśli na Forach informacje takie się pojawią, to pojawią się po jakimś czasie (kiedy pewna ilość klientów zostanie nabita w butelkę - a przecież tylko część z nich coś o tym napisze, może na innym forum - tym nie znalezionym przez szukającego).
A strona "firmy" jest przeważnie - z punktu widzenia laika - stworzona profesjonalnie, opisy są pełne fachowych zwrotów, często dla niego niezrozumiałych itd.; skąd ma wiedzieć, że sympatyczny telefonicznie usługodawca jest w rzeczywistości partaczem lub naciągaczem?
Poczytałem sobie kilka dłuższych akapitów ze strony "zelektryzowanego", od razu wychwyciłem kilka znamiennych byków (różnych) i dlatego we mnie zaufania nie wzbudziła, podejrzanie to wygląda - ale elektryką, mechaniką, techniką zajmuję się od "zawsze" i to zauważyłem. "Humanista" tego nie dostrzeże, ale ja w nieznanej mi zupełnie dziedzinie też poruszałbym się po omacku.
Musi upłynąć niemało czasu, zanim "firma" zasłynie swoim partactwem i wieści się rozniosą - chyba, że na początku cwaniak trafi na stanowczego i zawziętego klienta, który nie odpuści brakorobowi i skutecznie rozpracuje go na kilka sposobów.
Może umowa jest jakimś rozwiązaniem... ale czasem napomknięcie o umowie kończy rozmowę - może i to lepiej?
A na umowach się nie znam, bo sam "wszystko" robię :grin: a przynajmniej się staram.


Dokładnie kolego lepiej tego nie można ująć, właśnie o to mi chodzi i na to chcę zwrócić uwagę..
Ale musi być jakiś sposób żeby normalni ludzie nie łapali się w takie pułapki..pewnie zawsze najgorsze ryzyko będzie z tym pierwszym, drugim klientem...mają najgorzej zdecydowanie.
Ja mam wrażenie że byłem może w pierwszej piątce jeśli nie inaczej, a już na pewno mój rower był pierwszym "lepszym" wyzwaniem dla tego partacza...ech
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Pan T. to jednak firma podpięta zapewne pod lombard. Czyli zgloszenia do Federacji Konsumentow w danym miescie i pismo prawnika Federacji z wezwaniem do zadośćuczynienia, powinno poskutkowac tym że informacja o tym, będzie zdecydowanie szersza. No i spowoduje że p. T. zastanowi się nad swoimi PRZYSZLYMI działaniami, oszczędzając strat i rozczarowań innym ludziom.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Cytat:
Jakakolwiek zemsta nie ma żadnego sensu - mimo że człowieka może nerwy targają to nie jest wart ktoś taki żeby robić sobie z tego powodu jakiekolwiek problemy,


I niestety taka bierna postawa obywateli powoduje ze dalej będzie się działo jak się dzieje - jak to w polskim parlamencie :wink:

Ale nie jest tak ze nie robisz nic. Napisales tutaj i to juz coś.
Skoro znajduje sie informacje o stronie zelektryzowani w internecie zęby zlecić usługę przerobienia roweru to na pewno ktoś zada sobie minimum trudu i wpisze w wyszukiwarkę słowo zelektryzowani zeby sprawdzić chociaż minimum informacji o tej "firmie". Proponuje zmienić tytuł tematu na forum np na - " Zelektryzowani.pl - Uwaga oszustwo" lub stworzyć własnego bloga o tym tytule i opisać "skopiować"z forum cała historie a na pewno wyszukiwarka znajdzie strony negatywne zaraz pod oryginalna stroną pana T. I nie da sie tego nie zauwazyc na monitorze :wink: Prosty ale myślę ze skuteczny sposób żeby inni nie dali się oszukać. Jeden za wszystkich wszyscy za jednego :grin:
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Tomas , to co piszesz jest racją , oszustów trzeba napiętnować, ..lecz oszuści maja też swoją inteligencję. Założenie nowej strony , czy nowej firmy na "wujka" to prosty manewr , którego wyszukiwarka nie wyłapie.
Nie chcę by zabrzmiało to źle, ale jeżeli chcemy chronić pozostałych potencjalnych fanów elektryfikacji , to trzeba również powiedzieć, by nie byli tacy naiwni.
Ja nawet jak zamawiam coś na tym forum, to staram się w mailu lub smsie o potwierdzenie dokładnej specyfikacji, parametrów technicznych , terminu wykonania itp. Przy usłudze za 5k złotych ? ,... sorry aż się prosi o jakas umowę na pismie.
Jeżeli ktoś się boi takiej umowy, to dla mnie sygnał, że nie zamierza jej dotrzymać. Zaufanie jest dobre , ... kontrola i zabezpieczenie jest lepsza.
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Zmenic nazwe strony/firmy to nie taka prosta sprawa (i dobrze :wink: ) a zaktualizowac negatywny wpis na blogu czy forum i dodać nową nazwę firmy to chwila przezciez :wink: Poza tym lokalizacje firmy i imię właściciela najczęściej pozostają bez zmian i tu tez łatwo powiązać starą firmę z nową :wink:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Obecny stan jest taki, że zdjęcia rowerów, pokrzywdzonych klientów nadal reklamuję jego stronę. !!
To winniście oprotestować, najlepiej publicznie na FB.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Napisałem przez wiadomość publiczna ale myślę,że to nie działa. Można jeszcze w opiniach google coś wpisać.

Nie wiem ale to chyba to miejsce:

http://tiny.pl/gd4z1
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Twój link wskazuje na osobę/firmę o innym nazwisku,
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
GiantTrance3KW 
początkujący
60V 20Ah



Wiek: 53
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Elektrotonus napisał/a:
Napisałem przez wiadomość publiczna ale myślę,że to nie działa. Można jeszcze w opiniach google coś wpisać.

Nie wiem ale to chyba to miejsce:

http://tiny.pl/gd4z1


Dokładnie kolego to jest to miejsce. Tzn nr 7 ul. Krzywe koło - ten malutki lombardzik który widać na googlemaps tylko trzeba się "obrócić" nieco. Pan T. "składa" i kaleczy sprzęt gdzie mu pasuje - w tym lombardzie i w domu.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za komentarze do tej sprawy i zainteresowanie tematem, problem na pewno jest istotny a takimi "usługami" na takim tragicznym poziomie w zasadzie powinny się tym zainteresować kompetentne instytucje...być może ktoś czasem śledzi jakieś fora jak te, naszej trójce poszkodowanym chodziło o to żeby ten problem ujrzał w ogóle światło dzienne, nie sądzę aby to był odosobniony przypadek w tym kraju, i tak jak jeden kolega wcześniej napisał to jest przestroga - przede wszystkim dla wszystkich co chcą zlecić gdzieś usługę, ale też może takie "bolki biznesu" też to przeczytają - choć wątpię żeby się nad tym głębiej zastanowili tak jak to wygląda z naszej perspektywy.
Jestem do dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań itp.
Natomiast tu na tym forum uważam że nasze "zadanie" aby to przedstawić zostało wykonane, niech piszą inni poszkodowani - choć lepiej aby ich nie było.
W naszym przypadku logiczne że nic więcej raczej się nie wydarzy bo się odcięliśmy od tego miejsca, uchronił się też jeden mój kolega który o mały włos też by tam zlecił "usługę"
Oczywiste jest że nikomu innemu ze znajomych którzy zastanawiają się gdzie zrobić e-rower za kasę też nie polecę tego miejsca ani nikt z moich kolegów których temat dotyczy.

Każda inicjatywa aby ostrzegać innych przed taką patologią jest słuszna, uważam że taka "czarna lista" jak najbardziej byłaby pożyteczna dla tej rozwijającej się branży.
My na pewno chcemy się cieszyć z rowerów które po ciężkich przeżyciach i nie małych kosztach dodatkowych jakoś udało się je doprowadzić do stanu normalności, co oczywiście nie oznacza że zapominamy całkiem o sprawie, po prostu - temat otwarty.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim forumowiczom jak również zarządzającym tym forum że nasz apel i wołanie o pomoc nie został bez echa.
Cieszymy się również z tego że mogliśmy dołączyć ;) choć mogło to wyjść lepiej...tzn w milszych okolicznościach niż ten temat, no ale każdy temat to temat do dyskusji a ten do tego jeszcze jest "ważny" więc jeszcze raz WIELKI SZACUN ;)

Pozdrawiam

Grzegorz.
 
 
GiantTrance3KW 
początkujący
60V 20Ah



Wiek: 53
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

WojtekErnest napisał/a:
Twój link wskazuje na osobę/firmę o innym nazwisku,


Dokładnie kolego - jest jakiś błąd lub przekręt w danych w googlemaps jak się tego szuka normalnie czyli po nr, albo po prostu budynek w którym jest ten lombard jest kogoś innego i prawdopodobnie wynajmowany lokalik.

Tak jak ktoś napisał wcześniej że trzeba "palić" adres i stronę http://www.zelektryzowani.pl/
gdzie się da, no i to samo na FB i ten blog cały.
 
 
wolfwilk 
początkujący


Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 27
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Mam wrażenie, że Lombard T nie wydaje paragonów za swoje usługi. Gdyby to mnie dotyczyło, prawdopodobnie już powiadomiłbym US w Gnieźnie. Chamstwu w życiu należy się przeciwstawić siłom i godnościom osobistom.
Wężykem Pana T! :wink:
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Powtórzę: Wasze rowery nadal reklamują jego stronę. Wydaje się logicznym abyście przynajmniej to zareklamowali. Chyba że, podpisaliście mu zgodę na taką reklamę. Bo wiele kolejnych osób które nie słyszało o stronach arbitera, uzna że firma jest OK, robi różne mocne rowery itp.
A chyba już nie o to chodzi....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group