ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Osoby z wiedzą elektryfikacji poszukiwani (północny zachód)
Autor Wiadomość
PrzemDLX 
początkujący


Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 20
Skąd: Stargard
Wysłany: Śro 18 Sty, 2017   

Dziękuje za pomoc, musiałem zmienić ilość magnesów w watomierzu.
Teraz pokazuje ok.
_________________
Trekking 28" 2016 Kalkhoff Voyager DLX z 27 biegami, z silnikiem RH2806 (10x6), LiPO 20Ah, 60V...

Mam do sprzedania Giant Trans 3kw 23ah zrobiony u tasa w elektro-bikes.pl, przebieg ok 200km! jak by ktoś był zainteresowany to proszę na priva.
 
 
SebaEVbig 
początkujący


Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 36
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

Siemka jestem ze szczecina i także bardzo zainteresowały mnie rowery elektryczne. Zaraziłem się też tą paskudną chorobą-watowicą złośliwą :) jak możesz daj na siebie namiary na priv Pozdro
 
 
jszk 
stażysta
jszk


Pomógł: 4 razy
Wiek: 53
Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 128
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

No w końcu szczecin w siłę rośnie. Może jakieś wieksze spotkanko na wiosnę uda sie zrobić
_________________
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=4852
 
 
Ledo 
młodzik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 99
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

jszk ja chętnie ;) ale niestety dopiero będę w sznie około 25. lutego
sory za offtopa
 
 
PrzemDLX 
początkujący


Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 20
Skąd: Stargard
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

Zachodniopomorskie, meldujcie się :) w grupie będziemy silniejsi :)
_________________
Trekking 28" 2016 Kalkhoff Voyager DLX z 27 biegami, z silnikiem RH2806 (10x6), LiPO 20Ah, 60V...

Mam do sprzedania Giant Trans 3kw 23ah zrobiony u tasa w elektro-bikes.pl, przebieg ok 200km! jak by ktoś był zainteresowany to proszę na priva.
 
 
yanek23 
początkujący


Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Też jestem z zachodniopomorskiego i szukam sprawdzonego serwisu odnośnie elektryfikacji roweru.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Ja mogę pomóc, ale tylko korespondencyjnie ;)
 
 
yanek23 
początkujący


Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

I czy ktoś zna fachowców z zachodniopomorskiego w temacie elektryfikacji rowerów. Jestem początkującym użytkownikiem roweru elektrycznego i niektóre zagadnienia a szczególnie elektronika sprawia mi trudność. Może ktoś udzieli mi wskazówek jak to mam rozgryść.

Otóż postanowiłem zmienić sterownik, był zwykły blokowy 500 W, 30 A. Zakupiłem sinusa 500 W, 25 A z wyświetlaczem KT-LCD3 taki : link

Manetka kciukowa z wyłącznikiem i trzema światełkami wskazującymi stan naładowania baterii. Z manetki wychodzą dwie kostki: pierwsza (red, black, white) łącze z kostką Throttle odpowiednio przewody (red,black, blue). Drugą kostkę od manetki (brown, green, yellow) podłączam do kostki (brown, black, yellow) i wtedy wyświetlacz uruchamia się, załącza silnik, kciu działa, kręci kołem. Nie świecą się jedynie te 3 sensorki wskazujące stan naładowania.
Problem jest taki, że kiedy zostawię rower na ok. 1 min, wyświetlacz sam się wyłącza ale już w żaden sposób nie można go ponownie załączyć i tym samym uruchomić roweru. Trzeba wtedy odłączyć zasilenie, ponownie podłączyć baterie i wtedy znowu LCD świeci.
Prośba o pomoc doświadczonych w tych sprawach. Co robię nie tak.
 
 
Gregs 
młodzik


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Zacznijmy od tego, że to najprawdopodobniej nie jest sterownik sinusoidalny, tylko blokowy KT (współpracujący z wyświetlaczami serii KT). Ja na AliExpress znalazłem tylko jeden sinusoidalny z 9 MOSFET. Do jednego sprzedawcy nawet napisałem, żeby nie wprowadzał w błąd (bo napisał, że jest sinusoidalny, a był blokowy). Poprawił ofertę. Jak możesz podaj typ sterownika z naklejki i będzie wszystko jasne.
Nie wiem do czego podłączyłeś drugą kostkę manetki, bo w sterowniku nie ma kostki z kablami brown, black, yellow. Odłącz drugą kostkę (od wskaźnika baterii), zostaw ją luźną i sprawdź jak działa wyświetlacz.
Ten wyświetlacz (LCD3) po kilku minutach (2 lub 3, dokładnie nie pamiętam) bezczynności wyłącza się i odłącza zasilanie. Trzeba wtedy przytrzymać dłużej środkowy przycisk na pilocie, aby włączyć ponownie wyświetlacz i zasilanie.
 
 
yanek23 
początkujący


Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 13
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

Symbol sterownika: KT 36/48 ZWSRM-SLS02G
Kiedy odłączę II kostkę to wyświetlacz uruchamia się, ale silnik nie rusza z manetki. Jedynie na wyświetlaczu kiedy wcisnę górny przycisk i chwilę przytrzymam, koło zaczyna kręcić, wygląda tak jakby uruchomiło tempomat 6km/h. Po nieczynności wyświetlacz wyłącza się (w instrukcji pisze, że po 5 min., a rzeczywiście dużo wcześniej) i już nie można załączyć. Wiem, że załączyć to dłużej przytrzymać środkowy przycisk.
 
 
Gregs 
młodzik


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Gru, 2017   

To jest sterownik blokowy (ZWSRM). Sinusoidalny miałby oznaczenie KT 36/48 SVPR-..... .
Sprawdź jeszcze kolory kabli we wtyczkach, czy na pewno pasują kolorami, bo chinole potrafią zamienić miejscami kolory kabli we wtyczce (ja tak miałem z czujnikiem PAS i czujnikiem prędkości- musiałem zamieniać kable we wtyczce). Podstawową zasadą jest, że czarny, to masa, czerwony to zasilanie (najczęściej 5V), inny kolor jest kablem sygnałowym. Potrafisz wejść w ustawienia wyświetlacza C i P ? Jest tam opcja ustawienia, że manetka zaczyna działać po ruszeniu pedałami i po sygnale z czujnika PAS.
Jest to opisane w rozszerzonej instrukcji obsługi. Można zacząć od przywrócenia ustawień fabrycznych. Wtedy manetka powinna działać sama (o ile jest prawidłowo połączona ze sterownikiem).
Z zachodniopomorskiego (prawdopodobnie Szczecin lub okolice) jest Marcin publikujący filmiki na YouTube, ale nie wiem czy jest u nas na Forum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group