ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
zużycie energii dla motocykla
Autor Wiadomość
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lis, 2009   zużycie energii dla motocykla

Witam,

Czy liczył ktoś moze zużycie energii dla lekkiego motocykla z mało lekkim kierowcą? ;)
dajmy na to że masa "wyjściowa" motocykla (bez silnika i osprzętu) to 80-100 kg, masa końcowa 220 kg ( do tego masa kierowcy 100kg), silnik 6-10kw, prędkość optymalna (max moment i moc silnika) 95km/h, skrzynia albo trzybiegowa, albo automat CVT.
Jaki pakiet byłby potrzebny by swobodnie przejechać tym 100-120 km z zadaną powyżej prędkością?
Przyjmijmy że droga jest pagórkowata
 
 
smoczy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

popatrz po konwersjach motocykli na zachodnich stronach, zasięgi na kwasiakach oscylują w granicach 50 km (oczywiście są z większym zasięgiem, ale to raczej lekkie maszyny z silnikiem bardziej rowerowym czy skuterowym)

przy takiej prędkości jaką podajesz i pagórkowatym terenie to wydaje mi się że zasięg 120 km to tylko na dużym pakiecie litowym, nie wyobrażam sobie tego przy takiej masie na kwasówkach
 
 
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

właśnie sie tego spodziewałem, jak policzyłem to jak w mordę strzelił potrzebowałbym pakietu 100 ah/84 V na litowych, koszt tej przyjemności to jakieś 4000 ojro...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009   

Przy tej prędkości 95 km/h, to ta ilość energii nie wystarczy do motocykla.
Do tego V max na szosie wynosi 90 km/h, a na autostradzie można też jechać wolniej.
A, coś podajesz dziwnie niską cenę za te aku. litowe.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Lis, 2009   

zbyszku - predkosc maksymalna dopuszczalna a taka jaką się naprawde potrzebuje to dwie rózne sprawy.

Odnośnie akumulatorów to cena jest ze strony o tym trójkołowcu
 
 
smoczy
[Usunięty]

Wysłany: Śro 11 Lis, 2009   

za przekroczenie prędkości powinni zabierać pojazd, a nie punkty dawać...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 11 Lis, 2009   

Vein:
Chyba coś źle czytam, bo raz piszesz o zasięgu przy prędkości95 km/h, a potem piszesz, że to maksymalna. Precyzyjniej wyrażaj swoje pytania.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Vein
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lis, 2009   

sobolu - śmieszny jesteś, może powiesz że w Białymstoku nigdy prędkości nie przekroczyłeś? Na Miłosza na przykład? Albo nie przekraczasz poza terenem zabudowanym? (trasa na bobrowniki) Tam jadąc 90 km/h jesteś zawalidroga bo tiry wyprzedają mając prędkość maksymalną 92 będą ci najeżdżały na zderzak cobyś szybciej jechał.

Powiem tak, prędkość przelotowa (najbardziej odpowiednie przełożenie, optymalne obroty silnika) to 95km/h, co w sumie było by prędkością maksymalną. W mieście potrzebuje 50-70 km/h. ale szczerze mówiąc aktualnie i tak na zamiarach się skończy bo koszt akumulatorów jest chory
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lis, 2009   

Vein napisał/a:
sobolu - śmieszny jesteś,


super, a gdzie ja zabrałem głos w tym temacie?
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 12 Lis, 2009   

Pomylił "S...." z "S..".
Ale faktem jest, że przepisów trzeba przestrzegać.
Zawalidrogami są szczególnie ci (często tiry), którzy z winy nadmiernej prędkści uszkadzją innych lub uda im się uciec, a inni zostają w kolizji i do tego droga jest zamknięta na kilka godzin, zanim uprzątną wpadek. Do tego potem ciężko im z tym żyć, bo jakby jechał przepisowo, to ......
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
smoczy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lis, 2009   

To chyba do mnie bylo..

Vein, moze jestem smieszny, ale przynajmniej nie jestem przestepca.

Co to za chory uklad swoja droga, kiedy przestrzeganie prawa jest be, a jego lamanie na porzadku dziennym..
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 12 Lis, 2009   

Oj !
Przemyśl ten ostatni głośny przykład, co się powiesił w celi (prędkość i C2H5(OH)2).
Takich przykładów jest wiele.

Każde przekroczenie prędkości, to przestęptwo , to grzech i potem wstyd (wiem, bo mi się latem zdarzyło o 21 km/h i jeszcze mnie sumienie gryzie; do tego na EV, a topierwszy mandat na EV w Polsce, więc jeszcze większy wstyd).
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lis, 2009   

Już przestańcie mijać się z prawdą, to nie przestępstwo, a wykroczenie!!! Co absolutnie nie oznacza, że możne je popełniać.

C2H5(OH)2 tego jeszcze nie piłem...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 12 Lis, 2009   

Jestem praktycznie abstynentem, to dokładnie nie pamiętam; może ta dwójka na końcu powinna zniknąć.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lis, 2009   

Co do alkoholu racja, ale za kierownicą trzeba przede wszystkim myśleć, ograniczenia prędkości to rzecz drugorzędna. Jadąc przez miejscowość zwalniam nie dlatego, że jest ograniczenie, tylko dlatego, że chcę dać sobie czas na reakcję i nie chcę zrobić nikomu krzywdy. Mam więc gdzieś oznakowanie i jeśli mimo tablicy o zabudowanym droga przez kilometr wiedzie między polami nie umartwiam się jadąc 50, ale w miejscach o dużym ruchu pieszym zwalniam grubo poniżej dozwolonej prędkości, bo to ma sens i czemuś służy.
Takie praworządne podejście być może jest słuszne np. w Szwajcarii (bardzo rozsądne oznakowanie), a nie u nas, gdzie znaki ustawiają zazwyczaj jakieś bezmózgi. Np. po drodze do pracy mijam miejsce, gdzie miesiąc temu na jezdni pojawiła się niewielka plama oleju. Zaraz pojawili się strażacy, olej zneutralizowali, następnego dnia nie było śladu po czymkolwiek. Ograniczenie do 40 stoi do dziś. Gdzie indziej poza terenem zabudowanym robiono drogę na odcinku kilku kilometrów. Drogowcy poszerzyli pobocza, wylali elegancki nowy dywanik, po czym przez rok wisiała tam 50 z powodu braku oznakowania poziomego, którego nota bene i tak nie ma programowo na 3/4 polskich dróg. Dosłownie żal.pl.
Przepraszam autora wątku za OT
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group