ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
E-Ghost lekki full na miasto
Autor Wiadomość
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   E-Ghost lekki full na miasto

Witajcie.
Przyszła wiosna i pora ruszyć z projektem.
Bedzie to moj pierwszy e-bike więc wszelkie wskazówki mile widziane :)

Bazą będzie dość ciekawa rama GHOST RT 5700, zdjęcie podglądowe


Rower bardzo lekki raptem 12,9kg i ma spory trójkąt
Amorek manitou black o zwiększonym skoku do 100mm (można jeszcze zrobić 120 ale mi wystarczy)
Damper Rock Shock SID
Hamulec przód wymieniony na shimano z tarczą 180mm tył Julie 160mm

Do tego czeka już zestaw 1500W sterownik max 35A na 48V zobaczymy jak wyjdzie- cel to min 50km/h na manetce


Do zrobienia pozostaje skrzynka jeśli zrobię sam to sklejka chyba że zamówię ale to trzeba długo czekać

Bateria chcę kupić gotową bo w ogóle się nie znam na elektryce a to zbyt ważna kwestia.
Zapewne będzie 13s7p lub 13s8p zależnie od ceny.
Tu czekam na pomoc od was, kto by mi ją zrobił i z jakich ogniw najlepiej ją robić aby dobrze spisywała się w tym zestawie bo wybór jest ogromny?

Ostatnia kwestia to opony. Będę głownie latał po asfalcie i ubitych drogach z prędkościami min 40km/h max do 60km/h, co polecacie. W zestawie dostałem kenda 26*1,95 ale nie wiem czy jest sens ją montować?

Myślałem o tych ale strasznie drogie

http://allegro.pl/opona-s...6928628069.html

pozdrawiam i w miarę postępów podam aktualizacje przebiegu prac

zestaw.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 701 raz(y) 78,73 KB

ghost.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 661 raz(y) 74,1 KB

 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

1,95" to malutko. w moim góralu bez silnika mam 2,35 zdaje sie. Z silnikiem spokojnie możesz dać 2,25 lub więcej (o ile się zmieści w widelcu)

Rock Shock SID to kiedyś była najwyższa półka. Sam dumper potrafił kosztować tyle co cały rower przeciętny
 
 
esati 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2017
Posty: 195
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Używałem tą schwalbe marathon plus na tylnym kole przez około 2500km. Tylko raz złapałem kapcia i to coś ostrego przecięło boczną ściankę opony, więc generalnie bardzo ciężko ją przebić. Jednakże opona jest bardzo ciężka i na mokrym/śliskim (jesień/zima) tył mi delikatnie myszkował więc wrażenia mieszane. Na zdjęciu wygląda na szerszą niż jest w rzeczywistości. W ogóle opona na żywo wygląda przeciętnie. Teraz testuje schwalbe land cruiser 2.0 (też mają wkładki antyprzebiciowe ale słabsze) i jestem z nich bardzo zadowolony, ale za mało kilometrów zrobiłem aby dać miarodajną opinię. Z grubszymi szerokimi dętkami (np. continentale mtb 2.5 albo wersje do downhillu) robi się z niej ładny balon. Moim zdaniem w elektryku jak nie jeździsz po wielkich kamieniach to wcale nie musi być szeroka opona, a na takim land cruiserze opory toczenia znacznie mniejsze a co za tym idzie większy zasięg. Z innych mogę polecić jeszcze smart samy też z wkładkami antyprzebiciowymi.
 
 
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

Obecnie mam założone Schwalbe Nobby Nic Evolution 26x2,25 ale mocno zjechana a nowe też ponad 100zł, do tego mocno hałasują przy dużej prędkości.

Znalazłem coś takiego jak COMPASS W2010 26x2,35 ma ciekawy bieżnik ale żadnych wzmocnień za to dość tania

/2http://allegro.pl/opona-c...33.html#thumb/2
 
 
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Hej. Potrzebuję porady.
Jak zamontować czujnik pas do korby? Mam shimano XT na systemie hollowtech. Da sie to jakoś zrobić bez wykręcania suportu bo wolałbym go nie ruszać ?
 
 
Inc0 
prezes


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 593
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 20 Mar, 2018   

raczej się nie obejdzie bez rozbiórki blatów bo o ile sam czujnik jakoś da się przymocować na "sznurkach" bez rozbierania korby o tyle juz koło z magnesami jakoś na oś musi trafić a nie sadze żeby dało się przewlec przez blaty , przy holow to bułka z masłem jeśli masz narzedzia.
 
 
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro 04 Kwi, 2018   

Prace już na ukończeniu :)
Opony Wybrałem Continental Race King 2.2
Koło z magnesami wleciało zamiast najmniejszej tarczy.
Sam czujnik będzie przyklejony bo suportu nie szło odkręcić.
Na tył trafiła większa tarcza 180mm oraz gruba blokada obrotu osi z 7mm stali według mnie nie do zajechania.
Skrzyneczka również gotowa, pozostaje ją jakoś zamontować i potem już tylko bateria i można latać :)

e hgost.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 629 raz(y) 1,82 MB

 
 
kozak1990 
początkujący


Dołączył: 08 Kwi 2018
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2018   

Ile ciebie wszło?
 
 
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Rowerek gotowy :)
Dziś zamontowana bateria wykonana przez Glebora 13s8p z nowych ogniw SANIO z BMS na 30A. WIELKIE DZIĘKI na prawdę profi robota :)
Pierwsze wrażenia są niesamowite :)
Rożnica w jeździe po asfalcie na oponach Race King 2.2 a Schwalbe mocno na plus.
Musze jeszcze zamontować watomierz i czujnik pas ale bez tego też da się polatać

Cały rower waży dokładnie 30kg. Skrzynka ze sklejki 5mm zrobiona na szerokość 9cm, bardzo dyskretna.
Posiada otwór u góry i na spodzie w celu wentylacji powietrzem, bo w deszczu i po błocie latać nie będę, a nawet jeśli to się zaklei.

Cały projekt robiony własnoręcznie zamyka się w 4500zł wliczając w to zakup i serwis roweru w mega okazyjnej cenie :)
 
 
miirage 
młodzik


Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 70
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2018   

Pierwsze testy zaliczone.

Ja wraz z rowerem ważę 85kg.

Zestaw daje radę na full baterii
Na prostej 62km/h
z niewielkiej górki max 69km/h
podjazd pod tą samą górkę 47km/h

Przy tych prędkościach jazda tylko w pełnym kasku z szybą bo opory powietrza robią swoje.

Niestety rozwaliłem damper, i szukam jakiejś dobrej używki na rozstaw 165mm, możecie coś polecić?
Myślę o czymś z metalową sprężyną bo te powietrzne to pewnie wszystko takie delikatne.
Co myślicie o tym

http://allegro.pl/kind-sh...7300979023.html
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2018   

Osiągi imponujące.
Co do dampera to miałem kiedyś dwa podobne dampery DNM i padały jak muchy. na jednym nadal jezdze ale została juz sama sprężyna bo olej sie wylał i nie tłumi. Wytrzymywały po jakieś 50 godzin.

Dampera który podajesz nie znam
 
 
Bajoniks 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2017
Posty: 91
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2018   

miirage napisał/a:

Niestety rozwaliłem damper, i szukam jakiejś dobrej używki na rozstaw 165mm, możecie coś polecić?



Mam zbędnego nowego Kind Shock-a 165mm, oddam za 140zł

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group