ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Awarie MXUS . O co chodzi ?
Autor Wiadomość
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   Awarie MXUS . O co chodzi ?

Ostatnio zacząłem na nowo (po przerwie powypadkowej) zastanawiać się nad zakupem silnika MXUS by znowu wsiąść na rower EV. Jednak zastanawiam mnie przed zakupem bo odstraszają mnie awarie tego silnika (w internecie pokazane sa przypadki urwanych , skrzywionych osi MXUSa gdzieś widziałem pęknięty dekiel itp). O co chodzi z tymi awariami ? Czy ten silnik jest mniej "pancerny" , bardziej awaryjny od RHR ?
Stoję przed zakupem jakiegoś który da mi przy zasilaniu 12s Li-po na kole 24cale prędkość do 35km/h na w pełni naładowanym pakiecie . Czyli chcę mieć "legalne" napięcie i prędkość (zawsze można ograniczyć elektronicznie jakby było trochę za dużo na drodze publicznej). Jednocześnie chcę mieć jak zwykle w pip Nm bo głównie o teren mi chodzi i to taki z takimi max prędkościami czyli żeby sprawność była możliwie max przy niskich prędkościach (do 15-25km/h) i dużych obciążeniach (podjazdach). Wstępnie zastanawiam się między MXUS V3 turbo 10x6 a 16x4 . Który wybrać ? Może lepszym wyborem na większe prądy (Nm ma być taki sam docelowo) będzie 16x4 a jeśli będzie za szybki to się go ograniczy. Chodzi o to co da mi przy tym samym Nm i prędkościach większą sprawność no i tym samym mniejsze straty w grzanie .
Rozum podpowiada 10x6 ale w 16x4 jest trochę więcej przekroju drutu co ma wpływ na grzanie .
 
 
pastek5 
kierownik
Rowery elektryczne



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 306
Skąd: Żywiec
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Mxus jest bardzo dobrym silnikiem , każdemu bym go polecił. Urywają się ośki kiedy ktoś ma złą blokadę na ośce... Dużo ludzi daję bokadę tylko z jednej strony wahacza dodatkowo Bóg wie jakich prądów używają wtedy lecą ośki... A pękające obudowy?? Nic mi nie wiadomo, może jakaś mocniejsza wywrotka na krawężnik ? Samo od siebie nic nie pęka ... Jest tysiące użytkowników mxusów i stale ich przybywa- ludzie sami sobie kombinują w domach nie wiadomo co i potem nie ma się co dziwić że jednemu na 100 osób coś się stało z silnikiem.

Nie zdajemy sobie sprawy jakie pomysły mają ludzie, brak wiedzy, doświadczenia...

Ja bym wybrał 10x6 na twoim miejscu lecz niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony , ja montuję zawsze 16x4 do falconów... jadą 60 km/h przy kole 19' moto ( 24 rowerowe ) i napięciu 20s z wyłączonym fluxem
_________________
Budowa rowerów elektrycznych,akumulatorów, konwersję rowerów na elektryczne, skrzynki na akumulator, serwis,- PasterTech

https://www.facebook.com/pasterbajk\

http://pasterbajk.pl/
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Jest jeszcze mxus 12x5. On byłby najodpowiedniejszy bo 10x6 będzie za wolny a 16x4 za szybki o 10kmh. A kłopoty z grzaniem zawsze można rozwiązać ferrofluidem i radiatorkami.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Pykacz, ten silnik pracuje w specyficznej grupie "podwyższonego ryzyka".
"Dłubacze hobbiści"
Konstrukcje po 100A
Customy po 60kg
Riksze po 400kg
Bolidy po 80km/h i więcej no i jest popularniejszy od pancernego RHRa
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

W zasadzie chyba weź jakikolwiek. Ja bym zrobił zasilanie na 2 kompletne pakiety z BMS na 10S lub 12S łączone na "szybkim mykiem", szeregowo lub równolegle / w zależności od potrzeb... Co Panowie na to? :) . Taki jest mój "chytry plan", ale ja to początkujący jestem.
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Ja tak właśnie kombinuję żeby mieć 2 opcje w zależności od podłączenia . Czyli 12s 6p (30Ah) w opcji wolnej i legalnej ale nie za wolnej i nie za szybkiej w razie czego ograniczy się na EV komp) lub po przepięciu na 24s3p (15Ah) do poszalenia do max 60km/h jeśli będzie za szybko to chciałbym ograniczyć prędkość na EV komp. albo ostatecznie zredukuję sobie prędkość wielkością koła . Pytanie tylko czy te silniki to są gorsze od RHR że się czasami "wysypują" czy po prostu jest ich o wiele więcej i współczynnik awaryjności w związku z tym jest większy. Na RHR to ja takie cuda w terenie wyprawiałem że czacha dymi (krosowiska , quadowiska itp) i nic się z nim nie działo a przyjmował max prądy czyli do 450A (jeśli tak dał się obciążyć w ogóle ). Przy tym MXUSie mam pewne obiekcje to postanowiłem pociągnąć ludków za jęzory. :lol: A BMSów nie planuję jak zwykle wcale . Nigdy nie miałem i nie zamierzam. Dla świadomego użytkownika według mnie lepsza opcją jest jego brak.
A i jeszcze jedno . Czuć w tych MXUSach brak tych 5mm w magnesach względem RHR205-50?
 
 
ravkill 
brygadzista
sir :)


Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 291
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Wszystko pewnie zależy, jakie prądy chcesz tam pchać. Wszyscy mają problemy, ale ładują tam takie prądy, że dziwne było by, gdyby ich nie mieli ..... MXus nie jest dla normalnych ludzi i normalnego użytku, i dlatego kupiłem sobie Nine Continent RH2809 D (7x9). Powiem szczerze, że przy mojej masie, bardzo poważnie zastanawiałem się nad Mxus (16x4), ale jak przejechałem się na rowerze Mobvara i widziałem, jak to zapier****, to stwierdziłem, że nie dla mnie. "Normalny" rower =normalny silnik, w falconach i innych klocach po 60 kg, to można sobie MXusy montować. Tyle, że udawać tym legala, to troszkę trudno i troszkę głupio. Wstawisz MXusa, prędzej czy później, go dowatujesz... A jak to się kończyć może, wiesz najlepiej. Dobra, koniec dywagacji amatora, niech się fachowcy wypowiedzą.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

To co dopiero QS :wink:
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Przy napięciu 12s mxus będzie spoko, nie powinieneś go zagrzać. Pykacz, musisz być świadomy, że 20s 50A jedzie lepiej niż 12s 50 A na sabvotonie;) I nie chodzi tylko o prędkość, a też o moment.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

To trzeba by porównać 20s50A vs 12s84A aby było równo mocą. Do pewnej prędkości powinno być tak samo..
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Tomas napisał/a:
To co dopiero QS :wink:


Gdzie to można w miarę łatwo kupić w wersji powiedzmy niezbyt szybkiej ? Pytam bo chyba na zakup RHR205-50 w wolnej wersji nie ma szans :roll: Generalnie szukam czegoś do max 1km/h na 1V a najlepiej coś wolniejszego.
 
 
Przemek393 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 73
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

A takiego rhrka nie chcesz

https://www.olx.pl/oferta...67-IDinbg5.html
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

2 miesiące temu brałem parę qs z czech. W sumie brałem od naszych sasiądów już z 20sztuk 205 v3. Teraz miał problem z dostępnością, ale możesz zapytać. Cena koło 1600zł
http://evracing.cz/

Druga opcja to sklep Vektor tutaj cena jak i przesyłka wyższa.
http://www.vectorebike.com/
 
 
Pykacz 
szef


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 1561
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Przemek393 napisał/a:
A takiego rhrka nie chcesz

https://www.olx.pl/oferta...67-IDinbg5.html


Miałem na samym początku 2kW grzał się przy moim użytkowaniu . Potem była wersja 3kW ale była za szybka i miała małą sprawność przy małych prędkościach .

Ten z Czech fajny ale tez szybki .
Pany potrzebne coś wolniejszego ale nie tak "kruchego" jak MXUS. Mam jednak do niego jakieś uprzedzenie chyba :roll:
Duża jest różnica w Nm miedzy 45 a 50mm szerokości ?
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Nie 05 Lut, 2017   

Mam u siebie rhr-205-50 , wersja z 3kV , mxus 6T ma 6kV. To taki traktor , ale nie mialem jescze okazji go przetestowac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group