ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
projekt nr 3 "PETA"
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   projekt nr 3 "PETA"

Witam szanowne grono,

z powodu kilku nurtujących mnie pytań i w poszukiwaniu na nie odpowiedzi przedstawiam nowy projekt o nazwie roboczej "PETA"

projekt powstał mimo mojej ogromniej niechęci do budowy nowego 'cuda" i z powodu iż moja stara OSA nie dala rady przyjąć kolejnych 100 szt ogniw,
na ten moment jestem już za polową tego wyzwania i oto tak się na dzień dzisiejszy prezentuje


projekt powstał w oparciu o customowa ramę ala Vector szerokość tego klocka wyszła 160mm czyli nie mało okładziny boczne będą z dibondu plus jakaś ciekawa grafika

zawieszenie z poprzedniej konstrukcji, przednie widły, damper i wahacz modyfikowane i przerobione, dawca - Derbi Sedna

silnik poczciwy Mxus 16x4 z poprzedniej konstrukcji a w nim - pogrubione przewody, zabezpieczenie termiczne, czujnik temperatur, ferrofluid, felga i opona moto 18" w planach radiatory ale to sie okaże jak będzie miała sie sprawa z ciepłem

BMS programowalny 150A

ładowarka 10A

akumulator, na VTC5 w konfiguracji 22s14p, 92,4V, 280A max lub chodzony 420A max i około 35AH

sterownik Sabvoton 72150

to na szybko tyle

teraz kilka pytań do doświadczonego grona

1 aku będzie lutowany, czy taki sposób połączenia ogniw da możliwość bezpiecznego przeniesienia tych 150 A



2 większość z was ma zamontowany bezpiecznik typu ES, gdzie macie go zainstalowany? w środku 'puszki" czy na zewnątrz by mieć możliwość w każdym momencie rozłączyć baterię z sterownikiem, jeśli na zewnątrz to w jaki sposób izolujecie go od wody np deszcz

3. czy na "co dzień" wystarczy wyłączać rower stacyjką czyli sterownik jest ciągle pod prądem?

4. przydało by sie jakieś gniazdo usb do zasilania np telefonu, jaki macie patent na wodoszczelne gniazdo montowane w panelu obudowy

5. linki przerzutki i tylnego hamulca czy macie poprowadzone po obudowie klocka czy wewnątrz jego

6. sterownik montowany pod obudową, jak uszczelniacie złącza sterownika czy wystarczy "zapaćkać sylikonem" czy jest jakieś lepsze rozwiązanie co by przy potrzebie rozkręcane złączy nie bylo potrzeby dłubać sylikonu

7. czy maskownica sterownika zamontowanego pod ramą jest szczelna bez otworów wentylacyjnych czyli bryzgoszczelna - to by rozwiązało potrzebę uszczelniania złączy, czy ma otwory wentylacyjne co by 'wietrzyć ' sterownik?

uff. trochę jeszcze roboty zostało ale czuję ze większa połowa za mną.
odpowiedzi lub podpowiedzi na moje pytania mile widziane jak i konstruktywny hejt
dzięki
Ostatnio zmieniony przez Przemek Nie 12 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
IMPULS 
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 47
Skąd: LUBELSKIE
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

Przemek napisał/a:
szerokość tego klocka wyszła 1600mm


1600 czy 160? Bo nie wiem czy o szerokość czy o dlugość calości chodzi.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

o poprawiłem 160mm
 
 
IMPULS 
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 47
Skąd: LUBELSKIE
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

W takim razie zapytam, :) Czy nie jest to zbyt szeroko szczególnie ze masz wysoką tę ramę i stając okrakiem nie będziesz się ocieral czy nawet uderzal w przypadku naglych podparć wnętrzem ud?
I jaki masz rozmiar tylego kola?
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

to sie okaże w 'praniu' ale ostatni projekt miał 14 cm i w ogóle nie zauważyłem takiego dyskomfortu, obręcz tak jak w temacie 18"
 
 
IMPULS 
początkujący


Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 47
Skąd: LUBELSKIE
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

Ok, dzięki. Choć w tym poprzednim masz spore obniżenie przed siodelkiem, ale fakt wyjdzie w testach. :)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

na tym zdjęciu "peta" - poglądowym, siodełko jest za nisko, niestety rura pod siodłowa została także przeszczepiona z poprzedniego projektu i jest za krótka by ją wysunąć finalnie będzie wysunięta około 10cm tak by była na odpowiedniej wysokości dla jeźdźca
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

Jest konkret :) Ciekaw jestem tych 160mm w praniu bo sam +- tyle zakładałem w następnej ramie.
 
 
wechmannet 
młodzik


Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 12 Lut, 2017   

Kurde, wygląda ekstra. Szosowe opony, jakaś fikuśna obudowa ramy w dobrych barwach i wyglądałby jak rasowe supermoto:) ślinka pociekła...
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

wechmannet ja będziesz miał wolną chwile to podjedz, pogadamy ps. a jak ogniwa przydały się na coś?

Yin 16 cm jest ok, przecież jadać na normalnym rowerze nie ściskam ud jak dziewica przed .... to tylko normalne pedałuję i między kolanami jet lekko 15cm miejsca skoro support mam na 133mm i jeszcze pedały idą w bok na ramionach . spokojnie ps. jakbyś się gdzieś w okolicy plątał to również zapraszam

a teraz panowie na poważnie. :evil:
nikt nie rzuci jakiejś podpowiedzi na jakże proste pytania wręcz absurdalne ale jednak nurtują mnie, to nie są pytania na które jeśli nie znajdę odpowiedzi to nie posunę sie o krok ale może ktoś mnie porostu olśni ze można zrobić coś tak czy tak i jest lepiej i prościej
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

Odezwij się na priv do 4x4Offroad jest z Katowic i wspominał że ma zgrzewarkę - może podjął by się zgrzania?
http://forum.arbiter.pl/p...wprofile&u=2911
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

nie zależy mi na zgrzaniu, lutowałem już niejeden aku i wszystko zawsze dobrze działało w tym pytani o uku chodzi mi głownie o to czy połączenie plecionki z drutem jest dobrym pomysłem i czy bezpiecznie przeniesie prądy w piu pod 150A
 
 
sbom 
początkujący


Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 36
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

W tym układzie co narysowałeś, przez plecionkę nie popłyną jakieś wielkie prądy,
jedynie wyrównawcze między ogniwami. Ja bym użył taki przekrój plecionki, która przepali się powiedzmy po wyżej 30A
Jak byś ustawił ogniwa tak że łączysz ogniwa na przemian + z - a nie ++ z -- to drut 1.5 by spokojnie wystarczył.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

Za mało pokazałeś żeby stwierdzić czy będzie to dobrze działać. Zamodeluj cały aku jak by wyglądał to powiem ci czy jest ok.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 13 Lut, 2017   

wielkie dzięki za zainteresowanie wieczorem będę kończył zgrzewać koszulki na ogniwa i wkładać do holderów zrobię fotki i prześlę to ocenicie czy to da radę działać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group